Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felfújom a dolgokat vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felfújom a dolgokat vagy okkal vagyok elkeseredve? A párom többszöri megbeszélés után is kölcsönadogat a családtagjainak.

Figyelt kérdés

Jó fizetése van, ezért egy darabig fel sem tűnt az hogy kevesebb a pénz, soha nem számoltattam el vele a fizetését. A gyerekek születése után viszont feltűnt, hogy hiába spórolok, a pénzünk mind elmegy és megtakarítások nélkül, hónapról hónapra élünk.

Mikor elkezdtem vezetni, hogy mire mennyit költök, mindig úgy találtam, hogy minimum havi 50000Ft hiányzik. Akkor derült ki, hogy a családja apránként elkéregeti tőle ezt az összeget. Hatalmasat csalódtam benne, de a gyerekek miatt kitartottam mellette és megpróbáltam megbeszélni vele. Az utolsó dobása az volt, hogy felvett egy 2 milliós hitelt a tesójának aki persze azóta felé se néz, mi meg fizethetjük a részleteket. Mikor ez kiderült én választás elé állítottam, vagy végleg befejezi a jótékonykodást, vagy mehet amerre akar. Kapott egy hét gondolkodási időt (addig az egyik barátjánál lakott) és utána úgy jött haza, hogy nagyon hiányoztunk neki és nem akar nélkülünk élni. Akkor abban maradtunk, hogy a szülei kapnak havi 20000Ft-ot és minden kiadást közösen beszélünk meg. Úgy tűnt minden rendben van és megértette amit megbeszéltünk. Ez tavaly novemberben volt.

Tegnap mikor a mosáshoz pakoltam ki a hátizsákját, a kezembe került egy júliusi bankszámla kivonat, amin szerepelt, hogy fizetés előleget vett fel amit, még aznap mikor megkapta átutalt a szülei számlájára.

Tegnap nem akartam vele erről beszélni, mert higgadtan akarom végiggondolna a dolgokat. Sajnos ma reggel sem érzem jobbnak a helyzetet. Szívem szerint már most összepakolnám a dolgait, hogy délután már el is költözhessen.

Szerintetek mit kellene tennem?


2013. okt. 2. 08:01
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
4%

"Arra lennék csak kíváncsi, hogy elkapkodom-e a döntésemet, ha kiteszem"

Igen b+ !! vagy spermabanknak használtad?

Nem a két gyermeked apja??? Mert nem bírsz megbeszélni és dűlőre jutni a rohadt anyagi kérdésekben, kidobnád a gyerekek apját a szemétdombra? Utána csak a pénze kéne, mi?

2013. okt. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

Nem dobnám a "szemétdombra", de azt sem nézhetem tétlenül, hogy a gyerekektől veszi el a pénzt és a megélhetésünket kockáztatja. Úgy látszik ez neki nem jut el a tudatáig.

Én megpróbáltam vele megbeszélni az anyagiakat, nem is egyszer, de ebből csak az lett, hogy megint a hátam mögött intézi az ügyeit, tehát SEMMIT nem változott.


Ma 9:24! Elárulnád mégis mit kellene tennem?

Ennél többet már nem tudok spórolni, a párom meg csak azt lesi, hogy a legutolsó fillérünket hogyan is tudná a családjának adni.

2013. okt. 2. 09:34
 13/58 anonim ***** válasza:
0%

Ne csinálj a gyerekekből félárvát. Egy válás mindenknek árt., a gyerekeknek leginkább. Egy ügyvéd mondta: a válóper olyan per, aminek CSAK vesztesei vannak.

Nem haltok éhen, gondolom, a gyerekeknek van cipőjük - tehát a kérdésre a rövid válasz: felfújod!

Próbáld meg: háztartási könyvet vezessetek:bevétel, kiadás. És próbáld meg megbeszélni, sőt megmutatni a kérdésedre érkező válaszokat. Szóval neked is neki is tiszta lapokkal kéne játszani.

2013. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy el vagy keseredve. Gondolom főleg az bánt téged, hogy úgy érzed, hogy Ti, a gyerekek a második helyen vagytok neki a fontossági sorrendben, hogy nem a Ti érdekeiteket nézi elsősorban, hogy jussatok A-ról a B-re.

Én megértem az elkeseredettségedet, mert nálunk is volt hasonló szituáció. A párom apjának fedelet tettünk a feje fölé, mellé még havonta kap 30 ezer Ft-ot, pedig gyesen vagyok, lenne helye a pénznek. Akkor lettem pipa, mikor ezen felül még adott neki 20 ezret, hogy legyen mit ennie, mert a drága papa kölcsön adta a pénzét a testvérének. Akkor leültem a párommal, kiszámoltam neki mennyi a bevételünk, elosztottam, hogy nekünk mennyi jut egy főre, majd a drága após bevételét (nyugdíj) + 30 ezer, ebből levontam a kiadásait, és egyedül egymagára több jut, mint nekünk egy főre. Közöltem vele, hogy most már mi vagyunk az első számú családja, elsősorban ránk legyen tekintettel, főleg a gyerekre. Rámutattam, hogy apjának a 30 ezren kívül is meg kéne tudni élni, ha nem piálna persze. Így papíron látva megdöbbent, hogy ő nem is gondolta ezt így végig, és valóban igazam van, és belátta, hogy ha mindig másokat fog sajnálni, mi sosem jutunk majd A-ból a B-be.

2013. okt. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
97%
A volt férjem is ilyen volt. Vállalkoztunk, napi 16 órákat dolgoztunk mindketten. 4 év alatt sikerült összeszedni annyi pénzt, hogy úgy gondoltam, hogy most már meg tudunk venni egy öregebb családi házat, amit majd a kis lakás eladásának árából rendbe tudunk hozni. Az álmom vált volna valóra. Semmi másra nem vágytam, csak egy szép kis házra, kerttel, aztán jöhettek volna a gyerekek, azt hittem aztán élhetünk nyugodtan, boldogan, elég lesz már csak annyit gürcölni, dolgozni, hogy kényelmesen megéljünk. Olyat még benyeltem, hogy a húgának vett kabátot, cipőt, ezt-azt. Bár ez is rosszul esett, hogy én nem költök, spórolok, hogy minél hamarabb meglegyen a pénz. Persze kiderült, hogy nincs pénz, mert az akkori párom a szüleinek adta, hogy be tudják fejezni az újonnan épült házukat (amiből még két testvére fog majd örökölni). Össze vesztünk, közöltem vele, hogy egy nagy marha. Elszaladt panaszkodni anyuciéknak, én voltam a legnagyobb irigy dög a világon. Nem akartam még négy évet gürcölni, mint az állat, hogy végre lehessen gyerekünk, hátterünk. Nem akartam 30 év felett szülni. Persze azóta sem kaptam meg a részemet. De már nem is bánom. Ilyen ember mellett sosem lett volna semmim.
2013. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon durva dolog. Nem spermabanknak használta az valószínű. De a pasi se csak odáig jusson, hogy összehozza őket, aztán miből neveli fel?


Az, hogy az ember segít a szülein a lehetőségeihez mérten, az rendben van. De az nagyon gerinctelen dolog, hogy a felesége háta mögött, ilyen mértékben, és ennek a gyerekei látják a kárát. És a tesójának minek kellett 2 millió Ft? Ő nem dolgozik, ő nem tudja támogatni a szüleiket?

Legközelebbi húzása mi lesz, jelzálog hitelt vesz fel a lakásotokra? És ha nem sikerül fizetni, akkor a gyerekek is menjenek a híd alá? Akkor már inkább a pasit röptetném.


Mielőtt leülsz vele beszélgetni, készíts egy mérleget. A következő fél évre vonatkozóan. Azt írtad fél évre vette fel a 300.000 Ft-ot.


Derüljön ki mennyi a bevételetek, külön-külön, mennyi a kiadásotok, ebből mennyi ment el a családjára és menyit költött a gyerekekre. Szerintem nagyjából az fog kijönni, hogy te "fizetsz" minden szükségeset (reszi, kaja, gyerekholmik), az ő része meg elfolyik hiteltörlesztésre + apucihoz-anyucihoz-testvérhez.


Ha nem fogja fel ennek a súlyát, példával is alátámaszthatod, hogy abból a pénzből hány csomag pelenkát, kiscipőt, ruhát...stb. lehetett volna megvenni. Mennyi megtakarításotok lenne, ha nem szórja el.


Aztán kérdezd meg, hogy a kedves családja mire költ, illetve a testvérének minek kellett 2 millió Ft, amikor nektek sincs. Szerintem fogalma sincs, csak adja. Abból már egy családi autót vehettetek volna használtam.


Ha ezek után nem érti meg a problémát, akkor megérdemli, hogy lapátra tedd. Nem azért, mert pénzeszsáknak nézed, hanem azért mert nem becsüli meg a saját családját. (sunyit, nem beszél meg fontos dolgokat, nem törődik a gyerekek jövőjével).


Azt azért mérlegeld, hogy GYED után vissza tudsz-e menni dolgozni, és szülői támogatásra (nem feltétlenül anyagi, hanem gyerekfelügyelet...stb) számíthatsz-e. Egyedül nehéz a gyerekekkel. Attól, hogy nem él veletek, még lehet jó apja a gyerekeknek, ha akar. Ez ne tartson vissza. Sok sikert.

2013. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
5%

a 14 -et megfontolhatnád- amennyiben persze szereted is őt, nem csak a pénzkérdés mögé bújva el akarod távolítani.


De mit felesz majd arra a kérdésre, ami 3 év múlva lesz aktuális, ha "kirakod":

Az én kedves szerelmesem minden pénzét el akarja kunyerálni a kapzsi ex - persze, hogy a két gyerekre hivatkozva! Semmi sem elég neki, mit tegyek?

2 hós kismama

2013. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim válasza:
100%

Én azt gondolom, ez régi keletű probléma lehet. Elképzelhető, hogy a családi rendszer így áll náluk: ő a hős megmentő, mások a rászorulók. Ezek játszmák, amiben a leosztott szerepekből minden résztvevő nyer (pátyolgatás, elisnerés, hasznosságtudat, stb). Ebből nehéz kitörni. Értem az indulatokat, a leültetést és az elküldést is jogosnak tartom, de lezárás helyett én a szakembert tartanám az újrakezdés feltételének. Meg lehet tanulni felnőttként élni, akkor is, ha a szüleink nem tanítottak meg rá - ha az ember nagyon akarja.

Elmondanám az érzéseimet, hogy csalódtam és megrendült a bizalmam. Hogy időre van szükségem és arra, hogy lássam, ki a legfontosabb. Ha mi, akkor azt azzal tudja bizonyítani, hogy férfi létére őszintén segítséget keres egy szakembernél (családterápia, párterápia, javaslom a gyűrű kúra könyv szerzőit) és az őszintét nem dísznek mondtam. Én támogatnám ebben, mert bár ez is hűtlenség a család felé, megkötözték.

De ebben az esetben nekem felmerül a kérdés, ki és miért akart "független" maradni és nem házasságot kötni, elköteleződni... Ha rendeződnek a dolgok, azt érdemes lenne megpecsételni. :-)

2013. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, kié a ház, amiben most laktok?
2013. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%

Itt gondolom az a probléma, hogy miután megbeszéltétek, hogy változtattok, ő ezt nem vette figyelembe és titokban csinálta, amit előtte, gyakorlatilag becsapott. Mindegy is, hogy mi a probléma, a lényeg, hogy semmibe veszi a véleményedet és nem köt kompromisszumot, csak te. Nem mer a szüleinek adni pénzt, igazi konfliktuskerülő alkat.


Állandóan elveri a pénzeteket és két gyerek mellett se megtakarítás nincs, és még spórolni is kell. Mi lesz, ha elromlik a mosógép mondjuk? Vagy más hirtelen kiadás?


A lakás kinek a nevén van, ha a tiéd, akkor menjen, ha közös, akkor nem lehet ám csak úgy kirakni, csak ha váltok és nektek ítélik.

2013. okt. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!