Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem úgy döntött,10 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem úgy döntött,10 év után el akar válni, mert véletlenül teherbe estem. Valamilyen jogi úton követelheti hogy vetessem el a babát?

Figyelt kérdés

A válaszokhoz tudni kell néhány részletet is. Szóval 30 évesek vagyunk mindketten. Soha egyikünk sem szeretett volna gyereket, megbeszéltük. Tehát mindketten saját akaratunkból döntöttünk így. Senkire nem volt rákényszerítve semmi.

Fogamzásgátlóval védekeztem. Visszanéztem többször is, és minden tablettát bevettem amit kellett..., nem szedtem semmilyen más gyógyszert, nem hánytam, hasmenésem sem volt, semmi ilyesmi. Mégis teherbe estem. Néhány napja tudtam meg, terhességi tesztből. Amióta tudom....valami megváltozott. Nagyon szeretném megtartani a babát, akár egyedül is.


A férjem úgy döntött válik. Ami nagyon fáj, nem tagadom...percenként elkap a sírás kb, bár megértem, mert nem ezt beszéltük meg annak idején. Azt mondta (kiabált velem), hogy joga van beleszólni, el kell vetetnem a kicsit, mert ő nem akarja...


Létezik ilyesmi?


Nem akarok se gyerektartást, se azt hogy látogassa, semmit, csak szeretném a kicsimet megtartani.


2014. jún. 25. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen szabadon dönthetsz arról, hogy megtartod-e a gyermekedet. Ebben a döntésedben senki nem befolyásolhat. A gyerektartásról ne mondj le. Az a gyereknek jár.
2014. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
96%
Jogilag ebben egyedül a nő dönt. Ha nem akarod elvetetni senki nem kényszeríthet rá.
2014. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
92%
Szépen elválsz. Megszakítod vele a kapcsolatot teljesen. Aztán vállalod az egyedül álló anyák sorsát.
2014. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
99%

Nem. Viszont mivel házasok vagytok (gyermek születése előtti 300 napon belül fennálló házasság), így mindenképp ő lesz apaként bejegyezve. Akkor is így lenne, ha nem tőle lenne a gyerek.


Tehát az apaságról csak akkor mondhat le, ha más örökbe fogadja.

2014. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy nem kell gyerektartás, mert nem akarom hogy az jöjjön le belőle, hogy én a nyakába akarok varrni egy gyereket amit nem is akart, és le akarom őt húzni pénzzel...mert ezt is hozzám vágta.
2014. jún. 25. 12:25
 6/94 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom, hogy nehéz helyzetbe kerültél! Remélem, a kicsi kárpótol mindenért majd és boldog leszel!

Senkit nem lehet abortuszra kényszeríteni!

Ő lemondhat a kicsiről, nem kötelessége tartania vele a kapcsolatot. Bár az ő nevére fog kerülni, mivel házasok vagytok és a válás nem megy egyik napról a másikra. A gyerektartásról lemondhatsz.

Viszont semmilyen módon nem kényszeríthet téged semmilyen beavatkozásra! Megszülheted a babát, ha úgy akarod, a beleegyezése nélkül is.

2014. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tartsd meg, nem tud beleszólni a férjed., ha nem akarja lépjen. Lehet nem ezt beszéltétek meg, de az emberek változnak, a gondolkodásuk is változhat. Ha semmilyen igényt nem támasztasz felé, akkor ezt elfogadhatná.
2014. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Nem követelheti sem jogi sem egyéb úton. Amit megtehet, hogy elválik, és nem tartja veletek a kapcsolatot. A gyerektartásról ne mondj le, az kötelessége akkor is, ha a gyereket nem szeretné. Amúgy a "felelősség" ugyan úgy az övé is, mint a tied, hisz ő is ott volt, amikor a dolog történt. 100 %-os módszer pedig nincs.
2014. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
14%

Azért elég durva, hogy eldobál 10 év házasságot, boldogságot egy becsúszott gyerekért... én a férjed sajnálom a legjobban. Ő lett itt igazán átverve, és ő jön ki a legrosszabbul, hogy élete szerelme, akivel összekötötte az életét így eldobja magától egy olyan megállapodás után, amit 10 éve a kapcsolat elején leszögeztetek... gusztustalan.


És nőként gondolom ezt.


Jöhetnek az anyatigrisek és a lepontozások.

2014. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim válasza:
51%
Meglátod a pici mindenért kárpótol! Nincs olyan szeretet ami ehez fogható. Sok sikert!
2014. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!