Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem úgy döntött,10 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem úgy döntött,10 év után el akar válni, mert véletlenül teherbe estem. Valamilyen jogi úton követelheti hogy vetessem el a babát?

Figyelt kérdés

A válaszokhoz tudni kell néhány részletet is. Szóval 30 évesek vagyunk mindketten. Soha egyikünk sem szeretett volna gyereket, megbeszéltük. Tehát mindketten saját akaratunkból döntöttünk így. Senkire nem volt rákényszerítve semmi.

Fogamzásgátlóval védekeztem. Visszanéztem többször is, és minden tablettát bevettem amit kellett..., nem szedtem semmilyen más gyógyszert, nem hánytam, hasmenésem sem volt, semmi ilyesmi. Mégis teherbe estem. Néhány napja tudtam meg, terhességi tesztből. Amióta tudom....valami megváltozott. Nagyon szeretném megtartani a babát, akár egyedül is.


A férjem úgy döntött válik. Ami nagyon fáj, nem tagadom...percenként elkap a sírás kb, bár megértem, mert nem ezt beszéltük meg annak idején. Azt mondta (kiabált velem), hogy joga van beleszólni, el kell vetetnem a kicsit, mert ő nem akarja...


Létezik ilyesmi?


Nem akarok se gyerektartást, se azt hogy látogassa, semmit, csak szeretném a kicsimet megtartani.


2014. jún. 25. 12:20
 11/94 anonim ***** válasza:
29%

Nem kötelezhet semmire és jogilag a gyereknek jár a pénz, ha jól tudom te nem is mondhatsz le róla hivatalosan, mert nem a te pénzed. Viszont egymást közt természetesen megbeszélhetitek, hogy nem fizet.


Azért borzasztó lehet ez most mindkét félnek, azért a férfit is sajnálom, hogy kártyavárként dőlt össze az élete azzal, hogy felrúgod a megállapodást és megszülöd a gyereket. De persze az anyai ösztönöknek meg te nem tudsz parancsolni. Valószínűleg azért nem tudom megérteni, mert még nem vagyok szülő, hogy hogy tudsz lemondani életed szerelméről egyik pillanatról a másikra. Bocsi az off véleményért.

2014. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 anonim ***** válasza:
89%
Nem ő mondott le, hanem hibáján kívül belekerült. Nem lehet szerintem ilyen megállapodásokat kötni, mert változik az emberek véleménye dolgokról és ezért nem lehet hibáztatni senkit.
2014. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:
83%

Semmilyen jogi út nincs, ami által el kellene miatta vetetned a kicsit. Ezt egyedül te döntheted el! És ha te nem akarod elvetetni, hanem meg akarod tartani, akkor jogod van hozzá és az ellen ő az égvilágon semmit nem tehet!

És hogy őszinte legyek, oké, hogy te most azt mondod, hogy nem kell a gyerektartás, mert nem akarod, hogy azt gondolja, hogy...ácsi! A gyerektartást nem te kapod, hogy magadra költsd, hanem azért kapod, hogy abból a gyereknek a te kereseteddel együtt meglegyen mindene! És ezt ne akard elvenni a gyerekedtől! Ha annyira nem akarod elfogadni, ha teljesen magad akarod és tudod is nevelni anyagi szempontból a gyereket, akkor a gyerektartást tedd egy számlára és ne nyúlj hozzá, hanem mikor nagykorú lesz a gyerek, akkor odaadod neki, hogy ő költse, amire szeretné. Mert ez őt illeti.

Ha valóban így volt, ahogy leírtad, hogy nem akartatok gyereket, tényleg minden rendben volt a szedéssel, akkor ez téged is ugyanúgy váratlanul ért, erről te sem tehetsz, de a gyerek meg pláne. Nem gondolnám, hogy őt kéne büntetni ezért, ha te szeretnéd őt megtartani.

2014. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
35%

Jajjistenem már megint egy ekkora blődség!


Szerintem hogy az isten büdös p*csájába lehetne JOGILAG ekkora hallatlan képtelenséget követelni, hogy vetesd el a magzatot???? Úr isten, hogy ez valakinek egyáltalán eszébe jut, a másik majom meg még el is hiszi! Hát magam alá szarok, hogy ennyi esze van egyeseknek...


A gyerektartást meg akarjad, mert a gyereknek jár. Ha te nem szorulsz rá, rakd szépen félre neki, egy kezdőtőkének jó lesz az életben.

2014. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 A kérdező kommentje:

9. jó, akkor öld meg te a gyerekedet a férjed kedvéért. Én nem fogom.


A többieknek köszönöm a kulturált válaszokat. Már aki így válaszolt.

2014. jún. 25. 12:39
 16/94 anonim ***** válasza:
14%
jha akard a gyerektartást, szegény pasi az élete sz*rrá ment mert a felesége inkább a gyereket választja a megállapodás ellenére, valószínűleg a gyerekért se lesz oda-vissza emiatt és még fizessen is neki:D nagyon nagyon korrekt, ahogy itt egyesek ezt elképzelik.
2014. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:
98%
10 év házasság után szerintem senki nem gondolja hogy csak igy akarod megfogni vagy igy akarsz pénzt szerezni tőle.
2014. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 anonim ***** válasza:
15%
Bocs az offért kérdező, az előző válasz, amúgy nem neked ment, te szerintem korrektül gondolod, hogy ha megtartod akkor minden kapcsolat megszakítás stb.
2014. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 anonim ***** válasza:
98%
Miért szerinted mi lenne a korrekt, a kérdező akarata ellenére vetesse el a gyereket és utána éljen boldogan egy olyan emberrel, aki, ha ezt nem teszi meg otthagyja, és zsarolással éri el az abortuszt? Gondolkodj már?
2014. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim ***** válasza:
95%
utolsó! Ott a pont!
2014. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!