Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem úgy döntött,10 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem úgy döntött,10 év után el akar válni, mert véletlenül teherbe estem. Valamilyen jogi úton követelheti hogy vetessem el a babát?

Figyelt kérdés

A válaszokhoz tudni kell néhány részletet is. Szóval 30 évesek vagyunk mindketten. Soha egyikünk sem szeretett volna gyereket, megbeszéltük. Tehát mindketten saját akaratunkból döntöttünk így. Senkire nem volt rákényszerítve semmi.

Fogamzásgátlóval védekeztem. Visszanéztem többször is, és minden tablettát bevettem amit kellett..., nem szedtem semmilyen más gyógyszert, nem hánytam, hasmenésem sem volt, semmi ilyesmi. Mégis teherbe estem. Néhány napja tudtam meg, terhességi tesztből. Amióta tudom....valami megváltozott. Nagyon szeretném megtartani a babát, akár egyedül is.


A férjem úgy döntött válik. Ami nagyon fáj, nem tagadom...percenként elkap a sírás kb, bár megértem, mert nem ezt beszéltük meg annak idején. Azt mondta (kiabált velem), hogy joga van beleszólni, el kell vetetnem a kicsit, mert ő nem akarja...


Létezik ilyesmi?


Nem akarok se gyerektartást, se azt hogy látogassa, semmit, csak szeretném a kicsimet megtartani.


2014. jún. 25. 12:20
 21/94 anonim ***** válasza:
29%

Nem, ezt mondom, ha nem akarja elvetetni (szíve joga, én csak véleményt nyilvánítottam, nem fogom ezért megkövezni) akkor legalább a pasit ne húzza le, ahogy le is írta, csak egyesek mentek neki ennek hogy de igenis kérjen gyerek tartást.

És úgy vélem az a korrekt abban a szituációban amit ő leírt, ha a férfi nem vélekedik máshogy.


"Nem akarok se gyerektartást, se azt hogy látogassa, semmit, csak szeretném a kicsimet megtartani."

2014. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 A kérdező kommentje:

A gyerektartás számlára tétele jó ötlet. Erre hirtelen nem is gondoltam.. Egyébként abszolút meglenne mindene a babának. Nyilván nem vagyok milliomos, de jó munkám van, és egész jó a fizetés is. Simán megleszünk ketten.


Én sem így terveztem, valóban nem akartunk gyereket, és valóban védekeztem rendesen. Egyszerűen csak beleestem abba az 1-2 %-ba akiknél becsúszik a baba.


Ezen kívül nem csak én voltam ott, hanem a férjem is. Csak neki kényelmesebb volt nem gumit húzni....


Végül is, most már mindegy. Majd csak túl leszek rajta idővel.:( csak nehéz, mert gyerek vs első szerelem....

2014. jún. 25. 12:46
 23/94 anonim ***** válasza:
84%

"zegény pasi az élete sz*rrá ment"

És mégis miért? Aki tudással a fejében él nemi életet, az tisztában van vele, hogy száz százalékos fogamzásgátlás nincs, max. ha nem élnek nemi életet semmilyen formában! Márpedig ezzel nyilván a kedves férj is tisztában volt, de mivel az ő belegyezésével is történt a nemi élet, így ugyanúgy köze volt a gyerekük megfoganásához! És nem kötelező neki részt venni a gyerek életében, ugyanúgy élheti tovább az életét, de ha már nem volt képes a micsodáját ott tartani a nadrágban annak ellenére, hogy nagyon nem akart gyereket, pedig tudta, hogy az egyetlen biztos fogamzásgátlás, ha nem él nemi életet, akkor most ne ő pampogjon és egyszer sem fogom megsajnálni a kedves férjet! A feleség sem akart gyereket, de mégis megfogant, ez van és ha a feleség úgy érzi, hogy most megváltozott a véleménye, akkor tegye, amit a szíve diktál!

És szegény férj...nem neki kell kihordani, megszülni, sőt a nevelésében, a szülőség néhai nehézségével sem kell megküzdenie, ha nem akar! Tehát baromira nincs rajta mit sajnálni.

És a gyerektartás? Istenem, nem egy nagy összeg, ha nem akart volna valóban abszolút gyereket, akkor nem kellett volna nemi életet élnie, ennyi!!!

2014. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

"szegény pasi az élete sz*rrá ment mert a felesége inkább a gyereket választja a megállapodás ellenére"


Akkor lenne igazad, ha a kérdező meggondolta volna magát gyerek kérdésében, de nem így történt. A férj pedig húzhatott volna óvszert minden alkalommal, megkettőzve a biztonságot, ha semmilyen körülmények között sem akart gyereket.

2014. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
13%

Nos, a ferjed semmire nem kényszeríthet. Ez a jo es a rossz benne: egyedül a no dönthet amellett, hogy apává tesz e valakit az akarata ellenére..... Na mindegy.


A gyermektartasdijrol lemondani nem lehet, mert az tied illet, nem a gyerket. Amint megszületik, be kell adni egy gyermekelhelyezesi kérelmet akkor is, ha apuka azt mondja, nem érdekli a gyerek, meg gondolhatja magat - hiszen te is meggondoltad magad. Joga lesz látogatni a gyereket, neked meg kötelességed lesz biztosítani a lathatast.

2014. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
97%

9:

A férj nem lett átverve. Hiszen nem direkt esett teherbe a kérdező, nem csapta be a férjét.

10 év alatt pedig sokat változhatnak az emberek. Akár a férj is vágyhatott volna babára.

Egyébként meg ha ennyire ellene van a gyereknek mindenképpen a férj, akkor miért nem köttette el magát?

Ha a kérdező sem akarná még mindig babát, és nem akarná megtartani, akkor is csak ő menne át testileg és lelkileg szenvedésen az abortusz miatt. Szerintem nem jogos, hogy minden esetben minden felelősség a nőé, amikor a férj is ugyanúgy felelős a történtekért. Megértem, hogy nem örül a babának, hogy el akar válni, de azt nem, hogy nem tartja tiszteletben a kérdező döntését.

2014. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
17%
Jaj ez a "huzhatott volna óvszert " duma, ugye nem gondolja senki komolyan? 10 eves házasságban tablettánal védekeznek, hagy ne kelljen mar melle meg óvszer is. Plane, hogy a no ilyen esetben azonnal kitalálja, hogy a pasi nem bizok benne es kiveri a balhét.
2014. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
88%

Azt a mindenit...Komolyan, vannak ennyire sötét, primitív embernek LÁTSZÓ valamik, mint ez a kilences válaszoló?! És még nőnek meri nevezni magát, agyam eldobom, komolyan.

Nem vagyok ősanya típus, és kifejezetten abortusz ellenes sem, de ez a válasz komolyan sokkolt.

Kérdező, kitartást kívánok, és sok-sok boldogságot a gyermekhez, még ha ilyen szomorúan végződik is a házasságod :( A férjed meg természetesen nem kötelezhet abortuszra, ekkora butaság szerintem neked is csak a téged ért sokk miatt juthatott eszedbe.

Remélem azért megoldódik köztetek az ügy, bár a leírtak alapján erre nem sok esély van.

2014. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 A kérdező kommentje:

"Joga lesz látogatni a gyereket, neked meg kötelességed lesz biztosítani a lathatast."


Ha akarná vele tartani a kapcsolatot, minden további nélkül jöhetne természetesen. Én örülnék neki a legjobban. De persze azt is megértem hogy nem érdekli, hisz nem akarta.


Ha annyira jár a gyerektartás...akkor lesz egy számla amin gyűlik, és 18 évesen megkapja a gyerek, de én nem fogok hozzányúlni, mert nincs rá szükség alapvetően.

2014. jún. 25. 12:55
 30/94 anonim ***** válasza:
88%

"Jaj ez a "huzhatott volna óvszert " duma, ugye nem gondolja senki komolyan? 10 eves házasságban tablettánal védekeznek, hagy ne kelljen mar melle meg óvszer is."

1. Közel 10 éve vagyok együtt a férjemmel, de óvszert használunk, igaz egészségügyi okokból, de ez egyikünknek sem jelent gondot!!!

2. Aki nem akar abszolút gyereket és képes ezért elválni a feleségétől, annak igencsak nem ártott volna csak a fogamzásgátlóra hagyatkozni, hanem óvszert húzni a micsodájára, hogy biztos ne legyen belőle gyerek! Sőt, azt még meg is szakítani, hogy még biztosabb legyen! Vagy valóban elköttethette volna magát, ahogy egy korábbi válaszoló írta! Vagy tényleg nem kellett volna nemi életet élniük, legalább is a férjnek, ha ennyire nem akart volna gyereket! Szóval könnyű a feleségére húzni a felelősséget, de ő legalább olyan hibás volt ebben az egészben, már ha ezt hibának lehet nevezni, bár a férj annak tartja!

2014. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!