Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem úgy döntött,10 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem úgy döntött,10 év után el akar válni, mert véletlenül teherbe estem. Valamilyen jogi úton követelheti hogy vetessem el a babát?

Figyelt kérdés

A válaszokhoz tudni kell néhány részletet is. Szóval 30 évesek vagyunk mindketten. Soha egyikünk sem szeretett volna gyereket, megbeszéltük. Tehát mindketten saját akaratunkból döntöttünk így. Senkire nem volt rákényszerítve semmi.

Fogamzásgátlóval védekeztem. Visszanéztem többször is, és minden tablettát bevettem amit kellett..., nem szedtem semmilyen más gyógyszert, nem hánytam, hasmenésem sem volt, semmi ilyesmi. Mégis teherbe estem. Néhány napja tudtam meg, terhességi tesztből. Amióta tudom....valami megváltozott. Nagyon szeretném megtartani a babát, akár egyedül is.


A férjem úgy döntött válik. Ami nagyon fáj, nem tagadom...percenként elkap a sírás kb, bár megértem, mert nem ezt beszéltük meg annak idején. Azt mondta (kiabált velem), hogy joga van beleszólni, el kell vetetnem a kicsit, mert ő nem akarja...


Létezik ilyesmi?


Nem akarok se gyerektartást, se azt hogy látogassa, semmit, csak szeretném a kicsimet megtartani.


2014. jún. 25. 12:20
 61/94 A kérdező kommentje:
a pénz levétele jó ötlet. köszi:)
2014. jún. 25. 14:12
 62/94 anonim ***** válasza:
81%

A gyerektartásról ne mondj le.

Az egyik ismerősöm a lakás felének fejében (a hitelt átvállalta volna) lemondott volna a 3 gyerekre járó gyerektartásról. Az ügyvéd tanácsára végül nem mondott le (igaz, egy fillér gyerektartást nem kapott a férjétől), mert azt mondta az ügyvéd, hogy ha lemond a gyerektartásról, akkor ha a férj meghal, nem kap árvaellátást. Ha nem mond le, akkor kapja. Mit ad Isten, nem telt el 3 év, meghalt a volt férj. A gyerekek megörökölték a házat, az ismerősöm kapta az árvaságit.

2014. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
11%
Bocsi kérdező, hogy offolok, de a ti házasságotoknál más se stimmelt, kiindulva, hogy titkolod a pénzed előle. A másik, hogy te se akartad elköttetni magad, akkor jogos, hogy ő se.Azért, mert valaki nem akar gyereket ne szexeljen, azért a mai védekezési módszerek mellett ez már vicc. Beszéltetek arról, hogy mi lesz, ha véletlenül mégis becsúszik? Én megértelek szörnyű lehet. Viszont őt is meglehet érteni. Nem akart gyereket, nem kábított, védekeztetek, elvileg 10 évig be is vált. Miből gondolta volna, hogy beesik. Szerintem is az lenne a korrekt, hogy ha megtartod, akkor semmilyen igényt ne támassz. Viszont már most is vannak kijelentéseid, hogy ő is ott volt mikor csináltátok. Igen, egy jó szexnél, de nem egy gyerek összehozásánál.
2014. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
30%

En azert megertem a ferjt. Aki nem akar babat,arra ne kenyszeritsek semmilyen formaban. Meg neki lesz buntudata,ha felno a gyerek es az kb. semmibe fogja nezni.

Amugy mondjatok mar egy olyan hazassagot ahol, mind a ket fel vedekekezik, ovszerrel+tablettaval? Es egyebkent a legtobb no/ferfi nem koteti el magat, meg ha nem akar csaladot, akkor sem. Ezt amugy nem is varhatja el senki, a ferj ilyen szempontbol rohadek de meg idegenek sem.

2014. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

"te se akartad elköttetni magad"


Hol olvastál te ilyet?

2014. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
10%

"Bocsi kérdező, hogy offolok, de a ti házasságotoknál más se stimmelt, kiindulva, hogy titkolod a pénzed előle. A másik, hogy te se akartad elköttetni magad, akkor jogos, hogy ő se."


Nem, érted. Két, végletekig önző ember vergődése ez. Jól beszívták, mert a kényelmük fölé került valami sz@r, amit simán el kéne takarítani, de bekavartak a női hormonok.:) Ugrott a szuperélet. Se házasság, se gyerek nem való nektek. Szerencsétlen gyereket már most sajnálom. Biztos hogy nem lehetne kinyírni még valahogy gyorsan?

2014. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
0%
Ha akarta volna, akkor elkötette volna magát nem?
2014. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 A kérdező kommentje:

Nem titkoltam a pénzem, egyszerűen nem kérdezte hogy félreteszek e, én meg nem mondtam.


Azért mondtam hogy ott volt a gyerekcsinálásnál, mert ott volt, attól függetlenül, hogy mindketten a szexért voltunk ott alapvetően:)

Annyi a különbség, hogy neki csak a tudat van, hogy lesz egy gyereke akit nem akart, bennem pedig lakik egy élet, hiába nem terveztem...ő már ott van.


És NEM hibáztatom őt, mert megbeszéltük a dolgokat, csak épp becsúszott egy minimális hibaszázalék amire egyikünk sem számított. Sok barátnőm szed fogamzásgátlót, és csak 1 lett terhes, de ő elmondta hogy elfelejtette bevenni, és fel sem tűnt neki, csak amikor utána nézett a pozitív teszt után.


Fáj.... mint minden érző embernek, ha véget ér a házassága. Életem egyetlen kapcsolata, szerelme, de a gyerekem életét nem áldozom fel érte. Még akkor sem, ha nem terveztem soha , hogy lesz...

Sajnálom ha van aki szerint így nem is szerettem, és kidobtam az ablakon 10 év házasságot. Bennem egyébként ez az érzés sincs... Boldogok voltunk, és a boldogság nem elvesztegetett idő. Legalábbis nekem nem.

2014. jún. 25. 14:38
 69/94 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

67!


"Felmerült. Olyan formában, hogy én pakoltassam ki a méhemet, hogy biztosan ne legyen gyerek. Mert szerinte a petevezeték elkötése kevés"


Olvass, mielőtt ítélkezel.

2014. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
13%

Lehet, hogy meggondolja magat. Sok ferfi szamara, plane ha nem tervezett a gyerek az apai erzes nem jon konnyen. Elkepzelheto, hogy ha megszuletik a gyerek, akkor mashogy latja majd es o lesz a legboldogabb apuka a vilagon.

Amugymeg ertheto a kiborulasa, hiszen neki nincs beleszolasa, hogy akarja e a gyereket, vagy sem.

2014. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!