Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem úgy döntött,10 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem úgy döntött,10 év után el akar válni, mert véletlenül teherbe estem. Valamilyen jogi úton követelheti hogy vetessem el a babát?

Figyelt kérdés

A válaszokhoz tudni kell néhány részletet is. Szóval 30 évesek vagyunk mindketten. Soha egyikünk sem szeretett volna gyereket, megbeszéltük. Tehát mindketten saját akaratunkból döntöttünk így. Senkire nem volt rákényszerítve semmi.

Fogamzásgátlóval védekeztem. Visszanéztem többször is, és minden tablettát bevettem amit kellett..., nem szedtem semmilyen más gyógyszert, nem hánytam, hasmenésem sem volt, semmi ilyesmi. Mégis teherbe estem. Néhány napja tudtam meg, terhességi tesztből. Amióta tudom....valami megváltozott. Nagyon szeretném megtartani a babát, akár egyedül is.


A férjem úgy döntött válik. Ami nagyon fáj, nem tagadom...percenként elkap a sírás kb, bár megértem, mert nem ezt beszéltük meg annak idején. Azt mondta (kiabált velem), hogy joga van beleszólni, el kell vetetnem a kicsit, mert ő nem akarja...


Létezik ilyesmi?


Nem akarok se gyerektartást, se azt hogy látogassa, semmit, csak szeretném a kicsimet megtartani.


2014. jún. 25. 12:20
 41/94 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg, a sterilizálás hogyhogy nem merült fel opcióként nálatok? Írtad, hogy nem akart egyikőtök se gyereket.
2014. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem forgott a pénz körül az élete, csak mindkettőnknek volt fizetése ugye, amiből lejöttek a bérletek árai, a rezsi felesben, és a kaja felesben. Plusz mindenki annyit tett félre magának amennyit akart. A fennmaradó összeggel elszámolás nélkül mindenki a maga részével rendelkezett. (Ami a saját fizetéséből megmaradt.)


Mivel nem volt gyerekünk, nem láttuk értelmét összedobni a pénzt.


Ez kb annyit jelentett, hogy én havi 50 ezret fixen félretettem, volt hogy többet is nettó 200 ezerből, a férjem 300-at keres, de minden fennmaradó pénzét elverte haverokra, étteremre, ilyesmi...


jövőhétre kaptam időpontot a dokihoz:)

2014. jún. 25. 13:28
 43/94 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem meg így akartad megtartani őt, vagy csak unatkoztál és feltettél egy jó kis vitakérdést.
2014. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 A kérdező kommentje:

Felmerült. Olyan formában, hogy én pakoltassam ki a méhemet, hogy biztosan ne legyen gyerek. Mert szerinte a petevezeték elkötése kevés. Na erre nem voltam hajlandó...mert hogy ő akkor nem férfi ha nem tud gyereket csinálni...illetve félt attól is hogy esetleg erekciós problémái lesznek.


Annyi a lényeg, hogy nem tudtunk megegyezni, így maradt a tabletta.

2014. jún. 25. 13:31
 45/94 anonim ***** válasza:
97%

Szia,

csak az utobbi kommentarodra reagalok, a tobbit elmondtak elottem: vigyazz, hogy hacsak nem volt hazassagi szerzodesetek, mivel hazasok vagytok, a te kulon felretett penzed kozos vagyonnak szamit valaskor a jog szerint... Remelem, nem fog ezzel lehuzni teged bosszubol, hogy nem veteted el a gyereket. :(


Udv es minden jot!

2014. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 A kérdező kommentje:

Hát persze... tök logikus... egy gyereket nem akaró férfit úgy akarok megtartani, hogy terhes leszek:D


Na ehhez is ész kell...

2014. jún. 25. 13:32
 47/94 A kérdező kommentje:

Ő nem tud a félretett pénzről. Sosem kérdezte hogy én teszek e félre, én meg nem mondtam. Azt a számlát még a megismerkedésünk előtt csináltattam. Azóta teszek rá pénzt, hogy elkezdtem dolgozni.


Nem tudom hogy az ilyesmi után mennyire nyomoznak váláskor...

2014. jún. 25. 13:35
 48/94 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, hogy nyomoznak-e ezzel kapcsolatban, de esetleg jarj utana. Amilyen onzo embernek kepzelem az irasod alapjan a ferjedet, kitelne tole minden szornyuseg... A meheltavolitas otletre nem is talalok szavakat... Te csak tavolittasd el a mehedet, de o nem kotteti el magat, maradjon csak ferfi, hogy gyereket csinalhasson... Basszus... :(
2014. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
2%

"Hát persze... tök logikus... egy gyereket nem akaró férfit úgy akarok megtartani, hogy terhes leszek"


Épp ez az, hogy nem logikus, de nők mégis azt hiszik, hogy logikus (ez egy másfajta értelmezése a logikának..), ha éppen nem tudják a kívánt férfit maguk mellett tartani.

2014. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
17%
Én csak azt nem értem, hogy ha tényleg rendesen szedted a tablettát, soha egy szem se maradt ki, nem volt hasmenésed, nem hánytál, nem szedtél mellette antibiotikumot, akkor mégis hogyan estél teherbe?
2014. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!