Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek a gyermekemért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a gyermekemért válás után? Anyuka nem megfelelően látja el a gyereket!

Figyelt kérdés

A probléma a következő. Volt feleségemmel elváltunk. A közös gyerekünket (5 éves kislány) nála helyezte el a bíróság. Kötelező láthatás kéthetente hétvégén, de mi úgy egyeztünk, hogy heti 2 hétköznap délután és minden hétvégén egyik nap ittalvással. Nemrég elkezdett dolgozni az exem pizza futárként, ahol a munkaidő úgy néz ki, hogy heti 3 vagy 4 nap, reggel 10-től este fél 11-ig. Ők volt anyósomnál laknak, aki két műszakban dolgozik. Amikor volt anyósom délelőttös, akkor ő meg el a kislányért oviba és vele van amíg anyuka dolgozik. Viszont amikor délutános, akkor az anyuka cipeli magával a kislányt a kocsiban estig, ha bemegy a pizzériába felvenni a csomagokat, akkor egyedül hagyja a kocsiban! Namost ez nekem nem tetszik! Többször is szóltam szépen is, "csúnyán" is, hogy valami más megoldást, munkahelyet kell találnia. Nem veszi tudomásul amiket mondok, az a válasz, hogy ne foglalkozzak az ő életével, majd megoldja ahogy akarja! Én azzal foglalkozzak, hogy fizessek rendesen és azon felül is vegyek a gyereknek cipőt, ruhát, stb! A kérdésem az, hogy mit tehetnék? Ha jelentem a gyámügy felé, akkor mire számíthatok? Nem szeretném a kislányt kitenni ilyen jellegű procedúráknak, de ez így nem mehet tovább! Heti kétszer vigyázok rá én is persze, de nem este fél 11-ig, mert akkor már a gyereknek rég ágyban a helye! De ha én vigyázok rá, akkor is 8-kor elviszi és mennek tovább a pizzákkal! Nagyon sajnálom, mit tegyek?

Egy aggódó apuka!


2014. nov. 17. 17:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:

Angyalok

Köszönöm a válaszod, de úgy látom nem jól látod a dolgot! Vagy én nem tudom jól elmagyarázni! Nem érdekel, hogy amikor én vagyok a gyerekkel, akkor exem mit csinál! Az viszont érdekel, hogy visszaél a segítségemmel és mindenáron azon van, hogy lerakja valakihez a gyereket, csakhogy mehessen csavarogni! Ez nem néha-néha előforduló dolog, hanem mindennapos! A gyereket kezdi megviselni ez a futárkodás, hiszen napi 6 órát kell 5 évesen egy kocsiban töltenie, néha egyedül! Ez normális dolog? ha igen és elfogadható, akkor biztos én vagyok a hülye! Anyukám nem hajlandó segíteni, csak ha a gyerek velem él! Ő nagyon haragszik exemre, nem is találkoznak, nem beszélnek! Ha érdekel elmagyarázom hogy miért, de fölösleges, mert látom nem arra reagáltok, amit kérdésként feltettem!

2014. nov. 17. 18:17
 22/72 anonim ***** válasza:
32%
Azért kritikán aluli, hogy itt is az apát szidjátok,mikor ő azt nézi, hogy a gyereknek jó legyen, ezért nem az első lépése volt rohanni és elperelni, hanem inkább tanácsot kért, erre mint a hiénák, rajta keresitek a hibát, pedig itt a legfőbb ludas az anyuka..
2014. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom ha este 6ig dolgozott akkor még utána gyorsan bevásárolt meg ügyeket intézett. Tudod hány apuka örülne hogy ilyen exe van aki engedi hogy akkor legyen a gyerekkel amikor csak akar és nem csak 2hetente hétvégén? Te viszont addig fogod cseszegetni az exed hogy megunja a xarakodásaidat és tényleg csak hétvégente látod majd a gyerkőcöt. Amúgy meg tök becsülendő hogy a nő képes ennyit gürizni. Tudod miután nálad este felvette a gyereket akkor még utána neki elkellett látnia a gyereket is te meg rögtön feküdhettél le a tv elé. Szerintem veled van a gond.
2014. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
54%
Én azt nem értem, hogy miféle kapcsolatot képzel el a nő az új pasijával, ha még a gyaraket se akarja látni. És felesleges nekiesni a kérdezőnek, szerintem igaza van. Ha az anyuka tudna dolgozni hétvégén, de az új pasi miatt nem akar, arról csak ő tehet. Vagyis meg tudná oldani, csak nem akarja. Az meg nem normális, hogy egy 5 éves gyere 11 után kerül ágyba, és este órákig a kocsiban dekkol. Jövőre iskolába megy, mikor fog felkészülni, kialudni magát? Hogy kel fel 7-kor, ha éjfélkor fekszik le? Ez még egy felnőtt embernek se sok alvás, épp elég, de egy gyereknek?
2014. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:

18:14

még nem tettem fel semmilyen kérdést evvel kapcsolatban! Az esetleges egyezés, csak véletlen lehet! Nem akarom elperelni a gyereket, pont azt magyarázom, hogy szeretném ha a kislány az anyjával maradna, csak azt kellene elérnem valahogy, hogy az anyuka is megbecsülje, hogy lehet gyermeke! De ő nem így tesz, láthattátok azok alapján, amiket eddig leírtam! A kislány sokszor panaszkodik nekem, hogy anya nem törődik vele, mindig csak az Andrissal (ez az anya új pasija) foglalkozik. Mondja hogy nem szeret menni anyával pizzát hordani, unja a kocsiban! Mondja, hogy nem mer szólni anyának ha pisilni kell, mert anya kiabál vele hogy "miért pont most jött rád?"

Tényleg én lennék a hülye és sz*r ember ebben a dologban? Én állok hozzá rosszul?

A gyámügy csak ilyesztésképp merült fel bennem, hogy jobb útra térítsem az anyukát, hátha így komolyabban veszi a dolgot!

2014. nov. 17. 18:24
 26/72 A kérdező kommentje:

18:19

Sajnos az anyuka este 6 után nem boltba ment meg főzni, hanem ment a pasijához, akivel együtt lovagolnak, hintóznak. Ezek után jött csak a gyerekért. Mostanában mióta pizzát hord pedig miután elviszi tőlem este 8 körül, akkor nem haza mennek fürdeni meg feküdni, hanem hordják tovább a pizzát este 10-ig, aztán elszámol a pénzzel és este fél 11-re érnek haza. Addigra a gyerek már elaludt a kocsiban, gyorsan átöltözteti, fürdés nincs, és ágyba dugja! Ez szerinted a jó anyuka??? Úr isten!

2014. nov. 17. 18:28
 27/72 anonim ***** válasza:
Egyébként kérheti az apa a gyermekelhelyezés megváltoztatását, de nem érdemes belemenni egy huzavonába. Azért írtam így, mert nagyon sok olyat láttam már, hogy válás után hirtelen az anyuka nem lett alkalmas a gyereknevelésre (ha az apukánál maradt a gyerek akkor az apuka lett alkalmatlan nagy hirtelen). Szóval neki lehet futni, de nem sok értelme van, mert nem írják fölül az előző döntést, hacsak nem nagyon nagy a baj (anyuka iszik, drogozik, veri a gyereket)Szóval arra kell törekedned, hogy a gyereknek segíts. Ajánld fel az ott alvását a gyereknek és ha meg tudod oldani, hogy valaki elvigye oviba amikor dolgozol, intézd el. Ne azt nézd, hogy ezzel az exnek segítesz, hanem a gyereket tartsd szem előtt. Így kialakulhat egy rutin is, ami a gyereknek csak jót tesz. Biztosan fáj, ha beadja a gyerkőcöt mint valami cuccot és elmegy pasizni, szórakozni (nekem bizony fájna). Ez ellen nem tehetsz semmit. Viszont most tényleg az a legjobb ami a gyerek érdeke és a legnehezebb. Mosolyogni és megoldani.
2014. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
67%
24, és miből tartaná el a gyereket az anyuka? Apuka 30ezréböl meg a hétvégén kapott kis pénzből? Ezt most komolyan gondoljatok? Adjon apuka minimum 100ezret és akkor majd lesz joga beleugatni hogy az anyuka mennyit dolgozik. Csak tudod kedves apuka amìg te 30ból letudsz mindent addig anyuka nem. Elég egy megfázás, gyógyszerek és máris perkálhat az anya. Fogalmad sincs valószínűleg hogy milyen kiadásai vannak egy gyereknek de ha csak 30at tudsz adni akkor te se nagyon tudnál mindent megadni a gyereknek. Mondjuk próbáld ki, vedd magadhoz és meglátjuk neked hogy fog menni.
2014. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:

18:29

Milyen gondolkodásotok van? Te jó isten! a gyerektartás szerintetek arra van, hogy fedezze a gyerek minden költségét? az csak annak a fele! De nézzük úgy, hogy adok én 30-at. Meg számoljuk hozzá a gyerek kedvezményt, az 10 ezer, meg a családit, ami 12 ezer! Ez eddig 52 ezer és még anyuka egy forintot se dolgozott hozzá! Ha még ő is hozzá tesz, nem többet csak egy 10-est, akkor az 62 ezer. Hány család van, akiknél ennyi jut egy gyerekre? Vagy 62 ezer nem elég egy 5 éves gyerek ellátására? Hagyjuk már!

2014. nov. 17. 18:35
 30/72 anonim ***** válasza:
Kérdező, ebben igazad van. A 30 ezerhez az anya is tegyen ennyit.
2014. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!