Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek a gyermekemért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a gyermekemért válás után? Anyuka nem megfelelően látja el a gyereket!

Figyelt kérdés

A probléma a következő. Volt feleségemmel elváltunk. A közös gyerekünket (5 éves kislány) nála helyezte el a bíróság. Kötelező láthatás kéthetente hétvégén, de mi úgy egyeztünk, hogy heti 2 hétköznap délután és minden hétvégén egyik nap ittalvással. Nemrég elkezdett dolgozni az exem pizza futárként, ahol a munkaidő úgy néz ki, hogy heti 3 vagy 4 nap, reggel 10-től este fél 11-ig. Ők volt anyósomnál laknak, aki két műszakban dolgozik. Amikor volt anyósom délelőttös, akkor ő meg el a kislányért oviba és vele van amíg anyuka dolgozik. Viszont amikor délutános, akkor az anyuka cipeli magával a kislányt a kocsiban estig, ha bemegy a pizzériába felvenni a csomagokat, akkor egyedül hagyja a kocsiban! Namost ez nekem nem tetszik! Többször is szóltam szépen is, "csúnyán" is, hogy valami más megoldást, munkahelyet kell találnia. Nem veszi tudomásul amiket mondok, az a válasz, hogy ne foglalkozzak az ő életével, majd megoldja ahogy akarja! Én azzal foglalkozzak, hogy fizessek rendesen és azon felül is vegyek a gyereknek cipőt, ruhát, stb! A kérdésem az, hogy mit tehetnék? Ha jelentem a gyámügy felé, akkor mire számíthatok? Nem szeretném a kislányt kitenni ilyen jellegű procedúráknak, de ez így nem mehet tovább! Heti kétszer vigyázok rá én is persze, de nem este fél 11-ig, mert akkor már a gyereknek rég ágyban a helye! De ha én vigyázok rá, akkor is 8-kor elviszi és mennek tovább a pizzákkal! Nagyon sajnálom, mit tegyek?

Egy aggódó apuka!


2014. nov. 17. 17:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
75%

Ok. Értem, hogy nem jó így, de ha te sem tudod megoldani, akkor milyen jogon jelentenéd fel az anyát? Mit gondolsz, ha feljelented mi fog történni? A volt feleséged gondolom nem jókedvéból pizzafutárkodik.

Az ok, hogy te nem tudod vállalni, de a feleséged oldja meg. Kicsit igazságtalan, nem?

2014. nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:

17:46

Exem szerint neki ez a munka megfelelő. Arra sem hajlandó, hogy felnőttek módjára kommunikáljunk, nem akar szóba állni velem! Szerinte arra irányulnak ezen próbálkozásaim (mármint hogy reklamálok a gyerek életvitele és az ő munkája miatt), hogy tönkre tegyem az életét és hogy mindenbe bele szóljak! Na ilyen gondolkodás után mit várjon az ember?

2014. nov. 17. 17:51
 13/72 A kérdező kommentje:

17:50

Meg tudnám oldani, de csak úgy, ha a kislányt nálam helyezné el a bíróság és akkor állandósulna, hogy reggelente keresek valakit (édesanyámat, esetleg egy megbízható ismerőst) aki elviszi ovodába a gyereket! De azért nem fogok segíteni exemnek, hogy neki legyen kényelmesebb! Nem jó viszonyban vagyunk, sajnos hazudozik, többször volt, hogy átvert úgy, hogy megkért vigyázzak a kislányra, mert ő az anyját kiséri kórházba másik városba, aztán utólag kiderült, hogy nem kísérte, hanem elment a pasijához! Csak az érdekli, hogy én fizessek, ez mindig elhangzik!

2014. nov. 17. 17:56
 14/72 anonim ***** válasza:
61%

Túlságosan is beleakarsz szólni az életébe. Ha ő neveli akkor semmi közöd kire bízza a gyereket és semmi közöd hozzá hogy mire költi a pénzt. Elárulom nem könnyű egy gyereket eltartani, ha te csak minimális gyerektartást fizetsz akkor ne várd el hogy a gyereknek luxuséletet biztosítson.

Mi zavar igazán? Az hogy pasija van? Gondolom neked még nincs új csajod. Te örülnél ha az exed bejelentené hogy ne legyél az új barátnőddel mert a gyerekkel kell lenned mindenképp. Mi baja lesz a gyereknek a nagyanyjánál? Nem állandóan ott van nem, sokat van az anyjával is.

Amúgy meg a szülei vagytok, próbáljátok meg segíteni egymást hogy a gyereknek a legjobb legyen és ne a gyámüggyel fenyegetőzzetek.

2014. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
70%
17:56, szánalmas vagy kérdező. Nem az exednek segítenél hanem a gyerekednek. Ne az exedet nézd, hisz vele vége a párkapcsolatodnak hanem a gyerekedet akinek örökké az apja leszel.
2014. nov. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
91%
Azért van itt némi tüske benned is, amiért neki már új pasija van, ugye? Nem bántásként kérdezem!
2014. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:

17:58

Nem akarok én bele szólni, csak azért kérdeztem, mert nem tudom mihez van jogom és mihez nincs! A gyerek akkor van az anyjával, amikor viszi magával futárkodni, meg reggelente, amíg elviszi ovodába. Ha van kire bíznia, akkor már "le is adja". Nem törődik vele kellően.

Engem nem érdekel, hogy kije van, csak az zavar, hogy háttérbe szorítja a gyerekét az új kapcsolat miatt! Nekem még csak kezdődő kapcsolatom van, nem élek együtt senkivel. Az a baj, hogy az exemmel nem lehet megegyezni semmiben, mert ha engedek, akkor kihasznál és egyre többet vár el tőlem. A gyerektartás havi 30 ezer forint, ami a fizetésem 20%-a. ennyit határozott meg a bíróság! Nem akarom megmondani azt sem, hogy mire költse, de amikor azt látom hogy anyuka mindig új ruhákban jár, a gyereknek meg nem vesz semmit, hanem tőlem követeli, hogy még a gyerektartás mellett vegyem a gyerekruhákat, akkor természetesen felháborodom! Ja, még egy plusz, hogy a gyerek ruháira nincs pénz, de lovat tud tartani, ugyanis van saját lova!

2014. nov. 17. 18:06
 18/72 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy az exed mit csinál amikor te vagy agyerekkel egyáltalán nem számít. Elváltatok, ő is éli az életét ideje lenne neked is tovább lépned. Mégiscsak úgy tűnik, hogy a gyerek körüli huzavonát akarod arra használni, hogy irányítsd. Valóban, amikor a gyerek nála van és ő dolgozik úgy oldja meg ahogyan akarja. Amennyiben a gyerekben ez nem okoz törést nem látok benne semmi kivetni valót. Ez még közel s távol sem veszélyeztetés és nem elhanyagolás. Te is csak kifogásokat keresel, hogy ne kelljen segítened. Ha a gyerek nálad lenne elhelyezve akkor vigyázna rá az anyukád hajnalban. Na most ez heti egy-két alkalommal miért lenne túl nagy falat? Én nem látok mást, mint egy férfit, akit megbántott a felesége, mert elhagyta. Ő pedig a gyerek mögé bújva próbál bosszút állni. Mert az asszonynak már más kell és nem ő. Sajnálom, hogy a házasságod nem sikerült, de ha megkavarod az amúgy is büdöset mindannyian belefúltok.
2014. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:

17:56

Miért lennék szánalmas? A gyerekem érdekében hagyjam, hogy az exem kihasználjon és ugráljak úgy, ahogyan ő fütyül? Szívesen segítenék mindenben, ha azt látnám, hogy az exem is normálisan áll a gyerekhez és felnőttek módjára meg lehet beszélni vele mindent! Meg a segítségemet nem kihasználásba fordítaná át! Volt egy másik munkahelye ezelőtt, egy kínai üzletben. Ott 8-tól este 6-ig dolgozott. Megbeszéltük, hogy én elhozom minden nap a gyereket az oviból és amíg nem végez nálam lesz. Már a második naptól este 8- fél 9 körül jött a gyerekért, mindig kitalálta valamit, hogy most ez a dolga, most az! Ez így normális dolog? Szívesen segítettem, de nem azért, hogy ő csavarogjon esténként minden nap!

2014. nov. 17. 18:11
 20/72 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te már feltetted ezt a kérdést szerintem. Vagy nagyon hasonlít a szituáció : anya nem jól látja el a gyereket, apa mindent megtenne a lányáért, de hét közben nem alszik ott a kislány. Anya egyre rosszabb stb. stb. Végül is mit szeretnél? Elperelni a gyereket? Pocskondiázni az anyát, akivel együtt éltél egy darabig? Dicséretre vágysz, hogy milyen gondoskodó vagy?

Azt kérded, mit tehetnél: ha annyira nem látja el az anya a gyermeketeket, hogy már veszélyezteti, akkor jelentsd a gyámügynek. Amúgy a kislány viselkedésén látszik a kevés törődés, vagy a rendszertelenség?

2014. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!