Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek a gyermekemért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a gyermekemért válás után? Anyuka nem megfelelően látja el a gyereket!

Figyelt kérdés

A probléma a következő. Volt feleségemmel elváltunk. A közös gyerekünket (5 éves kislány) nála helyezte el a bíróság. Kötelező láthatás kéthetente hétvégén, de mi úgy egyeztünk, hogy heti 2 hétköznap délután és minden hétvégén egyik nap ittalvással. Nemrég elkezdett dolgozni az exem pizza futárként, ahol a munkaidő úgy néz ki, hogy heti 3 vagy 4 nap, reggel 10-től este fél 11-ig. Ők volt anyósomnál laknak, aki két műszakban dolgozik. Amikor volt anyósom délelőttös, akkor ő meg el a kislányért oviba és vele van amíg anyuka dolgozik. Viszont amikor délutános, akkor az anyuka cipeli magával a kislányt a kocsiban estig, ha bemegy a pizzériába felvenni a csomagokat, akkor egyedül hagyja a kocsiban! Namost ez nekem nem tetszik! Többször is szóltam szépen is, "csúnyán" is, hogy valami más megoldást, munkahelyet kell találnia. Nem veszi tudomásul amiket mondok, az a válasz, hogy ne foglalkozzak az ő életével, majd megoldja ahogy akarja! Én azzal foglalkozzak, hogy fizessek rendesen és azon felül is vegyek a gyereknek cipőt, ruhát, stb! A kérdésem az, hogy mit tehetnék? Ha jelentem a gyámügy felé, akkor mire számíthatok? Nem szeretném a kislányt kitenni ilyen jellegű procedúráknak, de ez így nem mehet tovább! Heti kétszer vigyázok rá én is persze, de nem este fél 11-ig, mert akkor már a gyereknek rég ágyban a helye! De ha én vigyázok rá, akkor is 8-kor elviszi és mennek tovább a pizzákkal! Nagyon sajnálom, mit tegyek?

Egy aggódó apuka!


2014. nov. 17. 17:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:

Angyalok

Nem lenne probléma, ha csak egy-két alkalom lenne, amikor későn fekszik emiatt! De minden második héten 3-4 nap, pláne hétköznap... Az anyuka meg tudná oldani, hogy egy melós napot hétvégére tesz, csak nem akar, mert az a pasival eltöltött időből megy el! Addig oké, hogy én a gyerek érdekeit nézve szinte mindig vele vagyok amikor tudok, de milyen anya az, aki nem ugyanígy tesz?

2014. nov. 17. 19:32
 52/72 anonim ***** válasza:
49, Miért nincs? Azt mondja az anyuka állandóan lepasszolja a gyereket valakinek és nem akar a gyerekkel lenni vsak az új pasival. Ezek alapjan lehet hogy anyuka tök boldogan belemenne hogy apa vegye magához a gyereket. Ti mindig csak bíróságban gondolkodtok de a két fél is megegyezhet hogy legyen.
2014. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
100%
Te ezt a nőt választottad gyermeked anyjául. Valamikor teszem azt szeretted. Elváltatok. Ő nem akar hétvégén dolgozni,lelke rajta. Leírtam már, ebben szerintem mi a te feladatod. S hogy milyen anya? Elítélhetem, de ettől még semmi sem változik. Ő a gyermeked anyja. Ez van. Ezen nem tudsz változtatni. Még a "gyerek érdekében" sem szólhatsz bele. A gyereknek meg most van a legnagyobb szüksége rád. Ő kettőtök közt őrlődik. A szülei elváltak, fel kell dolgoznia, hogy anya meg apa már nem szeretik egymást. Viszont nem kell, hogy azt érezze, már ő is fölöslegessé vált. Ne hitesd el vele, hogy az anyjának nem kell. Magaddal se. Csak szeresd és igen, tűrj. A kétheti 3-4 nap nem olyan sok, hidd el van rosszabb is.
2014. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 A kérdező kommentje:

Angyalok

Igaz, te nem az én szemszögemből nézed a dolgot, de becsülöm, hogy értékelhetően, felnőttek módjára, nem pocskondiázva próbálod elmondani nekem a te véleményedet! Köszönöm. Így átolvasva találok benne igazságot! Természetesen én próbálom úgy intézni a dolgokat, hogy a kislány minél kevésbé sérüljön. Törődök vele, amikor velem van soha nem szidom az anyját, nem próbálom befolyásolni! Erre igen oda figyelek! Csak fáj nekem, hogy a lányom sokszor vágyódik az anyja után és látom rajta, hogy szenved amiatt, hogy az anyja félvállról veszi! Ezért próbálnék meg valahogyan hatni az anyukára, csak a gyerek érdekében! Sajnos a szép szó már nem jött be, próbáltam többször is! Ezért gondoltam, hogy ha szólnék a gyámhivatalnak, akkor kimennének szétnézni hozzájuk, hogy milyenek a körülmények! Ha már azt elérem, hogy anyuka ettől megijed és pici változást tesz, akkor máris jobb lesz! Csak félek, nehogy a gyámügy túl szigorú legyen és a gyerek sérüljön! Ennyi a történet!

2014. nov. 17. 19:49
 55/72 anonim ***** válasza:
69%
Miért, rossz körülmények között élnek? Ha nem akkor úgysem történne semmi. Mondjuk szerintem nem fair gyámüggyel fenyegetőzni.
2014. nov. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:

19:53

Azt nem mondhatnám, hogy annyira rosszak a körülmények, mivel volt anyósommal élnek, így ő ellátja a gyereket. Ruházkodásban már van hiány a kislánynak, anyjának nincs. Ő mindig új ruhákban van. Igazad van, hogy nem szép dolog fenyegetőzni, de más megoldást már nem látok, amivel tudnék hatni az anyukára, hogy jobban törődjön a gyerekkel! A szép szó, mint írtam nem hatott több esetben sem!

2014. nov. 17. 19:58
 57/72 anonim ***** válasza:
93%

Ha tényleg elhanyagolja a gyerekét, akkor perelj, és vedd magadhoz.

Aztán legyél vele sokat, ne bízd sokszor anyukádra, a párkapcsolatodat helyezd háttérbe, mindenben ő legyen az első, ne menj 5- re dolgozni stb....

Könnyű ám mondani, de nem könnyű elvált szülőként gyereket nevelni.

2014. nov. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
78%

Ez esetben ha van fűtés, étel amit egyen és ember ami vigyázzon rá, akkor nem lesz baj. De ne hívd ki rá a gyámügyet. Csak mégjobban elmérgesedne közöttetek a kapcsolat, annak meg jó vége nem lenne.

Az jutott eszembe hogy egyezzetek meg úgy, hogy egyik héten legyen nálad a gyerkőc, másik héten meg anyukával. Így amelyik héten anya sokáig dolgozik azon a héten veled lenne, aztán meg neked lenne egy szabad heted amikor azt csinálsz amit akarsz. Ez esetben megegyezhetnétek hogy nem fizetsz gyerektartást. Így a lányodnak is jobb lenne hogy nem egyik nap itt lenne, masnap meg már az anyjával.

Lényeg a lényeg hogy kommunikáljatok, ha kell ezredszerre is üljetek le megbeszélni a dolgokat, ne támadjátok egymást és szeressétek a lánykát, neki ez a legfontosabb hidd el és nem az hogy mennyi új ruhája van :)

2014. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
88%
A gyámüggyel az ellenkezőjét érnéd el a kívánt hatással. Kimennek, szétnéznek. Ami érdekli őket, hogy a gyerek eszik-e, van-e évszaknak megfelelő ruházata (nem kell újnak, szépnek lennie)verik-e a gyermeket. Ennyi. A helyzet csak elmérgesedik. Anya mérges lesz, haragjában csak és kizárólag a bíróság által meghatározott időben engedi (ha engedi) majd a gyereket. A többit majd maga megoldja. A gyerek megsínyli, így is úgy is, csak te nem leszel mellette. Ez egy nagyon kényes helyzet, légy észnél, mert elveszítheted a gyereket. Láttam mit tesz az anyákkal (apákkal) egy új szerelem. Majdnem mindent fölülír, gyengül az anyai ösztön. A fenyegetés nem térít észhez, józan érvek sem. Az idő majd segít.
2014. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
72%
A harmadik oldalig olvastam csak el, de már sajnálom a kérdezőt. Most mit szivatjátok?! Teljesen érthető, hogy mi a baja. Hogy a nő nem törödik eleget a saját gyerekével, és visszaél azzal, hogy a kérdező segítene (a saját gyerekének). Szerintem sem normélis, hogy este fél 9-ra menjen érte, és addig magát szórakoztassa. És persze, hogy idegesíti a kérdezőt, ha a szemébe hazudik, és pasizni megy kórház helyett. Itt nem a pasizás a lényeg, ha egy barátnőjével plázázna, míg állítólag kórházba viszi az anyját, és erre hivatkozva lepasszolja a gyerekét, valószínűleg ugyanezt reagálná a kérdező (de én is, meg szerintem mindenki).
2014. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!