Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek a gyermekemért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a gyermekemért válás után? Anyuka nem megfelelően látja el a gyereket!

Figyelt kérdés

A probléma a következő. Volt feleségemmel elváltunk. A közös gyerekünket (5 éves kislány) nála helyezte el a bíróság. Kötelező láthatás kéthetente hétvégén, de mi úgy egyeztünk, hogy heti 2 hétköznap délután és minden hétvégén egyik nap ittalvással. Nemrég elkezdett dolgozni az exem pizza futárként, ahol a munkaidő úgy néz ki, hogy heti 3 vagy 4 nap, reggel 10-től este fél 11-ig. Ők volt anyósomnál laknak, aki két műszakban dolgozik. Amikor volt anyósom délelőttös, akkor ő meg el a kislányért oviba és vele van amíg anyuka dolgozik. Viszont amikor délutános, akkor az anyuka cipeli magával a kislányt a kocsiban estig, ha bemegy a pizzériába felvenni a csomagokat, akkor egyedül hagyja a kocsiban! Namost ez nekem nem tetszik! Többször is szóltam szépen is, "csúnyán" is, hogy valami más megoldást, munkahelyet kell találnia. Nem veszi tudomásul amiket mondok, az a válasz, hogy ne foglalkozzak az ő életével, majd megoldja ahogy akarja! Én azzal foglalkozzak, hogy fizessek rendesen és azon felül is vegyek a gyereknek cipőt, ruhát, stb! A kérdésem az, hogy mit tehetnék? Ha jelentem a gyámügy felé, akkor mire számíthatok? Nem szeretném a kislányt kitenni ilyen jellegű procedúráknak, de ez így nem mehet tovább! Heti kétszer vigyázok rá én is persze, de nem este fél 11-ig, mert akkor már a gyereknek rég ágyban a helye! De ha én vigyázok rá, akkor is 8-kor elviszi és mennek tovább a pizzákkal! Nagyon sajnálom, mit tegyek?

Egy aggódó apuka!


2014. nov. 17. 17:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:

Nem akarom megvádolni az exedet azzal, hogy nem szereti a lányát, de mondhatja neki a bíró vagy a gyámügy, hogy szeresse jobban, ez nem megy parancsra.


Szerintem a legjobb az lenne, ha nálad lenne a kislány, és az anyuka akkor vinné el, amikor minőségi időt tud vele, és csak vele tölteni. Idővel a lányod is megértené. Azért hiányzik neki az anyja, mert vele van többet. Majd ha veled lesz többet, te fogsz neki hiányozni.

2014. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
100%

Ha lepasszolja anyuka a gyerekét az a baj, ha viszi magával a melóba az a baj, de apuka nem tudja magához venni, mert 5-re megy dolgozni. Ez azért tényleg igazságos.

Mültkor volt egy kérdés, hogy egy házaspár minden 2.! hétvégén lepasszolja a 3 gyerekét, és kettesben töltik. A válaszolók szerint ez így jó, szuper, hajrá, de ha egy elvált anyuka a pasijával akar lenni, akkor hívjuk rá a gyámugyet. Szerintetek mennyire nehéz egy új kapcsolatot kiépíteni úgy, hogy van egy gyereked is!?

A z apuka egy szentként írja le magát, de azért meghallgatnám anyukát is.

2014. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
Úristen, milyen válaszok vannak itt. Leszögezném elvált anyuka vagyok 5 éves gyerekkel és alakuló kapcsolattal. Itt komolyan nem érti senki az apukát? Nem akarja elvenni a kislányt az anyától, mert tudja, hogy jobban ragaszkodik hozzá. Segít amiben tud, vigyázna rá, de anyukával nem lehet beszélni. Komolyan normálisnak gondoljátok, hogy egy 5 éves kislány este fél 11-re ér haza mindennap? Nekem is sokat kell dolgoznom, próbáljuk együtt megoldani az exférjemmel a szüneteket, oviba vitelt és elhozást. Kommunikáció, ez a kulcs. A gyerek érdekében. Egy 5 éves ne üljön már 6 órát egy kocsiba. És lehet kapcsolatot kialakítani elvált anyukaként gyerekkel. Csak a megfelelő partner kell hozzá, aki megérti, hogy a gyerek az első. Nehogy már fontosabb legyen egy fütyi mint a saját lánya. Lehet hogy én vagyok mázlista, de mind az én párom, mind a férjem barátnője megértő és szeretik a kislányunkat, pedig az exeméknél már közös baba is van. És ami a legfontosabb tudunk kommunikálni a gyerek érdekében. De hogy tanácsot is adjak: én a helyedbe gyermek jóléti szolgálatnál érdeklődnék. Ők nem hatóság, csak tanácsot adnak. Én is voltam a válás során. Nem írtak le semmit, nem kaptam semmi papírt, csak beszélgettünk. Próbálj meg valahogy az exeddel szót érteni. Nézd meg, hogy Te mit tudsz vállalni, esetleg kész tervvel állj elé, Az sem gond ha most két napot anyukád viszi oviba mert nálad alszik. Nem ördögtől való dolog ez sem. A lényeg hogy ne támad. Felejtsd most el az új ruhákat meg a gyerektartást. Nálunk is van egy menetrend, mikor ki hozza-viszi a gyereket. Ez persze rugalmas, de igyekszünk betartani. Ha onnan közelíted, hogy keressen új munkahelyet, érthető hogy beleszólásnak veszi, és már csak azért sem működik együtt.
2014. nov. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 A kérdező kommentje:

7:43

Nem az a baj, hogy anyuka lepasszolja a gyereket, sem az hogy viszi a melóba! Hanem az, hogy úgy alakítja a munkaidejét, hogy a szórakozására jusson több ideje a gyereke helyett! Írtam, hogy másképp is tudná variálni a munkaidőt, hogy a gyereknek jobb legyen, de akkor az a szórakozása kárára menne és erre nem hajlandó! Inkább a gyerekét helyezi háttérbe! A másik, hogy nem vagyok szent, nem is akarok az lenni! De ha nekem lenne lehetőségem arra, hogy magam osszam be a munkaidőmet, akkor biztosan első szempont a gyerek lenne, nem pedig az hogy mikor tudok elmenni csajozni, vagy szórakozni! Csak én az anyukával ellentétben nem tudok variálni a munkahelyemen! Anyuka tud, mert ő mondhatja meg, hogy mely napokon tud menni!

2014. nov. 18. 08:17
 65/72 A kérdező kommentje:

8:14

Köszönöm a megértésed, látom te megértetted a problémám lényegét! Sajnos exemmel nem lehet normálisan kommunikálni, képtelen rá! Már számtalanszor próbáltam! Ha segítek neki, többet vállalok akkor visszaél vele, egyre többet vár el! Mindig csak nekem kell alkalmazkodnom, kompromisszumot kötni, mert neki csak az a jó, ami az ő kényelmét szolgálja! Lenne más munkalehetősége, dolgozhatna kínai üzletben 8-6ig eladóként csak az nem tetszik neki, mert ott dolgozni,pakolni is kell! Itt csak kocsikázni! Most akkor joggal mondom, hogy megoldhatná másképp is?

2014. nov. 18. 08:25
 66/72 anonim ***** válasza:
Szia, 63-as vagyok. Igen, megoldhatná másképp. Az a baj a legtöbb válás során, hogy a gyerek eszköz, hogy szívassuk a másikat. Ebben viszont nem tudok tanácsot adni. A válás eleje nagyon csúnya volt nálunk is. Lenyugodtunk, beláttuk, ez így nem jó. Azóta nagyon jó a kapcsolatunk az exemmel ami a gyereknek is jót tett. Én nem tudom elképzelni, hogy ne a gyerekem legyen az első, pedig nem vagyok egy ősanya típus. Továbbra is azt mondom, hogy gyermekjóléti szolgálat. Csak tanácsért menj be. Vagy nem tudom milyen a kapcsolatod az óvónőkkel. Nekünk nagyon jó óvónénik vannak. Ha elakadt a kommunikáció az apuka meg köztem, ők segítettek. Nem támadólag, elmondták a véleményüket. Vagy az ex anyós? Ő nem tud hatni a lányára?
2014. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 A kérdező kommentje:

Kedves 63-as!

Igen, a gyermekjóllétit meg fogom próbálni! Én szívesen intézném normális módon, de vele nem lehet! Az ovónőkkel ritkán találkozom, de lehet, hogy majd megemlítem nekik, elég barátságosak! A volt anyós is próbált hatni a lányára, de neki se sikerült, vele is ellenséges exem! Pedig anyósom ebben a kérdésben úgy gondolkodik mint én, sok információt tőle tudok, hogy exem hogy bánik a kislánnyal!

2014. nov. 18. 09:23
 68/72 A kérdező kommentje:
Nos, úgy néz ki a dolog, hogy a gyámüggyel való fenyegetés megtette a hatását! Ma felkeresett exem és normális hangnemben megkért, hogy beszéljük meg a kislány felügyeletének dolgát arra az időre amikor dolgozik! Érdekes módon sikerült megoldania a munkahelyén, hogy amikor a volt anyósom délutános, akkor ő csak este 8-ig dolgozik. Addig pedig nálam van a kislány. A hozzá állásában is változtatni akar, türelmesebb és odafigyelőbb lesz a lányunkkal! Remélem komolyan így tesz! De már ez is haladás, hogy belátta, hogy kommunikálnunk muszáj és engedni mindkettőnk részéről kell!
2014. nov. 18. 12:20
 69/72 anonim ***** válasza:
:) ez jó hír
2014. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
Nem is szörnyeteg. Örülök, hogy rendeződni látszik a dolog. Tény, hogy vannak szülők akik a válás után úgy vélik szabadok, azt és akkor tesznek amikor nekik jól esik. Olyankor a gyerek/gyerekek háttérbe szorulnak. Ismerek olyat aki nem tért észhez. A gyerekei felnőttek ( a bíróság ott hagyta őket az anyjuknál) és amint lehetett elköltöztek otthonról. Egyikük az apjához ment lakni. Ott nem volt kész egyik fél sem kompromisszumot kötni a gyerekek nagyon megsínylették a bírósági huzavonát.
2014. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!