Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek a gyermekemért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a gyermekemért válás után? Anyuka nem megfelelően látja el a gyereket!

Figyelt kérdés

A probléma a következő. Volt feleségemmel elváltunk. A közös gyerekünket (5 éves kislány) nála helyezte el a bíróság. Kötelező láthatás kéthetente hétvégén, de mi úgy egyeztünk, hogy heti 2 hétköznap délután és minden hétvégén egyik nap ittalvással. Nemrég elkezdett dolgozni az exem pizza futárként, ahol a munkaidő úgy néz ki, hogy heti 3 vagy 4 nap, reggel 10-től este fél 11-ig. Ők volt anyósomnál laknak, aki két műszakban dolgozik. Amikor volt anyósom délelőttös, akkor ő meg el a kislányért oviba és vele van amíg anyuka dolgozik. Viszont amikor délutános, akkor az anyuka cipeli magával a kislányt a kocsiban estig, ha bemegy a pizzériába felvenni a csomagokat, akkor egyedül hagyja a kocsiban! Namost ez nekem nem tetszik! Többször is szóltam szépen is, "csúnyán" is, hogy valami más megoldást, munkahelyet kell találnia. Nem veszi tudomásul amiket mondok, az a válasz, hogy ne foglalkozzak az ő életével, majd megoldja ahogy akarja! Én azzal foglalkozzak, hogy fizessek rendesen és azon felül is vegyek a gyereknek cipőt, ruhát, stb! A kérdésem az, hogy mit tehetnék? Ha jelentem a gyámügy felé, akkor mire számíthatok? Nem szeretném a kislányt kitenni ilyen jellegű procedúráknak, de ez így nem mehet tovább! Heti kétszer vigyázok rá én is persze, de nem este fél 11-ig, mert akkor már a gyereknek rég ágyban a helye! De ha én vigyázok rá, akkor is 8-kor elviszi és mennek tovább a pizzákkal! Nagyon sajnálom, mit tegyek?

Egy aggódó apuka!


2014. nov. 17. 17:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
100%

A vilagon semmire nem szamithatsz azon kivul, hogy elutasitjak a keresetedet.

Anyuka dolgozik, gondoskodik a gyerekrol. Igy tudja megoldani.

2014. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:
És még mielőtt valaki megkövezne, hogy hogyan tegyen hozzá, ha nem hagyom dolgozni! Hát hagyom, de ha meg tudná oldani, hogy a munkaideje hétvégére is essen és akkor kevesebb napot dolgozna hétköznap, csak ő nem akarja, mert akkor nem tud menni pasizni, hát istenem! Első a gyerek aztán egy pasi! Nekem egy nő se lép előtérbe a gyerekemmel szemben! De biztos ezekbe is bele köt majd valaki! Sajnos mindenki a saját helyzetével azonosítja, hasonlítja ezt a dolgot! De minden ilyen eset más, főleg mert nem tudhatjátok az előzményeket!
2014. nov. 17. 18:42
 33/72 anonim ***** válasza:
Nem marad más, a pizzás napokon ne engedd, hogy 8kor elvigye, maradjon nállad 10ig szegény gyerek. Még mindig jobb neki, mint az autóban. Egyébként is ez nem minden héten van, mint írtad anyósod délutános hetei problémásak.
2014. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező először azt írod nem akarod elvenni a gyereket az anyjától mert nagyon anyas most meg azt mondod hogy a gyerek allandóan panaszkodik hogy nem jó neki az anyjával. Ezekután hogy igazodjon ki rajtatok az ember?

Ha nem jó a gyereknek akkor próbáld meg elérni hogy nálad legyen a gyerek. Figyi ha az anyát tényleg ennyire nem érdekli a gyereke akkor lehet abba is belemegy hogy hozzád költözzön. Viszont ha csak azt akarod elérni hogy az anya ne legyen az új pasijával akkor húzd le magad a wc-n mert szánalmas vagy.

2014. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
Nezd kerdezo, egy normalis embernek kell parkapcsolat is. Fel lehet aldozni a gyerekert az eletet. Depresszioba esni, semminek se orulni, csak korulotte forogni. Lehet ilyet. Csak nem erdemes. Mindenkinek kell a tars. Az exednek is. Lehet, hogy nem a legjobban oldja meg most, de majd kialakul Egy alakuloban levo kapcsoaltrol vabn szo, ha jol ertem, nem kell meg a gyereket belevonni. Ha komollya valik, majd mashogy oldjak meg.
2014. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy az anyának ne legyen pasija! Nem ez a célom! De akkor sem csinálhatja azt, hogy munka után a legtöbb szabad idejét a pasival tölti, a gyerekkel pedig nincs. Neki kellene változtatni ezen, megértetni a pasijával, hogy neki van egy gyereke és vele is kell foglalkozni! Nem mindig, nem azt mondom, de úgy kell elosztania azt a kicsi szabad idejét, hogy a gyereknek is jó legyen! Csak az exem 27 éves, az új pasi meg 19 és mivel a pasi ilyen fiatal, még nem úgy gondolkodik, nem érti meg, hogy egy nőnek, aki anya is nem csak vele kell foglalkoznia, hanem a gyerekével is! De ezt az exem dolga lenne rendezni! Én csak a kislányom érdekeit figyelembe véve panaszkodom!
2014. nov. 17. 18:53
 37/72 anonim ***** válasza:
24-es vagyok. Nem azt mondtam, hogy anyuka csak hétvégén dolgozzon, de amikor nagymama nem ér rá, ahelyett dolgozzon inkább hétvétén. Kérdező szerint meg lehetne oldani, csak akkor inkább pasizik. Ha hetenhe egy ilyen eset van, azt kéne hétvégére vagy péntekre cserélni, amikor apukánál lehetne a gyerek. Szerintem ha akarná, meg tudná oldani, de akkor valamivel kevesebb idő jutna a pasira.
2014. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:

18:54

Hetente több ilyen nap is van, amikor nagymama nem ér rá. Konkrétan minden második héten 3 vagy 4 délután! Ebből levonhatunk heti 2-t, amikor amúgyis nálam lenne a gyerek. Szóval marad kettő. Ha az anyuka hajlana rá, hogy az egyik helyett bevállalja a hétvégi melót akkor azt a maradék egy délutánt én vállalnám. De így hogy az anyuka nem kompromisszumképes, így nem működik! Sőt, még sokszor a hétvégén is nálam van a gyerek és akkor anyuka oda megy ahova akar! Általában szombat délután hozom el és vasárnap este viszem haza 6-7 körül. De még ekkor is volt anyósomnak adom át a gyereket, mert anyuka soha nincs még otthon.

2014. nov. 17. 19:00
 39/72 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező honnan tudod ennyire hogy mit csinál, követed állandóan vagy mi? :D

Nyugi, ha majd összeköltöznek a pasival akkor jobb lesz, lesz aki vigyazzon a lanyodra ha már te ennyire nem érsz rá és gondot okoz :)

Anyukád is szép nagymama lehet hogy nem hajlandó vigyázni az unokájára csak mert az exeddel él a gyerek. De persze nektek a legfontosabb a gyerek jóléte de már azért is sírsz hogy néha este 10kor vitte el a lanyod.

Az a baj te nem megoldast keresel hanem mindenképpen azt akarod elérni hogy az anya hétvégén dolgozzon és ne legyen a pasijával, közben te akarod eldönteni kire bízhatja a gyereked meg kire nem és valahogy neked semmisejó csak a panasz de közben meg eszed ágában sincs magadhoz venni a gyereket. Miért nem hmm, ha ennyire rossz szülő az anyja?

2014. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 A kérdező kommentje:

19:01

Sajnálom, hogy neked az összes leírt dolog után csak az jön le, hogy én vagyok a sz*r ember és az exem a jó ártatlan anyuka! Biztos saját jellemedből merítesz példát!

Egy 5 éves gyereknek az normális dolog, hogy este 10 után jön érte az anyja és akkor viszi haza fürdetni, fektetni? Lehet nálam is nyugodtan 10-ig, de attól a gyerek még ugyanúgy későn fog feküdni! Ezzel a probléma nincs megoldva! Ennek nem ez a megoldása!

2014. nov. 17. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!