Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem alkoholista?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem alkoholista?

Figyelt kérdés

Sajnos 13 éve így ismertem meg .hogy alkohol problémái voltak.Sokáig nem is ivott.Viszont el-el "kapart"havi 1x vagy olyan is volt hogy 1 évig nem ivott alkoholt.

Ma viszont totál berúgott és nagyon össze vesztem vele.nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot ,mert amikor nem iszik akkor ő a világ legjobb férj.

Most ott tartunk,hogy nekem kell bocsánatot kérni amiért szóvá tettem az alkoholt.

A baj az,hogy apám is alkoholista volt és nagyon féltem tőle és ezt vetítem a férjemre rá.

Mind kettőnknek a második házassága. 49 éves vagyok a párom 59

Ha el megy nem tud magáról gondoskodni.

Nem tudom mit tegyek?

Olyan "se vele se nélküle" van most.

Hogy tudnám el engedni? Ilyen kórba új életet kezdeni?



#alkohol #férj kapcsolat
2015. febr. 12. 15:33
1 2 3 4
 21/34 Költőnő? ***** válasza:
60%
az AA-nál az egyik legfőbb csapás, h nincs olyan h volt drogos, volt alkesz csak olyan, h ennyi meg ennyi ideje tiszta v józan. Ez egy függő esetében nem billog, hanem gát. Mert elég egyszer csak egyetlen egyszer újra elcsábulni. Lehet elölről kezdeni az egészet.
2015. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
2015. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Jó ez a pdf-link el is olvasom, érdekesnek tűnik.

De annyit beszéltetek az alkoholról, hogy komolyan kibontottam egy sört.

2015. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Költőnő? ***** válasza:
44%
az első jópár oldal sztem laikusnak nyugodtan jumpolható...
2015. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az alkoholizmus függőség. Az a függő, aki nem tudja abbahagyni amit éppen csinál.


Az allkoholista nem tud meginni egy pohár bort, mert nincs nála egy pohár bor. Addig iszik, ameddig van mit. És ameddig talpon van. A kollegám alkoholista, 10 éve nem ivott alkoholt. De tudja, hogyha egyszer megkóstolja, nem tud leállni vele. Könnyebb neki egyáltalán nem inni, mint két pohár után megállni.


Aki társaságban megiszik 1-2 pohárral, vagy a vasárnapi ebédhez, az nem alkoholista. Mert elég neki annyi, többet már nem kíván.

2015. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
71%

...hát szörpös egy nemzet vagyunk, ez tagadhatatlan.

A középkor végéig víz helyett itták a bort, mer a víz ihatatlan volt, mi lenne ha a csapbol is az folyna?!

Válasz: a csatornadíj, jövedéki adó alá esne!

2015. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Költőnő? ***** válasza:
a legszomorúbb, h a szocializmusban ez elfogadott és ezáltal támogatott volt... "szereti az italt" ez volt a legerősebb vélemény... Melóban ittak, otthon ittak, társaságban ittak. Ennek issza a levét a mi generációnk :(
2015. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
A feles betíltása volt a baj, kénytelenek lettünk 2-est nyomatni, meg a 9-órás tilalom ezért csak délután, meg este lehetett bemelegíteni.
2015. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Költőnő? ***** válasza:
népbetegség ez mo-n de senki nem hajlandó beszélni róla, nem h a problémához hozzányúlni. És termelődik az a réteg, aki pedig ez: [link]
2015. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Költőnő? ***** válasza:
akit érdekel a téma gyermekre gyakorolt hatása: [link]
2015. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!