Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem alkoholista?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem alkoholista?

Figyelt kérdés

Sajnos 13 éve így ismertem meg .hogy alkohol problémái voltak.Sokáig nem is ivott.Viszont el-el "kapart"havi 1x vagy olyan is volt hogy 1 évig nem ivott alkoholt.

Ma viszont totál berúgott és nagyon össze vesztem vele.nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot ,mert amikor nem iszik akkor ő a világ legjobb férj.

Most ott tartunk,hogy nekem kell bocsánatot kérni amiért szóvá tettem az alkoholt.

A baj az,hogy apám is alkoholista volt és nagyon féltem tőle és ezt vetítem a férjemre rá.

Mind kettőnknek a második házassága. 49 éves vagyok a párom 59

Ha el megy nem tud magáról gondoskodni.

Nem tudom mit tegyek?

Olyan "se vele se nélküle" van most.

Hogy tudnám el engedni? Ilyen kórba új életet kezdeni?



#alkohol #férj kapcsolat
2015. febr. 12. 15:33
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
24%

A férjed nem alkoholista.

Inkább csak olan mint a fékevesztett jármű a domboldalon, csak a fal állítja meg, ebben az esetben az alkohol okozta cselkvőképtelenség.Ő inkább kocapiás.

A komoly alkoholista reszket az alkoholért, nem tud élni nélküle. ő nem olyan.

A komoly alkoholista életviteléhez kell az u.n.stabilizálószer, jelen esetben az alkohol.

Ha anélkül is tud reális döntéseket hozni, élni, hasznos tevékenységet űzni, akkor csak nem ilyed meg az alkoholtól, de nem is reszket érte.

Az igazi alkoholista még rosszabb, aki megszokta 30 éven át, hogy a hyradó, vagy a meccs mellé nem tud meginni egy sört, na az notorius alkoholista, és ha nincs meg az az 1 üveg söre, képes az asszonyt leszúrni mérgében, pedig 1 üveg sör nem mennyiség, lsd.komoly függőség.

Nélküled viszont nem tud új életet kezdeni, akkor aztán tényleg meredek lesz az a lejtő, te pedig azzal a tudattal élhetsz halálodig, hogy te okoztad a hajléktalanságát, leépülését...ne adj isten, halálát...stb.

Te vagy a fék.

2015. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
49%
Ezen az oldalon mindenki alkoholista, aki látott már a boltok polcain két üveg bort egymás mellett. A franciák is egytől egyig alkeszok, mert az ebéd mell legurítanak két korty jóféle kontyalávalót. A németek is, ha víz helyett sörrel öblítik le a vacsorát. Apáink is kivétel nélkül azok voltak, hiszen aratás közben vizezett bort ittak.
2015. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
87%

Aki egyszer alkoholista lett, az élete végéig az. Maximum épp nem iszik. A kezelés kulcsmomentuma, hogy az illető elfogadja-e magáról, hogy alkoholista, hogy nincs a kezében az irányítás, és tudatosítja-e, hogy ez így is marad, ha iszik.


Az alkoholizmusra sokféle meghatározás van. Nemcsak mennyiségi értelemben lehet beszélni erről, hanem sokszor inkább ahhoz kötik a definíciót, hogy okoz-e az illető és a családja életvitelében problémát az alkoholfogyasztás.


Kérdező,

többször raktál már ki kérdést erről, és mindig ugyanazok a válaszok érkeznek. Nem tudsz segítséget kérni valamilyen szakértő(bb) brigádtól, mint a GYK? Kálvária téren van pl. egy központ, ahol többek közt alkoholproblémákkal is felbukkannak emberek, de szociális gondozót, védőnőt stb. is kereshetsz az ügyben. A legutóbbi kérdésednél se tudtuk visszafejteni, hogy valóban csak túlreagálod a dolgot az édesapád miatt, vagy esetleg tényleg bajban vagytok.

2015. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
50%

Mást se látok a TV-ben csak azt, hogy alig várják a délutánt, hogy megigyanak egy konyakot...na az alkoholizmus.

Más az alkoholista és más a kocapiás.

Ilyen alapon nem létezne absztinencia sem, hiszen mindenki életében előfordúlt már, hogy nyelve érintette a szeszt.

Kötelező szilveszteri pezsgő miatt-ha egy korty is-akkor mindenki alkoholista, mert a pezsgő az éjfélhez van kötve, nahát ez már rendszeresség is.

Az előttem szólónak igaza van, az alkoholista meghatározás igen csak közönséges általánosítás, az elvonókat is megkén renoválni, mert a helyes az lenne, hogy:

Sziasztok Piroska vagyok és alkoholista voltam!

Akinek hepatitise volt, azt muszál örökké májbajosnak hívni?

És nem minden nimfomániás k...va.

2015. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem VOLT alkoholista. Értsétek meg, hogy annak nagyon nagy jelentősége van, hogy egy életen át tudja magáról, hogy alkoholista. Még mindig. 20-30-40 év múltán is. Különben megint elmegy a ló vele.


Nem véletlen ezt a szöveget mondják, ezen lehet poénkodni a filmekben, de nagyon komoly oka van annak, hogy ez a leghatékonyabban működő kezelés az alkoholproblémákra. Érdekes, hogy más szerfüggőknél is próbálták, de ott nem működik ugyanilyen jól.

2015. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
16%
10: az alkoholista nem marad alkoholista. Szenvedélybetegség, ami gyógyítható. Úgyhogy a válaszod innét kezdve egy az egyben megbukott.
2015. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
24%

És szerinted ez a "bilogozás" jó dolog, mint a szabdulás utáni mintapolgár, aki örökre börtöntőltelék lesz?

Nem ezzel a módszerrel a legbiztosabb visszaűzni a piához a delikvenst, akkor már legalább legyen valós a bilog, ez nem jó gondolatmenet?

2015. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Az anonim alkoholisták nem "bilogoznak". Azért dolgoznak - sikeresen - hogy minél több alkoholista minél tovább éljen józanul, hasznosan, édesapaként, édesanyaként.


De oké, nem vitatkozom tovább, kicsit többet tudok a témában, mint ti, de mindegy.

2015. febr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
41%

Az elvonási tünetei ugyanúgy jelentkeznek, ezért is reszket a keze. Nem azért reszket, mert annyira akarja:D

Az alkohol lerontja az idegsejtek közötti információáramlást (sok embernek eleve nincs komoly forgalom az agyában, de ez más kérdés). Az agy védekezik, elkezdi az impulzusokat erősíteni, még több jelet küldeni, a nagy számok törvénye alapján a több jelből több is jut át. Amikor nem iszik, az agy akkor is küldi ezeket a jeleket, ekkor jönnek az elvonási tünetek. Nehéz légzés, heves szívverés, izzadás, remegés. A kemény alkoholisták rohamot is kapnak, ha hirtelen megvonják az alkoholt tőlük.

Ugyanolyan betegség, mint a cigaretta, baromság, hogy valaki egy életre alkoholista marad.

A drogos is le tud jönni a szerről, a cigarettát is abba lehet hagyni és az alkoholt is.

A veszekedésnek sok értelme nincs ebben az esetben, valami kiválthatta nála azt a lelkiállapotot, amitől ivott, inkább erről kéne vele beszélned.

2015. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Na ez tuti igaz!!!

Ok nélkűl nincs okozat.

2015. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!