Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Túl sok a gyerektartás....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sok a gyerektartás. Másodfokon csökkentik?

Figyelt kérdés

Magas a jövedelmem,nettó 5-600 FT. Első fokon a 3 gyerekre megitéltek 250.000FT gyerektartást. Szerintem ez sok,én 150.000FT-t felajánlottam,de az ex szerint ez kevés,mert a gyerekek megszoktak egy színvonalat. És majd ő ebből félre is tesz a gyerekeknek,egyetemre,meg jogsira,stb...

Nem értem miért csak anya reszortja félretenni? Én nem tehetek nekik félre h majd vegyek nekik autót,fizessem a jogsijukat,támogassam őket?


Az exem is dolgozik,sztem a 150.000FT korrekt összeg. Vagy tévedek?


2015. márc. 2. 10:32
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
53%
Akkor nagyon egyszerű, ha fizetésed csökken, kéred a gyt csökkentését. Ennek a megoldását rád bízom. Szólsz a főnöknek, hogy x ezerre jelentsen be..
2015. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
63%
A jog szerint, a gondozó szülő, természetben fizet. Ez a "anyuka hozzáteszi a másik felét" duma, csak itt terjed a GYK-en. Jogilag egy baromság, ahogy az is, hogy nem az anya bevételét nézik, hanem az apáét, és annak a 20 %-át.
2015. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:

A fönököm nem fog ilyen susmuságba belemenni,és én sem akarok sumákolni.


Én úgy tudtam,meg mindenhol azt olvastam h magas jövedelemnél nincs százalékos megállapítás(ha keresek havi 1 milliót akkor megítélnek 4-500ezret? Ez irreális),valamint nézik anyuka jövedelmét is.

2015. márc. 2. 18:50
 34/58 anonim ***** válasza:
39%

nem ez nem csak a gyk-n terjed, ezt rosszul tudod. a költségeket közösen kell viselniük.

99%-ban az anyának ítélik meg a gyermeket még akkor is, ha az apa is szívesen nevelné.

nagyon sok dolog miatt elválhatnak, de ha pl. a nő csalta meg a férfit, és válás van emiatt, akkor is a nőnél maradnak a gyerekek, és akkor is az apának kell mindenről gondoskodnia? nem. együtt vállalták együtt csinálják, akkor az anyagiakat is oldják meg együtt.

ahogy itt leírták, anyuka akár fel is mondhat (ha van munkahelye) mert az otthagyott ház és a havi 250 ezer már királyiéletet biztosít nekik. Máshol a negyedéből lnek meg egész családok. Emellé jön még a családi pótlék 3 gyerekre, az adókedvezmény, ami akár 100 ezer is lehet de ha nem keres annyit akkor is több tízezer, + ingyen étkezs, ingyen tankönyv, mert nagycsaládos.

2015. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó! Olvasd el a CsJK ide vonatkozó passzusát. :) Az az irányadó, és a bíróság is ebből dolgozik. :)
2015. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
44%

3 gyerekre 50 % jár azon nem változtatnak

mekkora a fizud mert hogy te mit érzel reálisnak nem számit csak a százalékok

amúgy kizárt hogy 3 gyerekkel 90 legyen a rezsi

2015. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

Netto 5-600.000 ft körül keresek,mikor hogy,túlóra függő.


Ekkora jövedelemnél én soknak tartom az 50%ot,nem reális.


A rezsink pedig 90.000 ft volt télen. Korszerű,jól szigetelt lakásról van szó.

2015. márc. 2. 20:26
 38/58 anonim ***** válasza:
28%

igen, azért tartanám reálisnak, hogy alacsonyabb összeg és + amit Te jónak látsz támogatni (pl utazás, tanfolyam, képzés) Jó lenne, ha nem az asszonyka cicomájára/kényelmére menne a pénz, az ő estében természetesen semmiféle szinttartásról szó sem lehet.

De a gyerekek esetében is, a kényeztetés tárgyakkal, nem színvonal tartást, hanem egy rohadt félrenevelést eredményez. Meg kell tanulni, az igazi érték nem vehető meg. Sőt. A legnagyobb kincsünk - a szeretet - ingyenes.

2015. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
50%

Figyu, ennyiből egyébként nem telik egy ügyvédre aki ezt elmagyarázza neked? A bíróság legtöbb esetben a törvényben előírt százalékos megállapítást alkalmazza amit már a szádba rágtunk. De a kedvedért utánanéztem a Ptk-ban és új törvény szerint 2014-től megszűnt a százalékos tartásdíj, szóval bocsi az előzőért. Az új törvény szerint a tartásdíj egy fix összeg amit a következők alapján határoz meg a bíróság(ha peren kívül nem tudtok megegyezni):

a gyermek indokolt szükségleteire,

mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,

a szülők által eltartott más gyermekekre,

a gyermek saját jövedelmére, vagyonára,

és az egyéb szociális és családtámogatásokra is.

Míg a jelenlegi szabályozás a gyermek ’tényleges’ szükségleteit említi, addig az új Ptk. szerinti „indokolt szükséglet” jobban kifejezi azt a jogelvet, hogy a gyermek részére fizetett tartásdíj nem lehet „szűkös tartást”, az nem azonosítható a létminimummal, hanem a gyermek valós igényeinek megfelelően egyéniesített, átlagos színvonalú tartásdíjat kell fizetnie a kötelezettnek. Az indokolt szükséglet fogalmát maga a törvény meghatározza tehát a tartásdíj mértéknek megállapításakor figyelembe kell venni, a gyermek megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadásokat. A kirándulás, nyaralás, síelés, városnézés, múzeumok, könyvek ára bár nem havi kiadás, de összességében nem elhanyagolható összeg. Úgy gondolom, a különélő szülőnek ezekhez a költségekhez épp úgy hozzá kell járulnia, mert egy gyermeknek nem csak lakni, enni, ruházkodni és iskolába járnia kell, hanem a szabadidő tartalmas eltöltése legalább olyan fontos.

Szóval szerintem beszélgess el egy ügyvéddel hogy mennyi legyen az annyi.

2015. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

Igen, a PTK-ban az van, hogy nem százalékos a meghatározás, hanem fix összegű, de ezt a fix összeget százalékban határozzák meg. Ennek a fix összegű meghatározásnak csupán annyi a lényege, hogy ha apuka fizetése változik, (akkor rohanhat a bíróságra, nyilván ha csökken, ha pedig nő, akkor anyuka rohan a bíróságra), mondván, hogy változás lépett be. Szóval sokak szerint ez a szabályozás igen rossz, mivel az inflációt sem követi, tehát teli lesznek a bíróságok 2-3 évente tartásdíj perekkel.

De lényeg, hogy fix összeget fizetsz, de ezt a fix összeget a régi gyakorlat szerint százalékban határozzák meg, mely a visszamenőleges egy évre vetített fizu alapján határozzák meg, és átlag 20%.

2015. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!