Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Túl sok a gyerektartás....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sok a gyerektartás. Másodfokon csökkentik?

Figyelt kérdés

Magas a jövedelmem,nettó 5-600 FT. Első fokon a 3 gyerekre megitéltek 250.000FT gyerektartást. Szerintem ez sok,én 150.000FT-t felajánlottam,de az ex szerint ez kevés,mert a gyerekek megszoktak egy színvonalat. És majd ő ebből félre is tesz a gyerekeknek,egyetemre,meg jogsira,stb...

Nem értem miért csak anya reszortja félretenni? Én nem tehetek nekik félre h majd vegyek nekik autót,fizessem a jogsijukat,támogassam őket?


Az exem is dolgozik,sztem a 150.000FT korrekt összeg. Vagy tévedek?


2015. márc. 2. 10:32
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
61%
azt még kifelejtettem, hogy anyukának nem a gyerektartásból kell fedezni a megszokott wellness hétvégéket. a gyerektartás arra szolgál, hogy a gyerek ne szenvedjen hiányt, legyen étel, lakhatás, tiszta ruha, tanulása biztosítva legyen. a wellness luxus kategória, és ha az apának telik rá, bármikor elviheti őket, de ez nehogy már beleszámítson a gyerektartásba!
2015. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
70%

Én is sokallom a 166 ezret egy gyerekre, feltéve, hogy anya is hozzáteszi a felét. Főleg, hogy én 15 ezret, majd 25-öt kaptam, mikor egyetemre kerültem. És abból kellett megoldani az igényeket.

Feltételezem, ha anyuka nem is magára költi a tartásdíjat, de a a gyerekek összes költségét az apával fizetteti. Nem hinném, hogy ő bármennyit hozzátesz. Irreális ennyit költeni egy kisgyerekre, de még kamaszra sem. Emberek ennyiből élnek, fizetnek rezsit, esznek, stb.

2015. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
82%
Jogilag nem tudom mit tehetsz, ahhoz nem értek, de laikusként én is soknak tartom ezt az összeget és valóban én is úgy vélem, te is gyűjthetnél a gyerekeknek erre-arra, nem kellene, hogy anyuka tegye félre ezt a pénzt. Neked az a kötelességed, hogy a gyerekek mindennapi megélhetésének a felét finanszírozd, ez a havi 150 e Ft-ból is meglenne, mert ha hozzáadjuk anyukához a másik felét, akkor az 300 ezer Ft, tehát 100 ezer/gyerek. Nyilván vannak extra kiadások, amik megbeszélés tárgyát képezhetnék, lehet gyűjtögetni kocsira, lakásra, tanfolyamra, főiskolása miegymás, de azt te is megtehetnéd!
2015. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
56%

Nem véletlenül írtam,hogy apuka és anyuka együtt szoktatta rá,tehát most ne az legyen,hogy hát ha az anya ezt megakarja adni továbbra is a gyerekein ek,az az ő dolga,meg a gyerektartás nem arra van.Apuka nem akarja megadni?


Különben pár hónappal ezelőtt én bizony kiszámoltam mennyibe van az én gyerekem,ezt úgy,hogy nem járunk wellness hétvégézni,és a gyerekem sem jár csak iskolai szakkörre.Így jött ki 1 gyerekre,78ezer ft Tehát ha nekik vannak plusz kiváltságaik(mondjuk maszek szakkörök,tánc,lovaglás bármi,+wellness vagy bármilyen hétvégés utazós kirándulás)simán benne van havi 100 ezerbe 1 gyerek.És most senki ne azt nézze,hogy bezzeg ő havi 15 ezer gyerektartást kapott,mégis túlélte a gyerek.Hanem azt kell venni,amit a bíróság is alapul vesz,hogy a gyerekek eddig megszokott élete,ha lehet még jobban ne boruljon fel.Ha apuci anyuci ezt szoktatták meg velük,akkor lehet szívni a fogat,de ez van.

2015. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
64%

"Ezt szokta meg"

Majd megszokja azt is, amikor nem az van, amit megszokott!!!

Amúgy bírom az ilyen pénzéhes "megélhetési anyukákat".

Apuci tartsa el őt fényesen, majd az új szeretőjével együtt...


Kérdező!

Neked is természetesen jogod van az új családhoz.

Amúgy a tartásdíjat jelentősen lecsökkentik majd, ha pl. újabb gyermekeid születnek,

vagy ha egy másik munkahelyen kevesebbet keresel majd.

2015. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:

Nem gondolom h el vannak kapatva a gyerekek,járnak szakkörre de ez iskolán belül van,tehát még pénzbe se kerül.

A szinvonal alatt exem a táborokat,karácsony szülinapra azbuj telefon v tablet,ilyenekre gondol.


Én úgy gondolom h ezek miatt nem kell 250 ezres gyt-t fizetnem,mert ha ittvideje felesbe is ki lehez fizetni.


Pont azért h a gyerek megszokott élete ne nagyon boruljon fel a lakást berendezve zokszó nélkül hagytam ott. Pedig aztán 3/4 részben örökségemből van.

2015. márc. 2. 13:23
 17/58 anonim ***** válasza:
13%

Otthagysz 3 gyereket az asszonynak a napi gondokkal és sokallod a pénzt? Ki tudod számolni, hogy eddig mennyit költöttetek rájuk havonta?

Szerintem a feleséged attól fél, hogy később, ha új családod lesz, nem akarsz majd velük foglalkozni, be akarja magát biztosítani.

Ismerősék elosztották a két gyereket egymás között, egy apánál, egy anyánál, nincs gyerektartás.

Gondolom, törvény szerint ennyit jár, nagyon negatív lesz a megítélésed, ha ezt csökkented, bár tényleg sok pénzről van szó, ezt aláírom, sokan nem élnek ennyiből 4-en.

2015. márc. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, mindenesetre meg kell próbálni, van rá egy jó esélyed... mondjuk sanszos, hogy ha a feleséged 250-et kér, te 150-et adnál, akkor 200 körül fognak ítélni...
2015. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom a bíróság sem hasra ütésre ítélte meg ezt az összeget.Kellet valami papírokat,vagy tanúkat vinni a feleségednek?
2015. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
42%

19: elsőfokon pont hogy nem kell , általában automatikusan megitélik a megszokott 13-25%-ot gyerekenként, igazolásra csak akkor kerül sor, ha fellebbezik.

Egyèbkènt még egy tipp: a 3/4-ed házrész értékét kérheed a gyerektartás beleszámításába.


Drukkolok neked, utálom az ilyet amikor vakaki otthagyja az egész házat, fizetne mellé egy elég szép összeget és a volt feleség ek semmi sem elég...

2015. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!