Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha esélyes hogy az egyetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha esélyes hogy az egyetlen gyerekünk nem tőlem van, akkor válás után semmit nem kell már fizetnem, igaz?

Figyelt kérdés

28 vagyok, a feleségem 26. A baba kb egy éves és külsőre egyikünkre sem ütött (szem, hajszín többek között). Most várok DNS-teszt eredményére. Ha az enyém, akkor no problem, visszaülök a helyemre és nevelem tovább.

Konkrétan azért is vagyok ilyen ebben, mert egy ismerősömnél is tíz év után derült ki, hogy a 2-ből 1 gyerek nem is az övé.


Ha nem, akkor elválok és viszlát. Most tegyük fel hogy így lesz:

A lakás albérlet, de nekem elég komoly megtakarításom van, mert jól keresek és mindig spórolós voltam és főleg ezt féltem a válástól. Azt olvastam hogy ami a házasságunk alatt jött pénz (ez másfél évnyi idő volt), azt meg kell osztani, de ami a házasság előttről jön azt nem.

Tehát ha van a bankban mondjuk 14 millióm, de abból csak a házasság idejéről 2 millió származik, akkor végül csak 1 milliót kell abból adnom, igaz?

Kocsi sincs, ezen kívül csak ingóságok vannak (TV, laptop, ágy), de azokból sem sokszázezres tételek


Ha követelnének gyerektartást egy gyerek után, aki nem az enyém, akkor a fejemben van egy terv, hogy elhúznék külföldre ez elől.


2016. okt. 9. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem is vér szerint a tiéd, de te vagy a nevelőapja. Láttad megfordulni, elkezdett mászni, felállt, megtette az első lépéseit, miközben bíztattad. Ott voltál vele a betegen telt éjszakákon, felriadtál a légzésfigyelő hangjára, aggódtál, hogy ne legyen baja, mikor leesett az ágyról.


Amennyiben eddig példás apja voltál a kicsinek, érzelmileg is kötődnötök kène egymáshoz.


Ha én kerülnék hasonló helyzetbe, gyerektartást nem fizetnék, viszont tartanám a kapcsolatot a gyerekkel, és az anyjával is. Nem feltétlen apaként, hanem egy jófej távoli rokonként, akire lehet számítani, ha nagy baj van. Ugyanúgy, ahogy egy nevelőapától is elvárható. Ha számodra nincs is nagy jelentősége a gyereknek, neki a világ egyik felét jelented.


Egyébként számomra is taszító a stílusod, és kicsit aggasztó is, hogy visszakerülsz a társkeresők közé, remélem nem akadunk össze.

2016. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
39%

Jaja, még a végén a kérdező lesz a szemét :D

Tipikus, azért jól látszik, hogy mennyire gyakori téma ez, sok a kakukkfióka.

2016. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:

11:

Nem tudhatod összeakadunk-e, mert egyáltalán nem ismersz engem még belsőre sem néhány tucat sor alapján.


Szerinted ez nekem olyan könnyű döntés lenne?

Bocs, hogy nem írtam egy külön esszét arról, hogy milyen szar ott hagyni a gyereket akit az enyémnek hittem. Gondolom ha még írok 10 extra sort erről, akkor fele ennyi válasz sem születik, mert az emberek el sem olvassák


Egy 1 éves gyereknek mikor jelentem a világ egyik felét? Neked ki volt egy évesen a világ egyik fele? Kb az anyukád cicije ahonnan a tej jött, a másik meg a pelenka ami a kakád tartotta vissza. De 1 évesen minden ember ilyen.

Egy ennyi idős gyereknek meg kije lennék, ha később akár csak havi szinten találkoznék vele? Max egy távoli ismerős. Nem hogy vérrokonok nem vagyunk, de még csak nem is emlékezne rám a gyerekkorából. Még csak nem is mondjuk egy 3 vagy 5 évesről beszélünk. Láttál már 1 éves csecsemőt az életedben?

2016. okt. 9. 14:30
 14/76 anonim ***** válasza:
91%

Ha én tudom, hogy csak a férjem lehet az apa, mert még csak féltékenységre se adtam okot, de ő dns-vizsgálatot kérne, az biztos, hogy csak a válás után kapja kézhez az eredményt.

Bizalom. Mond ez valamit?


Én se teszek nyomjelzőt a faxára, csak elhiszem, hogy túlórázik. Mivel sosem volt okom kételkedni. Vagy ha ő nem esik teherbe, akkor nem gond, hány kakukkfiókát szór el? Úgyse vállalja, nem fizet gyerektartást...?

Pfff.... Az ilyen marhának nem szülnék gyereket a világ minden kincséért sem!

2016. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
27%
Van ám leszólás és sértődés, mert tudni szeretné biztosan, övé-e a gyerek. Joga van tudni, és nem kötelessége más gyerekét felnevelni. Persze egy olyan társadalomban, ahol szabadon lehet szexelni, következmények nélkül (mert 0 felelősség), ott egyeseknél kivágja a biztosítékot. Szabad szex oké, de DNS teszt?? Mit képzel az a disznó!
2016. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 A kérdező kommentje:

14:

Ezért írtam, hogy ezért jó, hogy Magyarországon nem kell mindkét szülő beleegyezése a DNS-vizsgálathoz. Szerinted a feleségem tudja hogy kértem ilyet? Nyilván nem, mert nem vagyok hülye hogy elmondjam neki.

2016. okt. 9. 15:51
 17/76 anonim ***** válasza:
98%

15: Fordítva ülsz a lovon.


Pl. az én férjem csináljon bátran, nincs mitől tartanom, ÉN pontosan tudom, hogy az elmúlt 13 évben nem is csókolóztam mással. 1000%, hogy mind három gyerek az övé.


Azért válnék, mert ő feltételezi, hogy félredugtam, teherbe estem, és sunyi módon a nyakába varrtam más gyerekét. Ha ő ezt gondolja rólam, akkor nincs több dolgunk egymással. És már volt ilyen sokáig hűségesnek maradni, ha semmivel se tart többre, mintha egy igazi utcasarki kur.va lennék, három gyerekkel három apától.



Természetesen a gyerektartás fizetést se úszná meg.

2016. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
97%

14; tudod, ez is olyan, mint a megcsalás. Nem csak akkor gáz, ha kiderül.

Magyarul van egy xar házasságod egy olyan nővel, akiből kinézed, hogy megcsalt, és a nyakadba varrta más gyerekét.

Te pedig a háta mögött akciózol abban a reményben, hogy gyerekkel együtt ki tudod úgy baxni, hogy egy fillért se kell fizetned.


Nekem miért van az az érzésem, hogy nagyon csalódott leszel, ha tőled van a gyerek?

2016. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:

17:

De nem érted, hogy te a valóságban nem tudnál arról, hogy ő DNS-tesztet csináltatott? Nyilván ha kiderül ő az apa, akkor nem mondja meg neked hogy csinált tesztet.


18:

Most önmagadnak válaszoltál?

2016. okt. 9. 16:19
 20/76 anonim ***** válasza:
68%

#7

Tegyük fel, hogy már egy éve nevelném, gyerekemként tekintenék rá, és kiderülne, hogy nem tőlem van. Nem dobnám el.

2016. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!