Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha esélyes hogy az egyetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha esélyes hogy az egyetlen gyerekünk nem tőlem van, akkor válás után semmit nem kell már fizetnem, igaz?

Figyelt kérdés

28 vagyok, a feleségem 26. A baba kb egy éves és külsőre egyikünkre sem ütött (szem, hajszín többek között). Most várok DNS-teszt eredményére. Ha az enyém, akkor no problem, visszaülök a helyemre és nevelem tovább.

Konkrétan azért is vagyok ilyen ebben, mert egy ismerősömnél is tíz év után derült ki, hogy a 2-ből 1 gyerek nem is az övé.


Ha nem, akkor elválok és viszlát. Most tegyük fel hogy így lesz:

A lakás albérlet, de nekem elég komoly megtakarításom van, mert jól keresek és mindig spórolós voltam és főleg ezt féltem a válástól. Azt olvastam hogy ami a házasságunk alatt jött pénz (ez másfél évnyi idő volt), azt meg kell osztani, de ami a házasság előttről jön azt nem.

Tehát ha van a bankban mondjuk 14 millióm, de abból csak a házasság idejéről 2 millió származik, akkor végül csak 1 milliót kell abból adnom, igaz?

Kocsi sincs, ezen kívül csak ingóságok vannak (TV, laptop, ágy), de azokból sem sokszázezres tételek


Ha követelnének gyerektartást egy gyerek után, aki nem az enyém, akkor a fejemben van egy terv, hogy elhúznék külföldre ez elől.


2016. okt. 9. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
65%
Igen, van ilyen, hogy apró hülyeségek bogarat ültetnek az ember fülébe. Mondjuk azzal kapcsolatban, hogy a szomszéd átjár -e éjszakánként leszüretelni a paprikát a kertemben, mert gyanúsan fogy a zöldség, nem pedig abban, hogy vajon enyém -e a gyerekem, mert a barátomtól is kiderült... Szóval vagy nem írod meg, miért nem bízol a feleségedben, vagy ha neked ehhez egy egész életet befolyásoló tényezőhöz elég ennyi, akkor tényleg fordulj szakemberhez. Viccen kívül. Ott valami nincs rendben.
2016. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
64%

Barat hazasparnal a ferfi meddo volt

Donortol szuletett 3 gyerekuk.

Az apa igazi mintaapa.

Az apasag nem par ml anyag kerdese ua anya nem attol leszel hogy kitolod magadbol a csecsemot.

A szulok attol szulok hogy szeretik gondozzak a gyereket.

Orokbefogado szulok au szeretik mas kolket mint a sajatjukat.

Kerdezo te pedig egy erzelmileg nyomorek ember vagy csak sajnalni tudlak.

2016. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem te nem érted, hogy mi a különbség. Te felnőttként a saját döntésedtől érzed magad rosszul ideiglenesen(ugye azért hozod ezt a döntést, mert hosszú távon ez jobb neked) egy gyerek pedig a passzív elszenvedője a dolognak, ha kezét lábát töri az erölködésben sem fogja tudni visszakapni azt, aki korábban feltétel nélkül szerette.


Nem tehet arról, ami vele történik, nem tudja befolyásolni. Nem csak elveszít valakit, a tehetetlenség és az önvád is egy életen át elkíséri. Szerencsétlen kis kölyöknek az lenne a legjobb, ha a megszokott általa szeretett és fontosnak tartott személyekkel marad kapcsolatban élete során. Erről szól a család. A vérszerinti családokat a közös genetika is összeköti, a nem vérszerinti családokat a szeretet, elfogadás, támogatás és az együtt töltött idő.


Hiába nem a vérszerinti apjától fosztod meg azzal, hogy kilépsz az életéből, attól még minden más értelemben az apja vagy. És ha az embert elhagyja az apja az pocsék és egy életre magán fogja hordozni ennek a jeleit.


Ha kapcsolatban maradnátok, idővel lazulna a kötelék, esetleg belépne a képbe egy 2. Apa, a gyerek nem vesztene semmit, csak nyerne.


Felnőtt létedre nem tudsz túllépni azon, hogy a nejed megcsalt, hogy nem a te hajad és szemed örökölte a gyerek. De bizony ráragadt egy csomó dolog a viselkedésedből, te formáltad az apaképét, ahogy fog viszonyulni a férfiakhoz, te leszel a minta, amit keres majd egy életen át.


Pusztán azért, mert az első 1(talán 2) évében te voltál a legfontosabb férfi számára.


És ez mind tudatalatt rögzül nála. Ezt mind tőled vette át. Ez mind te vagy benne, ez a részed egy életen át a gyerek része is lesz.

2016. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolatod így is, úgy is tropa. Válás lesz a vége - ha nem most, akkor pár év múlva.

Értem, hogy nem akarsz kakukkfiókát nevelni, értem, hogy ott a bogár a füledben.

De tedd a szívedre a kezed: az asszony adott valaha is okot arra, hogy azt gondold, megcsalt téged?

Ha igen, minek vagy még vele?

Ha nem - akkor komolyan aláásod ezzel a bizalmat egy hülye cikk meg egy felszarvazott haver miatt?


Én is olvastam cikket, hogy a pasik 80%-a félrelép. Most képzeld el, hogy a párod is olvasta ezt a cikket. Épp ezért, holnaptól nyomkövetőt tesz a ruhádra, bekamerázza a lakást és a kocsidat. Csak úgy, a tudtod nélkül - hiszen ha nem talál semmit, akkor nem dob ki. Csak hát ott a bogár a fülében.

Érzed, hogy mennyire gáz lenne ez a szitu?

2016. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:

29-es vagyok.


Igen van neki azota egy masik holgytol. Azota nem orli magat annyira a teman. De szandekaban all kideriteni az igazsagot ha az elso gyerek nagykoru lesz. Meg csak elkepzelni sem tudom milyen lelki folyamatok fognak lejatszodni s szereplokben, ha bebizonyosodik, hogy valojaban o az apa.

Na persze a te eseted mas, csak erdekessegkeppen osztottam meg a tortenetet.

2016. okt. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 A kérdező kommentje:

31

Köszönöm, de nem fogadom meg a tanácsod


32

Most nem arról beszélek hogy valakik örökbe fogadnak, spermadonortól jön gyerek vagy akár a kórházban elcserélik a kisbabát, mert itt a szülők nem felelősek azért, hogy olyan gyereket nevelnek, akik nem az övék és vagy tudatos döntést hoztak mindketten vagy véletlen történt.


A feleség hűtlenségének "gyümölcséről" beszélünk most, amit egy férfi nem akar nevelni.


33

Oké, értem amit mondasz. De már meghoztam a döntést ebben. Én is tudom hogy egy kisbaba nem tehet semmiről. És?


"Én is olvastam cikket, hogy a pasik 80%-a félrelép. Most képzeld el, hogy a párod is olvasta ezt a cikket. Épp ezért, holnaptól nyomkövetőt tesz a ruhádra, bekamerázza a lakást és a kocsidat. Csak úgy, a tudtod nélkül - hiszen ha nem talál semmit, akkor nem dob ki. Csak hát ott a bogár a fülében.

Érzed, hogy mennyire gáz lenne ez a szitu?"

Nem lenne ezzel semmi baj, csak ne tudjam meg. Látod én például így állok ehhez hozzá. A gyanakvás azt jelenti hogy szeret a másik és fontos vagyok neki (=féltékeny).


Nagypapám rendőr volt (főtiszt) és volt hogy még a szocializmus idején elküldött néha egy-egy járőrt megfigyelni mamámat. 64 évig voltak házasok, 25-20 éves koruktól 89-84 éves korukig.


35

Tényleg érdekes volt, úgyhogy köszi

2016. okt. 13. 10:27
 37/76 anonim ***** válasza:
70%
Figyelj már kérdező! Van alapja a gyanúsítgatásodnak? Azon kívül, h nem hasonlít rád a gyerek? 2 gyerekünk van a férjemmel és egyikünkre sem hasonlítanak. Barna a szemük mint nekünk és ennyi. De én tudom, hogy a férjem az apjuk és ő is! Nagyon tökösen előadod itt magad, de ahhoz már nyúl vagy h ezt a dns tesztet a feleségednek eláruld mi? Azt hiszem kidobna mint macskát 💩-ni! A feltételezés is ocsmány! Remélem minden kiderül, és a végén majd 2 hetente láthatod a gyereked! A többire inkább nem is reagálok!
2016. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
78%
"Ha az enyém, akkor no problem, visszaülök a helyemre és nevelem tovább." Na ha rajtam múlna tudod hova ülnél vissza? A fejedben tényleg hatalmas gondok vannak! És csodálkozunk, hogy rengeteg tragédia történik (kidobja az emeletről a fél éves gyereket az apja majd utánaugrik, meg megkéseli a családját.. stb), mikor ilyen emberek mászkálnak az utcákon?!?!
2016. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, van alapja hogy azt gondolod, megcsalt a feleséged? Vagy szimplán azért, mert a környezetedben egy emberrel ez előfordult, már azt gondolod, hogy veled is megeshetett?
2016. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:

37:

Semmi gond ha így gondolod. Nyilván sehogy nem derülhet ki a dolog. Ha kidobna emiatt, akkor dobjon: Azért sem fizetnék gyerektartást. Pedig én szívesen nevelném tovább a gyereket ha Ő dobna ki, csak hát a magyar bíróságok 99%-ban az anyának ítélik a gyerekeket.

"ahhoz már nyúl vagy"

Nyuszi vagy, McFly? - Na ennek a butaságodnak inkább nem dőlök be, mint a filmben.

Felfogtad amiről már korábban beszéltünk, hogy a gyerekek 4-10%-ának más az apja, mint amit az apa és a gyerek is gondolnak? Fogod ezt az információt? Ez azért nem olyan picike arány (mondjuk ezerből 1), hogy elmenjek mostani fejjel mellette. De ezt is eddig csak ötször írtam le még ebben a kérdésben.


37-38:

Az a baj sajnos a válaszaiddal, hogy nő vagy és ebben a kérdésben így ez nem is komolyan vehető amit írsz, mivel neked nőként soha nem lehet olyan, hogy ami gyerek kijön belőled, az nem a tiéd. De semmi baj, megértem a különbségeket a nemek között.


39:

Bogár elültetése a fejemben. De erről már írtam. Ha nem olvastad el eddig az utóbbi 1-2 oldal válaszait, akkor azért nem tudod hogy mi alapján írok


---

Így hogy ugyanazokról beszéltek amik már háromszor elhangzottak (ugyanazt a szardarabot rágjátok), nem tudom mi értelme ezt folytatni. Majd írok, ha jött eredmény. Elvileg jövő héten

2016. okt. 13. 15:29
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!