Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha esélyes hogy az egyetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha esélyes hogy az egyetlen gyerekünk nem tőlem van, akkor válás után semmit nem kell már fizetnem, igaz?

Figyelt kérdés

28 vagyok, a feleségem 26. A baba kb egy éves és külsőre egyikünkre sem ütött (szem, hajszín többek között). Most várok DNS-teszt eredményére. Ha az enyém, akkor no problem, visszaülök a helyemre és nevelem tovább.

Konkrétan azért is vagyok ilyen ebben, mert egy ismerősömnél is tíz év után derült ki, hogy a 2-ből 1 gyerek nem is az övé.


Ha nem, akkor elválok és viszlát. Most tegyük fel hogy így lesz:

A lakás albérlet, de nekem elég komoly megtakarításom van, mert jól keresek és mindig spórolós voltam és főleg ezt féltem a válástól. Azt olvastam hogy ami a házasságunk alatt jött pénz (ez másfél évnyi idő volt), azt meg kell osztani, de ami a házasság előttről jön azt nem.

Tehát ha van a bankban mondjuk 14 millióm, de abból csak a házasság idejéről 2 millió származik, akkor végül csak 1 milliót kell abból adnom, igaz?

Kocsi sincs, ezen kívül csak ingóságok vannak (TV, laptop, ágy), de azokból sem sokszázezres tételek


Ha követelnének gyerektartást egy gyerek után, aki nem az enyém, akkor a fejemben van egy terv, hogy elhúznék külföldre ez elől.


2016. okt. 9. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
79%
Jéézusom, te tényleg nem vagy ép! De hiába írjuk ezt le 100an, akkor sem fogod!
2016. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
12%
Ahogy a feministák mondani szokták, nem a tizenötödik században élünk. A mai világban a hűség és a párkapcsolatért való küzdeni akarás nagyon nem dívik, amennyiben erős a gyanú, igenis korrekt dolog a DNS teszt. Az férjnek/élettársnak/stb jogában áll megbizonyosodni afelől, hogy a felvilágosult és jogokkal dúsított felesége vajon valóban félrelépett-e. Nem értem, mire fel a hiszti a nőktől. Ha nincs mitől tartani, akkor minek ezen rugózni? Ha meg vaj van a fejükön, akkor elég gusztustalan a hűséggel és bizalommal jönni, meg válással fenyegetőzni. Egy olyan világban, ahol az embert bárki bármikor hátba szúrhatja, egyáltalán nem szemét dolog a DNS teszt elvégzése (egyáltalán miért lenne, abortusz is legális - persze tudom, ott a nőkről van szó, és amit szabad Jupiternek...). Az a gusztustalan, ami Franciaországban van: ott komoly pénzbüntetés jár apasági tesztért. Tehát ha valakinek a házasságába kakukkfióka került, úgy kötelező neki nevelnie és eltartania, a "kedves feleséggel egyetemben". Gondolkodjunk már el, milyen világban élünk. És megy a csodálkozás, hogy férfiak örök gyerekek, meg nem akarnak megállapodni, gyereket vállalni. Ilyen feltételek mellett nem is csoda.
2016. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
100%

#42

Itt nem azzal van a baj, hogy a kérdező apasági tesztet akar csináltatni. A probléma abban áll, hogy nem értjük, miért merült fel benne a gyanú. Az nem érv, hogy meraszomszédis... Érted. Minimum csalfának kell lenni az asszonynak ehhez, de erről egy szó se esik.

2016. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 A kérdező kommentje:

41:

Te felfogod a vita szó mit jelent? Nem azt, hogy meggyőzzük a másikat az igazunkról tűzzel-vassal, hanem hogy elmondjuk a véleményünket, a másik felfogja aztán ráhagyjuk hogy erről hogyan gondolkozik el.


Ha butának hívnálak, akkor csak azért lenne, mert szerinted aki nem ért veled egyet az biztos nem ép. Most csak beszélgetünk, nem világok sorsáról döntünk. De biztos velem van a baj, hogy nincs rossz érzésem azok iránt, akik nem értenek velem egyet.


42:

Jobban elgondolkodva minden férfinek minden (általa gondolt) gyerekére adnék egy ingyen, 100%-ig államilag támogatott apasági tetszet ha az kéri.


43:

De hát már leírtam! Sok kis apróságokból állt össze a dolog.

Nem írom le azt mégegyszer neked, amit már leírtam a 30-as számú válaszomban

2016. okt. 13. 19:11
 45/76 anonim ***** válasza:
70%

# 43/44


Én is mondtam, akkor nincs semmi gond a teszttel, ha erős a gyanú/okot adott rá az asszony. Nyilván van olyan helyzet, amikor nagyon visszás, és jogos lenne a kapcsolat felbontása emiatt. Nyilván a kérdező lelkébe nem látunk bele, így erre nem tudunk releváns választ adni. De:

Akik hangosan ágállnak az apasági ellen, azok azért pattognak, mert úgy általában elítélik ezt a dolgot, szerintük egy férfinek nincs joga tudni ezt biztosra. Nem hajlandóak megérteni, hogy ha jó eséllyel kakukkfiókáról van szó, akkor görény dolog azt egy bepalizott férfira rásózni. Azzal jönnek, hogy a nő magánügye, emancipáció, gyerek érdeke, meg csak úgy a férfinek ez a dolga, kit érdekel, tőle van-e a gyerek. Ha a házasság/párkapcsolat már nem jelent egyet a hűséggel, akkor enyhén szólva visszás dolog bizalmat elvárni, és akár más gyerekét felneveltetni egy hülye barommal (=férfival).

2016. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
100%

Nehogymár az állam támogassa azokat, akik nem tudtak hűséges nőt felcsinálni.


Aki kételkedik fizesse csak önállóan a tesztet.


Amúgy nekem sincs a teszttel bajom, ha rossz a házasság vagy a kapcsolat a gyerek születését megelőző évben, csináltasson csak nyugodtan mindenki, akinek erre szüksége van.


Minden más, amit a kérdező ír szörnyen ellenszenves. Attól, hogy az elsődleges gondozóhoz kerülne a gyereketek, te ugyanúgy nevelheted, beleszólhatsz, megbeszélhetitek a dolgokat, ha látogatod. Az a gyerek érdeke, hogy annál legyen az otthona, akihez a legjobban ragaszkodik. Ettől te még heti 7 nap láthatnád és foglalkozhatnál vele.

2016. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
100%

#42, 45:


A hangsúly itt nem azon van, hogy ne lenne joga csinálni egy férfinak ilyet. Persze, minden joga megvan rá.

Akik itt elenne ágálnak, nem feminácik, és nem emancicák. Nem azért szólunk a dolog ellen, mert ne lenne törvényes, hanem azért, mert jelen esetben nincs értelme kapcsolatról beszélni.

Egy kapcsolat alapja a bizalom. Ha annyira nem bízom meg a páromban, hogy elhiggyem, nem csal meg, akkor nincs értelme vele kapcsolatban maradnom. Ha bízom a páromban (és szeretem a közös gyerekünket), akkor nincs szükségem semmilyen tesztre, hogy ezt bebizonyítsam.

Ennyire egyszerű. A kérdező jelen esetben sem a párját, sem a gyermeket nem szereti úgy, ahogy azt egy ideális kapcsolatban kellene. (Bizonyára ragaszkodik hozzájuk, de a kapcsolatukban nincs meg sem az őszinteség, sem a bizalom.)

2016. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
100%

#45

De a kérdező nem áll úgy, hogy jó eséllyel más gyerekét neveli. Az egyetlen, ami arra utalhat, az az, hogy nem hasonlít rá a gyerek. De én pl nem hasonlítok anyámra. Akkor most nem ő az anyám? Még mindig ott tartunk, hogy a kérdezőnek egy újságcikk meg a haverja sztorija ültetett bogarat a fülébe. Az mióta jó esély? Ne szórakozzunk már. :D Vicc b+.

2016. okt. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
100%

#44

De amit leírtál, az egy fässág. Mert a barátod is így járt, meg mert olvastál egy cikket. Ezek alapján minden második férfiban felmerülhetne a gyanú. Csak hát ép mentális tudattal rendelkező férfi átlátja azt a logikai problémát, hogy ennek az esélye így úgy 1% körül lehet.

2016. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
100%
Jó, csináltasson tesztet ha nem biztos az asszonyban, váljon el ha nem az övé a gyerek akit eddig "nevelt"! De ez a stílus elég bicskanyitogató..."ha enyém a gyerek akkor visszaülök a helyemre"...ez így működik? Akkor minden oké? És a feleség mit sem sejt arról, hogy a kérdező mekkora bizalommal van felé! Ilyen tesztet csak mindkét szülő beleegyezésével engednék! Mindenesetre jó tanulópénz lesz ez a kérdezőnek!
2016. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!