Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha esélyes hogy az egyetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha esélyes hogy az egyetlen gyerekünk nem tőlem van, akkor válás után semmit nem kell már fizetnem, igaz?

Figyelt kérdés

28 vagyok, a feleségem 26. A baba kb egy éves és külsőre egyikünkre sem ütött (szem, hajszín többek között). Most várok DNS-teszt eredményére. Ha az enyém, akkor no problem, visszaülök a helyemre és nevelem tovább.

Konkrétan azért is vagyok ilyen ebben, mert egy ismerősömnél is tíz év után derült ki, hogy a 2-ből 1 gyerek nem is az övé.


Ha nem, akkor elválok és viszlát. Most tegyük fel hogy így lesz:

A lakás albérlet, de nekem elég komoly megtakarításom van, mert jól keresek és mindig spórolós voltam és főleg ezt féltem a válástól. Azt olvastam hogy ami a házasságunk alatt jött pénz (ez másfél évnyi idő volt), azt meg kell osztani, de ami a házasság előttről jön azt nem.

Tehát ha van a bankban mondjuk 14 millióm, de abból csak a házasság idejéről 2 millió származik, akkor végül csak 1 milliót kell abból adnom, igaz?

Kocsi sincs, ezen kívül csak ingóságok vannak (TV, laptop, ágy), de azokból sem sokszázezres tételek


Ha követelnének gyerektartást egy gyerek után, aki nem az enyém, akkor a fejemben van egy terv, hogy elhúznék külföldre ez elől.


2016. okt. 9. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:
Hanem?
2016. okt. 9. 18:24
 22/76 anonim ***** válasza:
23%

Hóha :) kapod a savazást rendesen.


Na szóval, ha nem a tiéd a gyerek nem fizetsz.

Ebben az esetben érdemes előtte ügyvéddel konzultálni, még mielőtt a feleségednek bármit is mondasz.

Ő fog tudni segíteni a pénzügyi kérdésedben is, ki tudja jobba mint egy ügyvéd hogy kell a pénzt ügyesen eltüntetni :)

2016. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 A kérdező kommentje:

22:

Azért a valóságban ha van egy feleséged, aki ráadásul megcsalt és nem a tiéd az egyetlen "gyereketek" (plusz nincs közös lakás, kocsi), akkor csak nem tud leakasztani sok pénzzel, remélem :)


Szóval hogy nem kell semmi pénzt eltüntetni mert normál esetben az én saját vagyonomból, keresett pénzemből semmi nem is jár neki szinte

2016. okt. 9. 18:49
 24/76 anonim válasza:
23%
Komolyan mondom jóformán csak a kérdező az, aki normális itt. A nők mocskolják, mert elvárnák, hogy más fattyát nevelje, a papucsok meg rinyálnak, mert be vannak idomítva.
2016. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha megvan a teszt eredménye írd meg nekünk hogy maradsz vagy mész. 😃
2016. okt. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
Es mennyi ido egy ilyen teszt mire lesz eredmeny?
2016. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:

Igen, láttam gyereket, nekem is van egy.


Bizony, ha naponta játszol vele, fürdeted, pelenkázod, babusgatod, viccelődsz vele, hozzád is kötődik majdnem olyan erősen, mint az anyjához.


Nyilván, ha hazavágódsz munka után, netezel, kajálsz, megcsodálod a gyereket és lefekszel aludni, akkor nincs valami extra kapocs köztetek.


Amúgy nehogymár egy felnőtt ember tudatos döntésének a fájdalmát mérd egy gyerekéhez, akinek aztán semmi beleszólása nem volt abba, hogy kilépjen e a 2. legfontosabb ember az életéből. Mert bizony az te vagy.


Szerintem kezdetben hetente 2 délutánt, majd egyre ritkább alkalmakat kellene összehozni, ahogy a gyerek igénye erre csökkene, hiszen te voltál a nevelőapja. Így kellene felnőnie, ezt kellene mondania az anyjának is. Az xy az, aki vigyázott rád, aki játszott veled, aki megnevettetett, amíg baba voltál, ő volt a nevelőapukád. Most, hogy már anya és xy nem szerelmes egymásba, xy hetente kétszer átjön hozzád játszani.


Az egyévesek nem hülyék, csak gyerekek. Fel fog tűnni neki, ha nem látogatod egyik napról a másikra, mondani nem fogja, de érezni azt bizony fogja, hetekig, talán hónapokig. Majd x év múlva pedig rosszabb lesz, ha majd rákérdez, hogy neki miért nem volt sosem apukája. De volt neki, csak lelépett, mert nem ugyanolyan az orruk és nem hasonlít a szemük színe.


Nem mondom, hogy fizetned kéne. Azt sem, hogy odáig kéne lenned a feleségedtől.


De annak a gyereknek az egészségéért, akit te neveltél az a minimum, hogy igyekszel minél többet megtenni.


Amúgy lehet, hogy elcserélték a kórházban?


Ha esetleg kiderül,hogy nem tőled van, meg kellene nézetni a feleségednél is ezt, hátha hűséges volt(kivéve ha bevallja a megcsalást)

2016. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
76%

Ember... Nyilvánvalóan sérült vagy, ez nem kérdés. Tudom, hogy nem ez volt a kérdés (amire józan paraszti ésszel esélyes, hogy a válasz: nem, nem kell gyerektartást fizetni egy gyerekért, aki nem a tied), de engedd meg, hogy rávilágítsak valamire:


Ha benned PUSZTÁN amiatt, hogy a gyereked nem hasonlít rád, egy barátodról kiderült, nem övé a gyerek, olvastál egy cikket, amelyben leírják, hogy ez a kakukkfióka-nevelés 4-10%-ban előfordul, felmerül a gondolat, hogy DNS-vizsgálatot csináltatsz, mi több, a feleségedet átverve meg is csináltatod... Az két dolgot mutat: az egyik az, hogy súlyos problémáid vannak mentálisan, mert épelméjű, rendben működő emberben ennyitől nem alakul ki ilyen érzés. A másik pedig az, hogy ha a feleséged lennék, biztos, hogy képtelen lennék feldolgozni ezt az esetet. Ezzel az egész sztorival kezdened kéne valamit, mert így félelmetes a tudat, hogy kezeletlenül jársz-kelsz az utcán.

2016. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
42%

En ismerek ilyen sztorit, bar igaz mas szemszogbol. Itt egy hazas holgy kacsingatott ki, de nem titkosan, egyutt is elt az emlitett ferfivel egy ideig. Aztan terhes lett, de allitasa szerint abban az idoben talalt vissza a ferjehez. Az ismerosom meg van gyozodve rola, hogy ove a gyerek, de a ferj felvallalta igy eselytelen volt a kuzdelem az apasagi vizsgalatra.

Egyebkent a hazasparnak van egy tenylegesen kozos gyereke, barna szem, fekete haj. De a kerdeses gyerek pedig szoke a mai napig (12 eves mar) es ugyanolyan kulonleges szeme van mint az ismerosomnek.

De nem tehet semmit...


Szoval vannak itt erdekes sztorik.


Kerdezo en kivanom, hogy deruljon ki az igazsag es lelj lelkibekere. Ha mar felmerult benned akkor muszaj kideriteni, mert addig ugyse nyugszol.

2016. okt. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:

Azt mondták hogy 10 munkanapot vesz igénybe időben. Nagyon nem olcsó.


27:

De nem érted hogy ez nekem sem lenne egyszerű döntés? Csak ezen az oldalon kisregény vagy esszé írása nélkül nem tudom leközölni minden érzésemet és gondolatomat, ami egy ilyen szituációban kavarog bennem, úgyhogy eddig is csak a lényegről beszéltem.

De sokat gondolkoztam a dolgon és ha nem az enyém, akkor viszlát örökre. Így döntöttem.


28:

Mindenkivel előfordul hogy apró kis hülyeségek bogarat ültetnek a fülébe valamivel kapcsolatban. Álszentség ezt nem beismerni. Ha bejön a tippem bejön, ha nem akkor nem.


29:

Na igen. EGY VALÓDI UTÓDOT, aki a te vérszerinti gyereked, ezerszer szarabb hátrahagyni. Legalábbis nekem az lenne, szóval most nem egy általános igazságot mondtam. Ennek a csávónak akit mondtál van amúgy másik, törvényes gyereke?

2016. okt. 12. 09:53
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!