Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férfiak! Akik terhesen, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Akik terhesen, vagy kicsi gyerekkel hagytátok el a párotokat egy másikért, észbe kaptatok valaha, hogy mégis a család a fontosabb? ha igen minek a hatására? Békültetek ki akár évek után is?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 23:22
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
47%
07.01-es válasza tipikus áldozathibáztató, nőgyűlölő, hímsoviniszta attitűd. Bár elég "érdekes" személyiség lehet az a nő (!), aki 3 gyerek és házasság után (!) így látja a megcsalt terhes és kisgyerekes, a férjének maximális mértékben kiszolgáltatott anyukák helyzetét. Ha egy gyerek hisztizik, 3 óránként szopik, hangoskodik, anyukával alszik, az nem mentség arra, hogy a férfi szajhává váljon, és megalázza, megcsalja a nőt, aki kiszolgáltatott helyzetében úgysem tud elválni. Anyukának ezerszer nehezebb egész nap a gyerekkel, apuka legalább el tud menni "kikapcsolódni" a munkába. Anyuka a legjobbat akarja a gyerekének, fölösleges hibáztatni, ha orvostól, védőnőtől, más anyukáktól, mindenkitől azt hallja, hogy 3 óránként kell szoptatni a gyereket, akkor 3 óránként szoptatja a gyereket, mert jó anya akar lenni, ez természetes. Régi nők helyzetét sem kell idekeverni, mert bár nekik nem voltak háztartási gépeik, addig segítette őket a nagycsalád (nagymamák, nagynénik, ángyok, unokanővérek stb.), míg a mai anyukák általában egyedül vannak. Apukának alkalmazkodnia illene a megváltozott új helyzethez, és belátni, hogy nem ő a kiskirály, illetve ha nem tetszik, hogy anyukával alszik a baba, akkor kinyitni a száját, és megbeszélni a problémát, nem magában duzzogni és félreqrni. Azzal egyetértek, hogy a házasság megromlásáért mindkét fél felelős, és általában a kommunikáció hiánya okozza. Csakhogy 07.01-es úgy állítja be a dolgot, mintha kizárólag a nő lenne felelős. Ez az, mentegessük csak a qrválkodó férfiakat, úgysincs még annyi szétzilált család, egyedülálló kisgyerekes anya.
2010. máj. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolom azt hogyha egy nő szül akár 3 gyereket akkor feltétlen kiszolgáltatott helyzetbe kerül és úgysem tud elválni.

Egy normális,életrevaló,talpraesett nő igenis meg tud állni a saját lábán is.Nem mondom hogy könnyű de meg lehet oldani

2010. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
86%
Caka halkan jegyzem meg hogy nem sokkal kevesebb a félrelépő feleségek száma mint a félrelépő férjek száma
2010. máj. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok írni :S

Caka=csak

2010. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
72%

08.16-nak (08.04. vagyok):


Igen, igazad van, sok nő van, aki 3 gyerekkel is meg tud állni a lábán. Ők általában tanult, jó társadalmi státuszú, egyéb lakhatási lehetőséggel rendelkező nők, akik mögött ott van a családi (nagyszülői, egyéb) háttér, biztos munkahely, szóval a jó helyzetük legalább annyira köszönhető a szerencséjüknek, mint az ügyességüknek. Viszont szerintem nem szabad bűntudatot kelteni azokban, akik erre nem képesek. Mert sajnos sok ilyen is van. Van, aki önhibájából került ilyen helyzetbe, van aki nem. Az 1-2 év alatti gyerek eleve problémás, mert anyuka nem tud elmenni dolgozni (még ha akar is, általában nem kell sehová, főleg ha nincs férj vagy családi háttér, aki megoldaná problémás esetben a gyerekfelügyeletet). Szóval szerintem az ilyen helyzetet nem szabad összekeverni azzal, akinek már nagyobb, iskoláskorú gyerekei vannak, mert teljesen más szitu. Az ilyen anyukák szerintem gyakran tekinthetőek kiszolgáltatott helyzetűeknek, amivel nagyon-nagyon csúnya dolog visszaélni és megcsalni, megalázni őket, és ami a legcsúnyább, miután megtörtént a megcsalás, a férfit felmenteni, és kizárólag a nőt hibáztatni érte.

2010. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
60%
08.17: hát erről soha nem készült szerintem sikeres statisztika, de lehet hogy így van. Viszont itt a kérdésben azokról a nőkről van szó, akiket terhesen, kisgyerekesként hagynak el. És ez azért sokkal súlyosabb probléma annál, hogy csak a félrelépés tényének szempontjából közelítsük meg. Mert itt arról van szó, hogy (jó esetben) férfi és nő együtt vállalta a gyereket, és akkor apuka jön, és már a kezdetekkor kibújik a felelősség alól, és a könnyebb utat válassza (megcsalás). Szerintem a férfiaknak legalább addig illene parancsolni maguknak, amíg a gyerek legalább óvodáskorú nem lesz, és az anyuka képes lesz újra önellátóvá válni. Amúgy érdekes, hogy a férfiak, akik elhagyták terhesen/kisgyerekkel a feleségüket, miért nem válaszolnak. Pedig én tényleg kíváncsi lennék rá, hogy az ilyen ember mit érez.
2010. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ember úgy gondolom nem igazán akarta a gyereket

vagy/és a gyerek miatt anyuka egyáltalán nem foglalkozik vele

2010. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
48%
Vagy alapjáraton szemétnek született
2010. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem látunk bele minden egyes kapcsolatba, úgyhogy nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy a pasi vagy a nő a hibás. Alapjáraton valamilyen szinten mindkettő hibás az ilyen eseteknél. A nő lehet hibás abban, hogy elhanyagolta a párját, hogy nem tudott uralkodni magán (bizony, hiszti, ez méreg), hogy csak ő akarta a gyereket, becsapta a párját (itt az oldalon is volt olyan, aki írta, hogy a párja nem akar gyereket, de ő igen, hogy maradjon terhes, és kapta az ötleteket - hagyja abba a gyógyszert, lyukassza ki a gumit...), a pasi meg lehet hibás abban, hogy nem figyelt eléggé, nem volt elég határozott, hagyta magát becsapni, vagy a párját csapta be, de egy biztos, az ilyen párok nem tartoznak össze, és csak a gyerek miatt együtt maradni óriási hiba (ezt azért tudom, mert ilyen családban nőttem fel, és gyerekként ez nagyon rossz, a szülők a saját elrontott életüket rajtunk bosszulták meg, és mikor mi boldogok voltunk, irigyek voltak, és mindent megtettek, hogy végül egyedül maradjunk... egyszer talán jobbra fordul...)
2010. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos még egy pasitól sem olvastam a kérdésre választ. Pedig nagyon érdekelne az álláspontjuk.
2010. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!