Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy házasságban elfogadható ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasságban elfogadható ez?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 éve vagyunk együtt a férjemmel, 2 gyerekünk van.A ház amiben élünk az ő tulajdona, még a házasságunk előtt vette, akkor még nem voltak gyerekeink. Azóta azért költöttünk az ingatlanra, de még haszonélvezőnek sem tesz meg. Évek óta kérem, hogy közös kasszán legyünk, mert így nehéz egyről a kettőre jutni. A rezsit ő fizeti és a nagybevásárlásokat. Egy évben egyszer elvisz bennünket nyaralni.Az ő jövedelme 5- szöröse az enyémnek. A gyerekeket én ruházom, én fizetem nekik az iskolai ebédet, a kocsimat fenntartom, telefonszámlámat magam fizetem. Ő veszi igénybe a gyerekek után járó adókedvezményt, nála van a kártyám amire a családi pótlék jön. Nekem semmit nem szokott venni, a gyerekeknek néha 1-1 cipőt vesz. Most is 30ezer volt a nagyobbik szemüvege, azt is én fizettem. Több, mint 50 ezerbe került múlt hónapban a fogászatom, arról sem vett tudomást. Közös kasszából hallani sem akar. Nagyon nincs ez rendben így. Állítja, hogy hó végén nem marad semmi a fizetéséből. Holott magára és ránk sem költ, a fél milliós fizetéséből rezsit fizet és élelmiszert vesz. Már a válást fontolgatom...Ti marad átok egy ilyen házasságban?

2017. febr. 26. 07:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
46%
Sokat segítene, ha kifejthetnéd azt is miért mentél hozzá, mert esetleg mások tanulhatnak az egészből.
2017. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
42%
Megmondom,hogyan lehet belekerülni,és benne maradni. Több lehetőség is van belekerülni, de az egyik, hogy a kérdező menekült otthonról,vagy csak simán találkoztak,de a tudattalan menekülési pont valószínűbb.És találkozott az erős, határozott, magabiztos pasival,aki meglehetősen lehengerlő volt, kinyalta a...., és közben persze hulla gazdag volt. Kérdező pedig hozzáment. Most szerintem ha megkérdeznénk azt mondaná, hogy sosem szerette igazán.Ha tévedek,akkor bocsi. Benne maradni, pedig a félelem, a kiszolgáltatottság, a folyamatos lelki terror, ami az önbizalmát 0-ra csökkenti és sanyargatja, amiből levonja a következtetést egy idő után, hogy hasztlan.Még ha munkájában képes is célt elérni, mint nő hasztalannak és semmitérőnek érzi magát,mivel a férje otthon uralkodik felette. Így marad,hisz már elhitte hogy semmitérő. Menj el pszichológushoz, de add be válókeresetet. Ha nem megy, majd a pszichológushoz járás egy idő után elhiteti veled, hogy van érteleme válni. Még így sem lesz könnyű,valószínű férjed nem fog lelkesedni a gondolatért,de ha másnak sikerült neked is lehet.Anyagilag is jobban jársz...(1,4,5)
2017. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Amikor megismertem, nem volt gazdag, átlagos jövedelmű. Ennek is tudtam be, hogy nem segít, hiszen neki sem volt sok. Aztán a gyerekekkel én maradtam otthon, akkor már többet keresett, de pelenkán kívül akkor sem vett semmit a gyerekeknek. Akkor már éreztem, hogy ez nincs rendjén, de otthon voltam csecsemővel, a válás felelőtlenség el tűnt. Hiszen két pici gyerekkel, gyeden nem ugrálhatok. Majd újra dolgozni kezdtem, ő a munkahelyén felért a legmagasabb lépcsőfokra, csak épp mi a családja, ebből semmit nem érzékelünk. Kb. ugyanúgy élünk, mint amikor mindkettőnknek jóval kevesebb jövedelme volt. Egy lépést sem tettünk előre. Nekem semmivel nem könnyebb, a gyerekek is mindig tőlem követelnek mindent, hogy vegyek meg. Amikor mondom, hogy kérjék egyszer az apjuktól is, akkor azt válaszolják, hogy apa úgysem veszi meg.
2017. febr. 26. 10:40
 14/32 anonim ***** válasza:
77%
Válj el, menj el pszichológushoz,ha magadtól lépni kevésnek érzed magad.
2017. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Csak azért tűrtem eddig, mert mindig mentegettem magam előtt, hogy azért nem ad mert...Kifogást mindig találtam. De már belefáradtam. Nagyon empatikus természetű vagyok és megsajnálom, ha arra gondolok, hogy egyedül hagyjuk.A fiaihoz ragaszkodik a maga módján. Igaz áldozatot nem tud a családjáért hozni:(
2017. febr. 26. 10:54
 16/32 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem tipikus pszichopata jellemvonásai vannak.Mert ugye azok sem gyilkosok, arra van egy másik szó. Nem kell sajnálni, téged sem sajnált meg soha. Sajnálni azt kell, aki nem rugdos a földön.
2017. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
És csak úgy fogjam meg a gyerekeimet és költözzek el velük? Mert ha bejelentem, hogy mi a tervem, óriási perpatvar várható. Ő tökéletesnek hiszi magát, érdemi vitát vele nem lehet folytatni, mert mindig mindent csak ő lát jól. Soha nem ismerné be, hogy jogosak a sérelmeim.Az ilyennek, hogy mondjam, hogy el akarom hagyni?
2017. febr. 26. 11:05
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Elmész egy jó ügyvédhez, és beadod a válópert.Aztán igen, fogod magad és elköltözöl a gyerekekkel.Nem megkérni kell, hogy had váljatok el,meg azt hallgatni, hogy mennyire nem jogosak a sérelmeid.Úgyis lehet válni, hogy nem laktok együtt.De ezért mondtam hogy járj pszichológushoz,mert válni se lesz egyszerű.
2017. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
15%

Nem veszed észre a problémát magadban, csak másokban keresed. A gyerekek ruházása, ebéd fizetése stb jóval alúlmúlja a nagybevásárlásokat, a REZSIt, és a nyaralást! Tudod hogy már egy kis nyaralás is mennyi bazi sok költség?!

"Évente egyszer" → Miért több kellene?

A férjed különben is biztosan a belét is kidolgozza a fél milláért.

Lehet hogy azért nem ad pénzt mert fél attól, hogy mindenféle ékszert meg ilyeneket veszel az alapfontos dolgok helyett, lehet hogy már volt rá példa. Most el lehet gondolkozni. Nem mindig a férfi hibája, de ebből a kategóriából mindig az jön le max 1-2 kivétellel a 100-ból(nem túlzás). Gondolj bele hogy te mivel érdemelhetted ki ezt. Az is lehet hogy én gondolom rosszul, de itt valami nem kóser, itt a másik fél is hibás...valamennyire biztos. És szinte 100% biztos vagyok benne, hogy több a fizud és hogy azért te is kapsz abból a pénzből.

Ja és jöhet a lepontozás emberek.

Az összátlagom: 48% megnézzük mennyi lesz ez a komment után.

2017. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
11%
Ezért írtam először is hogy ilyenkor meg kéne hallgatni a másik felet is. Egyetértek az előző hozzászólón ha felháborodik.De mivel most itt van ő, írt valamit, ezért neki válasz kell.Kapott többet is. Aztán hogy mit választ az az ő dolga. Felemeljem a pontjaid?:D
2017. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!