Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nejem beadta a válást, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nejem beadta a válást, mert "nem a papírt, szereti, hanem engem". Más is volt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk jobb, mint valaha.

7 éve vagyunk házasok, négy gyermekünk van. Azt mondta, nem ért egyet a magyarországi házasság intézményével, most, hogy kiismerte. Hogy nem az esetleges állami juttatásokra hajt, semmiféle állami pénzt nem igényel egyébként soha. Kizárólag abból szeretne élni örökre, amit a két kezével maga keres meg. Hogy lehetne egy templomi, vagy egy álomszép, de nem hivatalos esküvőnk egy gyönyörű helyen.

Amikor összeházasodtunk, tapasztalatlan volt a jogszabályokat illetően.

Hogy felesleges papír a házassági. Ezeket mondja, hamarosan kapunk váláshoz időpontot.


Más is volt ilyen helyzetben? Aki igen, ő hogy élte meg?


2019. febr. 25. 07:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
35%

Lehet egyszerűen hányingere van a tolvaj fütyesz kormány álkeresztény-álerkölcsös nyomulásából. Akik itt nem olvastok híreket, azok szerintem nem is tudjátok, hogy most nagyon tolják a házasság intézményét. A házassággal, mint intézménnyel magam is egyetértek, de abban nagyon nem, hogy jelentős hátrányba hozzák például az elvált szülős családokat ezáltal.


És tudom szintén elképzelhetetlen sok válaszoló számára, de van aki nemcsak pofázik, aztán ugyanúgy felveszi, rossz esetben ellopja a közösből a pénzt. Ami nem az állam pénze, hanem a saját és a többi adófizető pénze! Hanem tartja is magát a szavához.


Ettől független elég szélsőséges reakció, de ahogy írod egyébként minden minden oké köztetek, sőt. Nagyon dühös lehet, úgyhogy én nem ellenkeznék vele, hanem támogatnám. Viszont mond el neki hogy ezt te hogy éled meg, és hogy annak ellenére támogatod.

2019. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 acelsziv ***** válasza:
86%
A feleséged, vagy bekattant, vagy sumákol valamit.
2019. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
87%

Nehogy belemenj. Ez kamu. Így adja be neked azért, hogy ne ellenkezz, és ne kelljen színt vallania. Szépen eléri a célját aztán majd lassan kibújik a szög zsákból. Persze akkor ő már elvált, szabad nő lesz aki nem tartozik elszámolással senki felé, maximum a gyerekeknek. Azoknak meg ki tudja mit fog beadni ha neked képes ilyennel jönni.

Érthető ha valaki még nem házas és nem akar házasodni mert feleslegesnek tartja de ha már házas, hogy akkor kitegye magát és a családot egy ilyen tortúrának -aminek ugye semmi értelme ha mindent marad a régi - azt nem hiszem. Ha belemész az a kapcsolatotok végének a kezdete.

Szerintem ha elé állsz és nemet mondasz vagyis áthúzod a számításait akkor düh kitörést fog kapni. És tán megtudod az igazi okot is.

Más lehetőség nincs csak az, hogy átver. Sajnos ez van.

Illetve még amit írtak, hogy kezelésre szorul mert valami hiba van a toronyban.

2019. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Kedves 21-es, ott a pont, hasonló képpen gondolkodik a leírtjaidhoz.
2019. febr. 25. 12:51
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy úgy gondolkodik, de ez akkor is hibbant felfogás és lépés. Nem tudnám indoknak elfogadni.
2019. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
87%
Én is házas vagyok... Nagyon jól működik a férjemmel. Eszem ágában sem lenne el válni csak azért mert a kormány ezt meg azt mondja.. Bár ha szépen le akarnék pattani ez egy nagyszerű nagyon át gondolt lépés lehetősége..
2019. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ennek a lépésnek semmi értelme...
2019. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
81%

A kérdező azt akarja elhinni ami neki jó. Hát legyen úgy.

Mivel a kérdező szerint nem kíván az asszony semmilyen pénzbeli támogatást kihasználni stb. Ezek szerint viszont akkor semmi hátránya nem származik a családnak a már meglevő házasságból. Így e lépés is csak fölösleges nyűg, ügyintézés, tortúra a semmiért. Ráadásul a gyerekeknek megiscsak jobb ha a szülők nem elváltként vannak jegyezve, vagyis mindent figyelembe véve ez negatívan érintené legalábbis a gyerekek pszichikáját. Tehát senkinek semmi előnye belőle de a gyerekek esetleg ha nem is mondják de kellemetlenül élhetik meg. Ennek ellenére jó ötletnek tűnik.

A sok válaszoló egy kivételével mind ugyanúgy látja, pedig nem kevesen írtak.

Hát akkor durr bele...

2019. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
87%

Itt valami nagyon nem kerek. Azt még értem, hogy valaki azért nem akar házasodni, mert a házasság egy felesleges papír. Na de ha már egyszer házas, akkor ezért elválni semmi értelmét nem látom. Ha felesleges papír, akkor minek elválni? Úgy kell tekinteni rá, mintha nem is lenne.


Szerintem itt két dolog lehet. Vagy bekattant a feleséged, és orvosi segítségre van szüksége vagy valamit nagyon titkol, és nem akarja elmondani válás előtt. Pl. szeretője van, elváltok békében, gyerekek és vagyon (legalább fele) hozzá kerülnek papíron, aztán majd utána bejelenti, hogy elhagy, aztán összebútoroznak a szeretőjével. Vagy valahonnan jelentős vagyonra fog szert tenni, és nem akar osztozkodni, inkább elválni még előtte. Szerintem ez a szeretős dolog előfordulhat, engem is úgy készült elhagyni a feleségem, hogy titokban tartják a viszonyt, aztán majd úgy csinálják, mintha utána jöttek volna össze. Nekik ez nem sikerült, mert hamarabb kiderült az átverés.


Azt meg pláne nem értem, hogy semmilyen állami pénzt nem fogad el. Most ez komoly? Se GYED-et, se családi pótlékot nem igényeltetek? Ez inkább már a hülyeség kategória. Ezzel az erővel csak magánorvoshoz menjetek, meg magániskolába járassátok a gyerekeket, mert nehogy már elfogadjátok az államtól ezeket.

2019. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
87%
Ha az én feleségem akarna tőlem elválni ilyen érveléssel, akkor a válás után vagy ő költözik vagy én. És qrvára nem érdekel semmilyen magyarázkodás.
2019. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!