Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Koplalás 15 napig?

Koplalás 15 napig?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Régebben úgy fogyóztam, hogy 7-8 napig napi 1-2 almát ettem. Tudom nem egészséges de őszintén egész könnyen kibírtam és ledobtam 7-9 kilót. Viszont az elmúlt 3 évben nagyon elkényelmesedtem meki stb és rám jött 20kg plusz.

Napi 3 banán + 1kg frissen facsart narancslén szeretnék élni 10 napig. Tudom, hogy egészségtelen de milyen veszélyei vannak pontosan? Természetesen ha 3-4 nap múlva rosszul érezném magam akkor ennék valamit de régebben nem volt problémám az ilyen fogyással. Ezzel napi 500 kaloriát vinnék be és 120 gramm szénhidrátot. + 120 gramm cukrot kb naponta.



2022. aug. 26. 01:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt nagyon rossz párosítás, ha már ennek valamit, azt fehérjéből tennem , minél többet.

Másrészt ezzel

Megint nem fogsz sokra menni, mert a szervezeted veszt kiállt majd, hogy egyel rendesen. Éhes leszel, és vissza fogsz zuhanni, ahogy emlitetted is.


Plusz a szénhidrát , cukor, a legrosszabb amit ehetsz ilyenkor. Attól csak energia ehesebb leszel. Ha már kevesebbet akarsz enni, és fogyni, orientalodj a számodra megfelelő kalória bevétel alá ( ezt sok Google alapján keresett kalkulatorral ki tudod számítani ) , minél több zöldség ( a kalória szinte semmi bennük) , fehér hús ( könnyebben emészthető ), illetve vitamin bevétel okán ajánlom a csirakat, szuper étel :) Persze ehetsz mást is, de mértékkel, és igyekezz mozogni , kilépni a komfort szintedbol, majd azt heti max 10%kal növelni .


Így nem olyan gyors a fogyás, de a szervezeted at fog állni, és magadtól nem fogod kívánni a számodra előnytelen ételeket. En ezen atestem 5 éve, azóta nem

Kívánok semmit, ami hizlaló/ édesség stb . Tartom is a súlyom :) Illetve a mozgás is az életed részévé fog vallni :) Mindent csak mondjaval és ésszerűen :) Figyelj a testedre, segits neki természetes vitamin bevétellel ( tehát ételből nyerd) és mozgással. Meg fogja halalni :)

2022. aug. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Egész életemben fogyozom. De én a gyors diétákat nem szeretem és elhiszem, amikor vki azt mondja, hogy ne csináljuk. Jó lenne egy doboz csodaszer 1 nap alatt, de nincs.

Rövid távon is hiányozni fog az energia és a tápanyag. Ha le is adsz súlyt, akkor nem lesz olyan szép, mert helyette nem lett formás izmod. Arról nem is beszélve, hogy tényleg visszajön. Nem tudod elkerülni a jojó dolgot, hiába gondolod.

Én tavasszal életmódot váltottam. Élvezem az evészetet. Normálisab eszem és várom, hogy a reggeli tükörtojásomat megegyem. Én olyan kajálást választottam, ami egész életemben fogom tudni csinálni és akarom is csinálni. Így néhány hónap alatt 10 kg-t leadtam. Lötyiség helyett van vmi izom.

Nem könnyű, de egy izgalmas kaland, hogy pl. most éppen zabliszttel fözünk. Vágj bele ilyenbe sztem. Sok sikert.

2022. aug. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Zabot a lovak esznek... A zab semmiképp nem sorolható a normális kajákhoz.
2022. aug. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Refluxos nem vagy? Az a sok narancslé elég veszélyes.
2022. aug. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Jöhetnek még :)


1: Köszönöm a tanácsokat megfogadom, megpróbálok összeállítani heti menüket.

2 : Ha megosztasz pár dolgot még azzal kapcsolatban, hogy miket eszel azt megköszönném

4 : Nem, napi 1-2 kg narancs fogy mostanában de lefacsarom és narancsléként iszom. Kávét / üdítőt váltotta le. Sajnos cigizek bár ezt is leakarom tenni mert éves szinten több mint 600 ezer aminek lenne helye máshol is. A cigi mellé viszont mindig üdítőt ittam de már nincs olyan amit szeretnék.. így jött a narancslé.

2022. aug. 26. 04:43
 6/15 A kérdező kommentje:

4-es

Almát viszont a gyomrom már nem bírja.

2022. aug. 26. 04:46
 7/15 anonim válasza:
100%
Ne koplalj mert vitaminhiányod lesz és a szíved is leállhat.
2022. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A böjt, koplalás akkor "könnyű", ha valaki már némiképp hozzászokott a kevés evéshez. Az emberek többnyire elfelejtkeznek arról, hogy a gyomor-bél rendszer normális mozgásának alapfeltétele a bélfal feszülése, azaz megfelelő mennyiségű béltartalom biztosítása, aminek ráadásul emészthetetlen, de vízmegkötő növényi rostokból kell állnia. Tehát sok, de kis energia tartalmú növényi anyagot kell bevinni a koplalás helyett (mellette kalciumot, hogy az oxalát kiürüljön), erre jó a savanyított káposzta, főtt cékla, tökfélék stb.
2022. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz jót
2022. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikushoz menj és kérj tőle étrndet
2022. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!