Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Koplalás 15 napig?

Koplalás 15 napig?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Régebben úgy fogyóztam, hogy 7-8 napig napi 1-2 almát ettem. Tudom nem egészséges de őszintén egész könnyen kibírtam és ledobtam 7-9 kilót. Viszont az elmúlt 3 évben nagyon elkényelmesedtem meki stb és rám jött 20kg plusz.

Napi 3 banán + 1kg frissen facsart narancslén szeretnék élni 10 napig. Tudom, hogy egészségtelen de milyen veszélyei vannak pontosan? Természetesen ha 3-4 nap múlva rosszul érezném magam akkor ennék valamit de régebben nem volt problémám az ilyen fogyással. Ezzel napi 500 kaloriát vinnék be és 120 gramm szénhidrátot. + 120 gramm cukrot kb naponta.



2022. aug. 26. 01:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A koplalás hízékonyabbá tesz, mivel maradandóan lassítja az anyagcserét. Vagyis egyre gyorsabban jönnek majd a plusz kilók, s egyre nehezebben fognak lemenni. A súlyukkal küszködők jelentős részének azért vannak ilyen problémái, mert korábban koplalva akartak fogyni.
2022. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szóval 3 éve még 10 kiló felesleg volt rajtad, most már 20, és még kérdezed, hogy mi ennek a "diétának" a veszélye? Az, hogy 2 év múlva 30 kg felesleg lesz rajtad, 5 év múlva meg 40.


Rövidtávon vitaminhiány, IR, cukorbetegség, reflex, gyomorfekély, vese és epegondok.


Tudom, milyen ez, bár ennyire durván sose toltam, csak hittem az ostoba dietetikusok 1200kcalos mintaétrendjének, meg edzettem mellette, mint a hülye (küzdősport, erősítés heti 8szor, 20km bringa minden nap, meg nyolc óra fizikai munka a gyárban). Le is ment 15-20 kg alkalmanként, egy-két hónap alatt. Aztán 110kilósan kaptam észbe, hogy ez így nem jó. Ez másfél éve volt, most már jó pár hónapja 60 kg vagyok, az étrendem olyan, mint a fogyás alatt, csak 300 kcallal több, és sosem volt 1500 alatt.

2022. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez borzalmas ötlet, 20 kilót fogsz visszahízni, ahogy eddig is tetted. Miért olyan rohadt nehéz egészségesen kajálni? Rennnngeteg lehetőség van.
2022. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 NTBS ***** válasza:
Nem lesz jó. Túl gyorsan csökken a bevitt tápanyag.
2022. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
50%

Fokozatosan alakítottam ki az étkezést.

Ami nekem nagy tanulság volt, hogy attól mert valami egézséges, nem kell sokat enni. :-)

Most reggel zabot eszek, proteinnel, fahéjjal (vércukor miatt) és lenmagolajjal. Az olajtól finom is lesz.

Majd délben szoktam tükörtojást enni 1 db spáros teljes kiörlésű zsemlével. Ez most fura, de régen ez reggelire ment és nem tudom, hogy most hova tegyem. Majd 2-3 órakor jön egy ebéd, ami pl. egy főzelék, vagy bulgur gombapörivel. Délutáni edzés és utánna csak minimális nasi, magok meg ilyenek. De vigyázz, mert a magok sok kalóriát adnak. Én nem foglalkozom az edzés utánikkal most.

Ja, reggeli kardió elött érzem, akkor banán.

Én ezt kb. egy életben tudom csinálni.

Persze ott van, hogy zéró cukor, pl. csicseriborsó tészta, zabliszt. Zéró zsír, inkább húst se eszek. Zéró feldolgozott ételek. Ja, és ami a legbrutálisabb volt nekem: zéró alkohol. :-(

2022. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!