Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 3 napig nem eszek semmit,...

Ha 3 napig nem eszek semmit, csak vizet iszok?

Figyelt kérdés

Nem akarok hosszabb ideig koplalni, maximum 3 nap. Ez egyébként szerintem nem számítana koplalásnak, inkább böjt, nem? A kérdésem igazából az lenne, hogy mennyit tudnék így fogyni?

Kérlek kíméljetek az olyan válaszoktól, hogy ne koplalj, h*lye vagy, stb. Csak 3 napról lenne szó. Nem vagyok anorexiás. És főleg olyanoktól várok választ, akik már csináltak ilyesmit.

14/L



2016. ápr. 8. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is szeretnem leszogezni, hogy nem kioktatni akarlak, csupan leirom a tapasztalataimat, azert, hogy kicsit felnyissam a szemedet es szelesebb latokorbe nezd a dolgokat, de ugy fogod fel, ahogy akarod.

En is csinaltam ilyet, hogy 3 napig nem ettem. A negyedik napon mar piszok rosszul lettem remegtem, vert a viz es erotlen voltam. Igen, ennyi eszem volt. Lement 4 kilo, de vissza is jott mivel csak izmot es vizet vesztettem, hiaba mozogtam melle. Ha vegzel a kis "bojtoddel" (ha egyaltalan kibirod) falasrohamok johetnek rad, es tobbet szedsz vissza mint amennyit leadsz. Csokkenhet a sulyod de az mind vizvesztes, nem pedig zsir.

Raadasul a rosszulletek miatt nem hiszem, hogy megeri, akar el is ajulhatsz.

Ha mar ennyire koplalni akarsz azt is csinalhadnad mashogyan, de amint befejezed es ugyan ugy etkezel mint elotte vissza fog jonni szepen minden (meghozza zsirban) akar hiszed akar nem, en ezt sajat magamon tapasztaltam.

17/L

2016. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Sose csináltam ilyet, de akkor is noob vagy. ha nem eszel 3 napig, igaz hogy a szervezeted a zsírhoz fog hozzá nyúlni, de beindul az elraktározási módszer, aztán hízol a duplájára... Meg még lehet hogy egy gyomorfekélyel gazdagabb leszel :)
2016. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Fogyni nem sokat fogsz. Max. 1 kg zsír mehet le
2016. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Fogyni nem sokat fogsz. Max. 1 kg zsír mehet le szerintem, vagy annyi sem. Hormonálisan vannak kedvező hatásai elvileg, de 3 nap elsőre sok.

Ha fogyni akarsz, akkor ezt felejtsd el. Ha más okból akarsz böjtölni, akkor rövidebb idővel kezdj. De először inlább csak caökkentsd a szénhidrátot, mert ha nem vagy hozzászokva, már attól is rosszul lehetsz.

2016. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
69%
Nem fogynál így semmit, mert beindul a raktározás, és ha elkezdesz rendesen enni, több zsírt szedsz vissza mint ami lement.Fogyni sose koplalással lehet.
2016. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Pár nap alatt nem indul be a raktározás, a mérleg lehet mutat majd 3-4 kilókat, de ez a salakanyag hiánya és a kiürült glikogénraktárakkal kihajtott víz súlya, szóval vissza is áll a súlyod pár nap után. Valós fogyás talán 30-40 deka lehet, tekintve, hogy jópár ezer kalóriányi glikogén tartalékod van, pont az ilyen esetekre. Nem hiába hosszú folyamat lefogyni, Ha akarod csináld nyugodtan, de érdemben fogyni nem fogsz.
2016. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Ahhoz, hogy fogyj mozogni kell és normálisan táplálkozni. Minél kevesebb szénhidrátot(kenyér, pizza, tészta, lisztes dolgok, csoki, üdítő) kell enni, rengeteg zöldséget és húst és halat. Naponta legalább 40 perc mozgás.
2016. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha eleget mozogsz, akkor fogyhatsz egy kilót...

Ha fogyni akarsz ezzel, akkor az koplalás :D A böjt nem fogyási célból megy, úgy nincs sok értelme, maximum, ha olyan a tested, hogy ekkorka sokk kell a fogyás beindulásához (olyan sokféle ember van s még nekem is jobban reagál a szervezetem egy durvább napra, csak éppen nálam akkor is van étel, inkább a mozgást nyomom meg) vagy ha gyorsan el akarod érni a ketózist (bár szerintem ekkor is felesleges, hacsak nem tartozol abba a kis csoportba, aminek a tagjainak extrém mértékben le kell menniük, de én akkor is ennék viszonylag rendesen, csak mondjuk 5g szénhidrátot vinnék be naponta. de kinek mi jön be. van, aki jól bírja a böjtöt, szerintem én is, de én szeretek enni).


Egyszer 4,5 napig nem ettem. Szerintem nem fogytam tartósan, de nem emlékszem, nem azért csináltam. Amikor majdnem semmit ettem 11 napig, akkor fogytam pár kilót, akkor se sokat ám s persze izom is tuti volt benne s a testsúlycsökkenésemben sok víz és némi salakanyag is. Gyorsan visszajött az is, de nem bántam, örültem, hogy van mit ennem s nem 8 fokban lakom, mint a 11 nap alatt (ez még rátehetett a fogyásra, de mondom, így sem volt jelentős, mégis mitől lett volna? nem futottam le napi egy maratont, fizikai munkát sem végeztem... Heti 2 kilót lehet várni, amíg nem lassul be az anyagcsere. S ennek egy része elkerülhetetlenül izom. Hogy mekkora része, az emberfüggő.)


3 nap fogyása max. eleve igen vékony embereken látszana meg, de csak meztelenül és nagyon nézve.

Nem ez a fogyás útja.

2016. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%

Úgy tudom, max. fél napnyi glikogén van a májban (az izmoké más kérdés, viszont azok akkor aktivizálódnak, ha az adott izmot használjuk)...


Az anyagcserelassulás még talán pont nem indul be 3 napnál, de az amúgy sem jelentős egy normális szervezetnél.

A raktározás butaság, a semmiből nem lehet raktározni, nem tudom, hogyan képzelik egyesek, hogy a test majd a semmiből raktároz s hízik energiabevitel nélkül, de a súlytartás is teljességgel megalapozatlan és lehetetlen így. Koplalással viszonylag gyorsan lehet fogyni, a testnek muszáj zsírt és izmot bontani. Megvannak a veszélyei, hátrányai, de az igazi nehézség a befejezésekor jön (bár ha túl sokáig csinálja az ember vagy eleve tápanyaghiányosan kezdi, akkor közben is lerobbanhat, hiányjelenségek, kórház). Erről tudok valamit, ismerek olyat, aki koplalással fogyott le, de ő sem totálissal, evett azért, csak keveset és sokat dolgozott. Ez azért más, a veszélyek egy része mérséklődik így s a testet ért sokk is kisebb.

2016. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell minél kevesebb szénhidrátot enni, nem mindenki bírja a zsíros táplálkozást, energia pedig kell.

Persze kinek mi a minél kevesebb. Én tudnék 10 gramm alá menni (ebben természetesen a zöldség, olajos mag, tojás is benne van, hisz ez mind szénhidrátos valamelyest), de eszemben sincs.

Sok szénhidráttal ugyanúgy fogytam, mint kevéssel, ez a kalórián múlik. Van, akinél valamicskét bekavar, van, akit éhesít (általában engem is), ésatöbbi, én is a szénhidrátcsökkentést szoktam ajánlani, DE nem minimalizálást mindenki számára, s van, akinek csak sok szénhidráttal megy a fogyás. Sokfélék vagyunk, no.


Szénhidrát alatt szénhidrátot értek, én ilyen, de szerintem így helyes. S mondjuk 160g ch nekem nem minimalizálás, ha egyszer a test igénye 0 és simán élnek emberek 5g alatt, hosszútávon. De 20 g alatt már egész sokan.

2016. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!