Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Fogyhatok torna nélkül? napi...

Szilva31 kérdése:

Fogyhatok torna nélkül? napi 500 kalória?

Figyelt kérdés
Nincs időm tornázni 4 hónapja szültem 4 gyermek anyukája vagyok mi előtt meg kapom hogy ne zabáljak stb egyáltalán nem zabalok de estére annyira fáradt vagyok hogy nem megy a torna,terhesség előtt sikerült le fogynom 68kg ra aztán jött a nem tervezett baby akit imádok...És most megint vissza híztam. :( 500 kalorias dietan vagyok.
márc. 8. 05:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Bakker ennyire ostoba nem lehetsz. 500 kcal-al nem is lehet életben maradni. Számolod a kalóriát vagy csak azt gondolod, hogy annyit eszel? Amúgy de, ha hízol, zabálsz. Ez ilyen egyszerű. Levegőtől nem lehet hízni.

Hány kg vagy, milyen magas? Az alapján lehet kiszámolni, hogy mennyi kalóriára van szükségrd a fogyáshoz.

márc. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

Fogyhatsz torna nélkül. De az 500 kcallal ha nem is ájulsz el és kaparod a falat, óriás bajt csinálsz a testedben, örökre.

Számold ki a BMR értéked és egyél minimum anyit. Fogyáshoz is kell minimum annyi. Annál kevesebbet sosem szabad mert beteg leszel.

Mivwl nem aportolsz, lassabb lesz a fogyás, de lesz


[link]


fogyás elmélete, hogy kevesebb energiát kell bevinni, mint amit az ember elhasznál egy nap alatt. Ha annál kevesebbet viszünk be, mint amire szüjségünk van egy nap, akkor fogyunk, ha ugyanannyit, akkor megtartjuk a súlyt, ha pedig többet, akkor hízunk. Ha kevesebbet viszünk be mint elhasználunk, az azt jelenti, hogy kalóriadeficitben vagyunk. Ez biológia, mindenkinek így működik. Igen, neked is.

Minden más, divatdiéta vagy ősi módszer erre épül. Például ott van az, hogy valaki nem eszik curot, fehér lisztet, tésztát, krumplit. A másik példa a turbódiéta, ahol 100 kalóriás lötyivel helyettesítesz egy amúgy 400-600 kalóriás étkezést. Így összesen nyilván kevesebb kalóriát visz be az ember és fogy. Viszont itt jön az a kérdés, hogy jójó fogyunk, de hogy fogyjunk egészségesen. Mert ez nem az.

És hogy miért ne fogyjunk egészségtelenül: vérnyomásproblémák, menstruációs zavar, hormonzavar, szédülés, fáradékonyság, evés- és testképzavar kialakulása, hajhullás, körmök töredezése, száraz bőr, száraz haj. Hiszen az egészséges étkezésben megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat fogyasztunk, amik a fentiekhez mind szükségesek. Itt jön megint a turbódiéta példa, ahol teljes értékű étkezéseket lötyivel helyettesítenek, amikben ezek közül lényegében semmi sincs, tehát még kevesebb esély arra, hogy az a fogyás egészséges-e. Ha valaki ételeket iktat ki, az nem feltétlenül baj, mert sokaknak úgy könnyebb. Viszont a cukor, liszt stb elhagyása mellett nyilván több zöldséget eszünk, tehát kevesebb kalóriát, és így tartjuk a deficitet. Tehát ez is azon alapul. Viszont, emellett is lehet hízni, ha valaki megeszik egy étkezésre egy bögre rizst és 6 szelet húst, miközben a szükséglete harmadennyi lenne. Tehát elhiszem, hogy valakinek bevált, de az sok más tényező együttállása miatt vált be. A krumpli kiiktatása például nem is feltétlen egészséges, hiszen komplex, lassan felszívódó szénhidrát, rengeteg vitaminnal és ásványi anyaggal. Az egészséges életmódba beilleszthető. Ugyanez a tésztákkal. A fehér lisztes tészták sem ördögtől valók, viszont a durum vagy teljes kiőrlésűben több a vitamin és a rost. A magyarok eleve átlagban feleannyi rostot fogyasztanak, mint kellene. Tehát egészséges életmódban is lehet mrétékkel fehér tésztát enni, teljes kiőrlésűt meg durumot pedig egyenesen ajánlott. Ezért akár veszélyes is lehet minden tészta kiiktatása, mert beragadhatunk egy nem túl változatos zöldség + hús körforgásba.

Az egészséges fogyás pontosan olyan, mint az egészséges étkezés, csak a korábban említett kalóriadeficittel kiegészítve. Tehát eddig leírtam miket ne csináljunk, most jön amiket csináljunk, ha egészségesen szeretnénk étkezni és/vagy fogyni.

Ha nagyon nem szeretnénk kalóriát számolni, akkor csak 4-5 napig vegyünk elő egy füzetet és írjunk fel minden egyes falatot és nem víz folyadékot, amiket beviszünk. Visszaolvasva nagyon tanulságos lehet, rájöhetünk például, hogy mennyit nassolunk úgy, hogy észre sem vesszük. Vagy rájöhetünk, hogy mennyire rendszertelenül eszünk. Például ha valaki kihagyja a reggelit vagy az ebédet és nincs a szervezete folyamatosan ellátva tápanyaggal, annak nagyobb eséllyel lesz este falási rohama, akkor a szükséges kalória többszörösét viszi be. Ha meglátjuk a mintákat, amik szerintünk a hízáshoz vezethetnek, azokon próbáljunk változtatni.

Ha valaki elszánt és készen áll a kalóriákkal való megismerkedésre, akkor elsőként számolja ki a BMR-ját. Ez a basal metabolic rate vagy alap alapanyagcsere. Ehhez itt talál segítséget: [link]

A BMR az az energiamennyiség, amire a testünknek egy nap minimum szüksége van. Akkor is, ha mind a 24 órát végigalusszuk. Tehát ez az energia működteti a szívet, a légzést és minden más funkciót a testünkön. Ennél kevesebbet sosem, még diéta alatt sem szabad enni

Az az energiamennyiség, amin súlyt tartunk, ebből számolható ki. A fenti linken látszik, hogy alacsony fizikai aktivitás esetén ezt 1,4-del kell megszorozni. ez heti 2 db, egy órás edzésnek felel meg. ülő életmód esetén ez 1,2. Az így kapott érték az az energiamennyiség, amennyivel nem változik a testtömegünk. Tehát ha ennél kevesebbet viszünk be, akkor fogunk fogyni. Így az egészséges fogyáshoz a BMr és az előbbi napi szükséglet közötti számot vigyünk be.


Ha növelni akarjuk a keretünket, azt sporttal tudjuk (fontos, hogy a kalkulátorok és okosórák 10-15 százalékkal mindig felülbecsülik az elégetett kalóriát). Kb. akkor adunk le egy kiló zsírt, ha összejön a 7000 kalória deficit (de ez függ pl hormonoktól, egyéb betegségektől is). Akin 30-40 kg többlet is van, annak ezeket a számolásokat érdemes úgy végeznie, mintha 20 kilóval kevesebb lenne, ugyanis a kalkulátorok csupa izom emberekre vannak beállítva és amíg az izom fenntartásához rengeteg energia kell, a zsíréhoz alig.


Tehát tudjuk hogy mennyit együnk, de hogy hogyan: először is igyunk megfelelő mennyiségű folyadékot, elsősorban vizet. A víz kalóriamentes, tehát bármennyit lehet, minimum 2 liter az ajánlott. Aki fogyni akar, annak nem ajánlok semmiféle gyümölcslevet vagy cukortartalmú üdítőket mert egy pohárban 100 kalória is van, tehát 3 pohár már majdnem kitesz egy kisétkezést.


Az étkezéseinket próbáljuk meg ez alapján összeállítani: [link]


Minden étkezéshez együnk egy marék zöldséget vagy gyümölcsöt (rost, vitamin stb), jobban el is telít és kevésbé leszünk éhesek. Mindig legyen valamilyen sovány fehérje (pl. túró, szárnyasok, karaj) és komplex szénhidrát (pl. bulgur, durum tészta, teljes kiőrlésű kenyér). Szintén legyen egészséges zsiradék (pl. az olivaolaj amin kisütjük a húst, vagy ami a túróban van, esetleg egy negyed avokádó). Ez azért jó, mert ha mind a három tápanyag van az étkezésben, lassabban szívódik fel, tehát tovább tart a telítettségérzet és kevésbé leszünk éhesek. A cukrot azért érdemes kerülni, mert az ezeknek pont az ellenkezőjét csinálja, tehát hirtelen jóllakunk, majd hirtelen esik le az energiaszintünk és még éhesebbek leszünk. Ráadásul semmilyen értékes tápanyagot nem ad.


Általában az összkalóriát érdemes úgy felosztani, hogy fele szénhidrát, a maradék felesben zsír és fehérje, de ez mindenki más, mások vagyunk, más esik jól, más életvitelt tudunk tartani.


És aki még a kifogásokat keresi és azt mondja, hogy nincs diétázni, az hazudik. Mindenkinek arra van ideje, amire szeretné. Egy heti étkezést vasárnap 3-4 óra alatt elő lehet készíteni. Ennyit mindenkinek kéne érjen az egészsége. A legjobb, ha magunknak főzünk, de ha nincs idő, akár rendelhetünk is olyan helyekről, ahol kiírják a kalóriatartalmat (teletál, citifood, vitalkonyha, frissbox, béres alexandra, norbi update, gastroyal stb).


Ötletek étkezésekre: [link]


És ami a legfontosabb: amíg csak kérdéseket írogatunk ki és sajnáltatjuk magunkat, hogy nem tudunk lefogyni, addig nem kezdődik el a változás. Ebbe a hibába én is beestem, több mint 4 évig ebben a stádiumban voltam, miközben folyamatosan híztam. 153 centihez 94 kiló voltam. Ma már 66 vagyok és még megyek tovább. De nekem sem volt semmi változás, amíg nem tettem érte. Senkinek nincs. Ha a fogyás könnyű lenne, nem lenne annyi elhízott a világban és itthon különösen.


Ha pedig lefogyunk és elérjük a kívánt testet, újra kell számolni a szükségletet. Ha annál ismét többet eszünk, akkor ugyanúgy vissza fogunk hízni. Azért is segít az életmód és a szokások megváltozása, mert ezt hosszútávon lehet tartani.

márc. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Napi 500 kalória koplalásnak minősül. Négy gyerek, köztük egy csecsemő mellett, nem fogod hosszú távon bírni. Aztán mikor feladod, minden leadott kiló duplán fog visszajönni. Viszont mivel belassulr az anyagcseréd, legközelebb leadni is dupla olyan nehéz lesz.

Ennek a vége az a jojó diéta, hogy egy hónapig koplalsz, leadsz 3 kilót, egy hétvégi zabálás alatt felszedsz 4-et, aztán pár év múlva 120 kilót mutat a mérleg, miközben az életed 90%-ban koplalsz.

Tapasztalat.


Nekem a teljes életmódváltás hozta meg a megoldást. Ilyen apróságok, hogy új munkahely, ahová gyalog megyek, 20 perc. Eddig kocsival jártam, másik városba. A munka közben is többet mozgok, jövök-megyek, pakolok. Viszont nem bírom éhesen a napot. Ezért reggelire viszek egy natúr joghurtot, tízóraira egy kis gyümölcsöt. Hétköznap este már nem sok időm van főzni, így vagy egy salátát, vagy egy gyors levest csinálok. Általában.

Hétvégén sem a kanapén nyomjuk a mobilt, meg ülünk a kocsiban, mint eddig. Vettem egy hétvégi kertet, oda kimegyünk a gyerekekkel. Ők ki tudják tombolni magukat, lehet zajongani, biciklizni, csináltunk jarszóteret, és vannak más gyerekes családok is a szomszédban.

Én meg kertészkedek. Ások, kapálok, barkácsolok, nyáron meg napozok és grillezünk.

Gyakorlatilag ennyi változtatás elég volt, hogy tavaly nyár óta leadja 25 kilót. Lassú ütem, de nem lóg a bőröm, teljes ruhatár csere, és aki rég nem látott, meg se ismer.

Ez elég motiváció, hogy most itthon is kicsit mozogjak, videókra tornázok, tudatosan többet gyaloglok, lassan csak a havi nagybevásárláshoz kell az autó. Eddig fél óra séta után meg voltam halva, fájt a lábam, most egész nap tudok rohangálni, sokkal mozgékonyabb vagyok.

Ezek mellett nem mondunk le semmiről, simán sütünk a lányommal egy nagy tálca sütit, elmegyünk pizzázni, bográcsozunk a haverokkal, vagy csapunk egy moziestet filmes nasival. Csak most nem úgy fogom fel, hogy innentől vége a diétámnak és elcsesztem az egészet. Konkrétan nem érdekel, nincs bűntudatom, ha jókat eszünk. Igaz, hogy lassú az ütem, de minden hónap elején, mikor a mérlegre állok, kevesebbet mutat, mint legutóbb. Van, hogy egy-két kilóval, van, hogy három-néggyel. Ebből tudom, hogy az irány jó, hosszú távon fenntartható, és most csak ez érdekel.

márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
Szoptatás alatt alapvetően ellenjavalt a deficit, mivel elapadhat a tejed. Ha nem szoptatsz, mert mondjuk alapból sincs tejed, akkor egy normális, tartható deficit jobb megoldás, mint napi 500 kcal. Inkább a deficit legyen ennyi. Láthatóan nem vagy túl tájékozott a témában, szóval javasolnám, hogy jobban nézz utána, hogy ne csinálj butaságot, és ne árts magadnak, se a kicsiknek.
márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Napi 500 kalória konkrétan éhezés. Idióta koplalás helyett kérj segítséget szakembertől, aki összeállít nked egy egészséges étrendet, amivel fogyhatsz.
márc. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
500 kcal csak a reggelim... Ennyi nem lehet elélni. Energiád meg aztán mégannyi sem lesz a gyerekekre... Én 165 cm vagyok, és sport mellett 1800-2000 Kcal-al fogyok eleve kis súlyból. De ha kivenném a sportot, akkor is 1500-1600-al fogynék. Ráadásul te sokkal súlyosabb vagy nálam, minden bizonnyal nálad még magasabb lenne ez a szám.
márc. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Oszinten erdekelni fog, hogy hany napig fogod tudni tartani azt az 500 kaloriat. Ha extrem modon kitarto vagy, egy hetet tippelnek, ha kevesbe, akkor 3 napot. Az emberek miert gondoljak azt hogy onsanyargatassal barmifele hosszutavu eredmenyt lehet elerni? Nem kioktatni akarlak, de oszinten, egy pillanatig sem fordul meg a fejedben hogy mit jelent az az 500 kaloria a gyakorlatban? Hogy az tulajdonkeppen mennyi taplalekot foglal magaba? Segitek. Iszol reggel egy tejeskavet, kb 2 deci tejjel, az mar kapasbol 100-120 kaloria. Maradt kb 400. Reggelire eszel 2 db zsemlet, az kb meg 300 kaloria. Maradt 100 kaloriad egesz napra, delben eszel mondjuk 120 gramm főttkrumplit ebedre, es ezzel vege is. Egesz nap nem ettel kb 200 gramm etelt sem, szo szerint ehezni fogsz delutan 2ig. Szerinted hany napig fogod tudni ezt tartani? Es direkt zsemlet irtam meg krumplit, amikkel azert x ideig el lehet lenni. Mi van ha reggelire nem zsemlet eszel, hanem 2 db valami selejt lidl-s pekarut? Akkor mar azzal kilotted az 500 kaloriat. Remelem igy mar erted hogy milyen eszement otlet.

Na persze ha egy 2 honapos csecsemo vagy, akkor teljesen rendben van az 500 kaloria, minden mas esetben ongyilkossag, mazochizmus.

márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Esküszöm ezeket a kérdéseket egy troll írja ki, hogy pörögjön az oldal...

De ha ez igaz, ritkán írok ilyen csúnyát, ennyire hülye nem lehetsz!

márc. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Remélem 500-as kalóriadeficitet akartál írni, nem pedig, hogy annyit eszel.

Én is szülés után kezdtem el kalóriát számolni, valamint mozogni. 174 cm vagyok, 92 kg-ról indultam. Jelenleg 70 kg vagyok. Napi 15 perces tornával kezdtem a mozgást még nyáron. Most napi 3-szor 15 percet csinálok. Én is fáradt vagyok a gyerekek mellett, van, hogy este 10kor csinálom. Muszáj túllendülni a fáradtságon, mert valamit valamiért.

márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
500 kcal, először is a tejed megy el. Szegény gyerek! Számolhatsz falásrohamokkal, állandó fáradtsággal (talán nem tűnik fel, hiszen kisbaba mellett minden anya fáradt), az állóképesség csökkenésével (ezt már érzed is) és egy kis butulással.
márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!