Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogyan fogyhatok le 90 nap...

Hogyan fogyhatok le 90 nap alatt 8-10kg-ot?

Figyelt kérdés
21/F vagyok 183cm magas és 92kg. Szeretnék némi súlyfeleslegtől megszabadulni. Első nekifutásban tökéletes lenne 90 nap alatt leadni 8-10kg-og. Úgy gondolom ez lehetséges. Naponta reggelire beviszek 1 kávét 1 cukorral, 3dl tejet, 1 péksüteményt (kakaóscsiga pl), D.u. 2-ig megeszek 4 szendvicset amiben van vaj és párizsi. Plussz a folyadékbevitelem 1liter gyümölcslé. Ha hazaértem 1 tányér leves és a második féle. Ez változó mi szokott lenni..A tésztás dolgokat kerülöm pl túróstészta,mákostészta,krumplistészta,káposztástészta és a levestésztát is. Van hogy vacsoráig még megeszek 1-2 gyümölcsjoghurtot és vacsorára 1 péksütemény, vagy éppen 2 virsli 2 kiflivel plussz 3dl tej. Az étrendemen hogyan változtassak? Esetleg zsírégetőt vegyek? Milyen testmozgást lehetne beiktatni a futáson kívül? Legfőbb képen a hasamról lenne jó ha lemenne. Ha a súly csökkenés növelhető még 30 nap alatt valamivel nagyon boldog lennék. Ha vége a 90 napos diétának, mit lenne érdemes fogyasztani?

2015. jún. 6. 09:55
 1/10 anonim válasza:

Szia!


Olvasd el ezt a könyvet: [link]

Nem szentírás. Nem biblia, de jó dolgokat írt le benne a szerző.


Mindennek az alapja az étrended megváltoztatása. Alapvető. Második pedig a mozgás. Futás, bringázás, úszás, túrázás, konditerem stb. Csinálj valamit.


Sok sikert.

2015. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

A leírt étrendbeli dolgok zömét szerintem felejtsd el, az egy jó első lépés... Ez borzalmas.

Nem tudom, tudod-e, mi a 90 napos diéta, de ha nem, jó Neked, maradjon is így.

Szénhidrátcsökkentés, megfelelő fehérjebevitel, ajánlatos a sok zöldség, olvass utána ezeknek.

2015. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a célkitűzés reális, 3 hónap alatt le lehet adni 10 kilót, na de ezzel az étrenddel ez esélytelen, úgy rossz ahogy van, az ételek zömét, amit leírtál el kellene felejteni.

Kezdjük az elején.

Reggeli: péksütemény kuka, ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor hetente maximum egy darab, helyette legyen rántotta sok zöldséggel, teljes kiőrlésű szendvics sok zöldséggel, főtt tojás, ham&eggs, zabkása gyümölccsel ha ragaszkodsz az édeshez. A kávé maradhat, cukrot próbáld elhagyni, édesítőszerrel, mézzel édesíts inkább, tejet csökkentsd le maximum 1 decire.

Tízóraira 4 szendvics egy hadseregnek elég lenne, ezt redukáld le egyre, vajat hagyd el, párizsi helyett menjen inkább sonka, a többi szenyát helyettesítsd zöldséggel, gyümölccsel, joghurttal. Gyümölcslevet felejtsd el, rengeteg kalóriát tartalmaz, helyette igyál vizet/citromos vizet.

Ebédre mehet az ami van, azért ne zabáld tele magad.

Uzsira mehet megint gyümölcs vagy joghurt(a gyümölcsjoghurt rengeteg cukrot tartalmaz, én azt elkerülném).

Vacsorára óriási hiba péksüteményt enni, ehelyett menjen saláta hússal, felvágottal, túró, virsli kenyér nélkül. Tej felejtős, igyál teát helyette.

2015. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Innivalonak mi ajánlatos napközben citromos víz és a vizen kívül? H nem iszok valamit aminek normális íze van valami oknál fogva megfájdul a fejem.
2015. jún. 6. 13:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy van ember, akinek attól fáj a feje, hogy sima vizet iszik (bár láttam már kriminális csapvizeket)... De teázhatsz is.
2015. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

valószínűleg azért fájdul meg a fejed, amikor nem iszol cukros löttyöket, mert nem szereted a sima vizet, és így nem iszol összességében eleget.. :D ennyi a nagy titok


rakd le a gyümölcslevet meg egyebeket (amiből 1 liter min 300 kalória laktató hatás nélkül. inkább egyél nyers gyömölcsöket és igyál vizet legalább 2-3 litert egy nap)


nagyon egészségtelen az étrend, amit leírtál. így is lehet persze fogyni, ha keveset eszel belőlük (bár az adagjaid nem nevezhetőek annak) de ha értelmes vagy, szeretnél egészségesebben is élni gondolom.


a mű párizsis/virslis dolgokat felejtsd el, helyette egyél sonkát, tojást. a rengeteg szendvics helyett jó lenne zöldség/gyümölcs/zabkása/natúr joghurt, de ha nem tudsz megválni a kenyértől, akkor legalább teljes kiőrlésűt egyél. (a barna/félbarna címkével ellátott dolgok kamuk, abban max barna festék meg kevés rozs van, a teljes kiőrlésűre menj)


egyél még olajos magvakat, diót, mandulát, mogyorót (esszenciális olajok vannak bennük, napi egy marék valamelyikből szuper)


nem érdemes zsírégetőkre költeni, azoknak a fele kamu, a másik felük pedig pár százalékkal megnöveli a zsírégetést testmozgás alatt, de nem jelentősen..


ha nem akarsz futni, ott van még az úszás, konditermi edzés.. vagy p90x és társai pl.


egyébként az egész 90 napos baromságot hanyagolnám (amúgy nem is tudom miért ebbe a kategóriába írtad ki a kérdést, nem az van, hogy délig nem lehet ott mást enni gyümin kívül? te meg tolnád a péksüteményt)

2015. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rossszul fogalmaztam így félre érthető. Jelenlegi étrendem ez,(ha nevezhető ez annak..) változtatni akarok rajta, mert egyszerűen nem megy lejjebb a súlyom. Sajnos emtudom, hogy miből mennyit érdemes bevinni. Próbáltam étrendeket keresni neten, de az én testsúlyomhoz, magasságomhoz sehol sem találtam. Nekem már az is rettentő nagy segítség, hogy leírtátok mit ehetek és mit nem. Ha kapnék még tanácsot azzal kapcsolatban hogy mennyit lehet belőle azzal ki is alakíthatnám az étrendemet teljesen. Reggelire ugye a tojás, sonka,zöldség. Itt az lenne a kérdésem, hogy hány tojás és milyen zöldség. Gondolom zöldségből teljesen mind1 szinte hogy mennyit fogyasztok. Tízóraival kicsit bajban vagyok. Próbálom elhagyni teljes mértékben a kenyeret, zsömlét, kiflit stb.. A kenyeret sikerült is, de ugye a szendvicsekkel problémázok. Mivel lehetne helyettesíteni? Nem vagyok válogatós, bármi jöhet ami egészséges. Illetve a mennyiség belőle. Ebédre ugye a főt kaja ami itthon van az is mértékkel. (azt hiszem ez az egy dolog van amit betartok jelenleg :D) Gondolom itt is kerülni kell a palacsinta és társait ami cukros. Kerüljem a tésztaféléket is? Pl huslevesből a tésztát, vagy ha második félének valami tésztakészítmény van pl káposztás tészta. Uzsonnára natur joghurt ajánlott?


vacsorára milyen salátakészítményt ajánlotok? És milyen hússal? Ide jöhetne pár tipp még, mert elég nehéz elképzelnem ezeket. Esetleg ha egy sima receptet belinkelnétek az is sokat segítene.


Még 1 kérdésem maradt, a tea. Gondolom ezt is cukor nélkül kell innom. Citromlé mehet bele? Milyen teát érdemes venni? A bolti XIXO vagy ice tea fogyasztható? Az édesítővel ellátott innivalókat lehet inni?

2015. jún. 7. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Ó akkor tényleg nagyon félreértettünk téged :D


A mennyiségeket te magadnak tudod igazából, a lényeg, hogy annyit kéne enned, hogy ne éhezz, de ne is zabáld túl magad. Szóval pont eleget :D De ha agyon tanácstalan vagy a mennyiségeket illetően, egy ideig kipróbálhatod a kalóriaszámolást (hozzá jó a kaloriabazis.hu) nem a legpontosabb, de a mennyiségek belövéséhez jó lehet.



igen, tésztákat el kellene hagyni, (persze lehet néha, de ne legyen minden napos) és a teát cukor nélkül kellene. hidd el, meg lehet szokni, én is mindig cukrosan ittam, aztán át is szoktam szépen :D a gyümölcsteáknak jó úgy az ízük. persze, természetes édesítőkkel ihatsz italokat, de a legjobb tényleg a sima víz/tea lenne.

citromot nyugodtan rakhatsz bármibe, viszont a bolti teákkal az a baj, hogy vagy cukrosak, vagy a édesítősek, akkor az a legtöbb esetben nem természetes (pl stevia) hanem mesterséges, ami ugye rendszeresen fogyasztva hosszú távon nagyon nem a legjobb. meg ugye ha még pl steviás is egy bolti valami, valószínűleg egy rakat ízfokozó és tartósítószer is van benne. a legjobb lenne tényleg átszoknod a saját készítésű italokra/vízre.


vacsorára és gyakran ezsem túrót/cottage cheeset csirkemellsonkával, paradicsommal, de igazából nem attól fog függeni a fogyásod, hogy szigorúan fehérjedúsan vacsizol...

de amúgy jó még a házi tonhalkrém is zöldséggel/teljes kiőrlésű kenyérrel :) igazából a sós vízben lévő darabos halat kell egy kis vajjal, mustárral, citromlével és esetleg majonézzel összekutyulni.

2015. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is nemrégen kezdtem bele csak én lány vagyok.

azokat a tanácsokat tudnám adni neked, hog yne várd meg amíg éhes leszel inkább egyél napi 4-5 x és semmiképp ne tésztásat abban nagyon sok a kalória és nem is tudja a benne lévő anyagokat a szervezeted hasznosítani

reggelire mehet zöldség főtt tojással vagy zab gyümölccsel rántotta sok zöldséggel, kenyér nélkül (esetleg ha veszel hozzá egy olivaolajat mégjobb egy kis kiszerelés kb 1000 ft és sokáig elég) tükörtojás kenyér semmiképp vagy max teljes kiörlésű ebéd bármi főként rizs körettel vagy párolt zöldséggel, tartár, majonéz ilyesmi nélkül

gyümölcsöt csak délig érdemes enni de koradélután is belefér a köztes időkben húsleves abból anyukád (ha vele élsz) tök sokat meg tud főzni és nagyon olcsó tészta nélkül 2 tányér belefér

vacsi 3 órával lefekvés előtt érdemes

és a fogyáshoz az is hozzásegít ha kicsi mozgással kíséred mert attól még az emésztésed is beindul

minden este zöldséget eszem már 20 napja nem un csi és nem is drága néha eszek hozzá főtt tojást nagyon jó

és még annyi hoigy a csirkemell sokában van a legkevesebb kalória és esetleg ha szánni szeretnél rá pénzt akkor norbi update1 vajkrém ilyen 5-600 forint és sok szendvicsbe elég

ha a kenyeret nem akarod elhagyni jó megoldás az abonett kenyér is ( extrudált) egy ideig ettem régen jó kenyérpótló

remélem segítettem valamivel :)

2015. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 60nap alatt fogytam 9kg t.Nem kell ehhez 90napos diéta. Magamnak állítottam össze egy étrendet. Elhagytam a kenyeret a késői evést nasizast a zsíros ételeket. Ritka ha bekapok egy csokit de utána akkor is lemozgom. A lényeg: kitartás mind a Mozgás mind az étrend betartasahoz
2015. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!