Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyhatok közben is? Vagy...

Fogyhatok közben is? Vagy inkább felejtsem el az egészet és várjam ki a 9 hónapot?? Könnyű edzésterv?

Figyelt kérdés

Kb 2 honapja ráálltam elég erősen arra hogy fogyjak. Es egesz jól haladtam mar feltűnően vékonyabban voltak a combjaim, a hasamnál változást nem láttam se máshol de nem is ez a lényeg, fogytam 8 kilót.


Viszont teherbe estem, régóta téma a baba csak kicsit rosszkor csúszott be. 7 hetes vagyok.

Es sok helyen olvastam hogy nem nagyon jó ha az ember ilyenkor diétazik es tornázik csak már annyira motivált voltam, akkor felejtsem is el ezt az egészet várjam meg míg megszületik? Addig van valami amit csinálhatok ami tenyleg nem okozhat gondot??? Nem nagyon szeretném a mostani súlyom megtartani.


Persze ha nincs mas valasztás akkor elfogadom hogy ez a helyzet es kezdhetem előröl az egészet mert nyilván a baba fontosabb, de nem hagy nyugodni a gondolat hogy ne tegyek semmit a fogyás érdekében.



dec. 14. 00:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

“ Es sok helyen olvastam hogy nem nagyon jó ha az ember ilyenkor diétazik”

Tényleg? Ilyet olvastál? Nahát, ki gondolta volna, h egy fejlődő magzatnak nem tesz jót, ha az anya nem eszik meg mindent, amire csak szüksége van…

dec. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az evéssel nincs bajom, valszeg rosszul fogalmaztam.

Eszek rendesen, a tornazás az ami inkabb érdekelne.


De ezek sok gyümit, zöldséget, rendes főtt kajákat néha még nasizok is kicsit.

Azt tudom mi az amit egy terhes nőnek nem szabad ennie :) azokat kerülöm is

dec. 14. 00:50
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Hát ja a diéta szó elég megtévesztő, főleg ha nem diétára gondolsz.
dec. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

3 🤣🤣🤣


kèrdező, a torna még jót is tesz a babànak.

dec. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
A mozgás jót tesz a babának.(vannak kifejezetten kismamatornák is) Kivételt képez nyilván a veszélyeztetett terhes, de olyankor úgy is szólni fog a doki.
dec. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Egyél egészségesen amennyit jól esik, de a túlzabálást kerüld el, ne kezdj el mekikaját, meg csülölkpörköltet falni. :) Mozogni meg nyugodtan lehet, hacsak nincs vmi extra komplikáció. De ez orvossal beszéld majd meg mindenképp, az a biztos.
dec. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ kinél mit jelent a diéta fogalom.Mert van aki 500kalórián sanyargatja magát rízzsel meg csirkével meg egy darab almával meg 6 liter vízzel ( ez a hülyeség határa) meg van aki kalóriadeficitben van, megeszik 1500-1700kalóriát és mozog is. Ezzel fogyhatsz.Egyébként olvass utána a terhesség alatti cukornak, ekkor diétára fognak az orvosok a baba érdekében.Nem kell 0-24ben enni csak mert babát vársz.Van akinek ez jó érv és zabál aztán feljön 30kg de enni kell normálisan.Ha nem is sikerül fogynod terhesség alatt akkor minimum megtudod tartani a súlyod vagy keveset felszedni( 10kg) ami úgyis lemegy.Étkezz normálisan.

Szendvics reggelire/vagy tojásrántotta sok zöldségekkel, gyümölcs/gyümölcslé.Délre mehet leves másodikkal egy-egy tányérral.Vacsira ismét de nem kell túlesni a ló túloldalára.Normálisan is lehet étkezni.Nem kell 3 zacskó csipszet meg 2 tábla csokit megenni naponta.

dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs orvosi ellenjavallat, akkor vannak kifejezetten kismamáknak kifejlesztett tornák, amiket még javasolnak is :)


Terhesség alatt, hogy mennyi plusz súly mikor és miért jön fel pluszban rád az alábbi oldalon el tudod olvasni:


[link]


"A baba súlya folyamatosan gyarapszik. Egy átlag újszülött súlya 3,5 kg

A magzatvíz és a méhlepény súlya közel 2 kg.

A méh súlya a várandósság végére 800 g is lehet.

A vérplazma mennyiségének növekedése újabb 1,5 kg pluszt jelent.

Emellett megnövekszik a víz mennyisége (kb. 1.4 kg), de növekszik az izomtömeg és a zsírréteg (kb. 3 kg) is, amely újabb plusz kilókat jelent.

Nem elhanyagolható az emlőmirigy állományának növekedése sem (0.45 kg)."

dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egyszerűen ehhez is jó volna egészséges rostdús-növényteli étrend, össze kell hozni a terhességgel kapcsolatos elvárásokkal is, és egyébként van a babatorna.
dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Nézd meg, hogy a jelenlegi súlyod hogy viszonyul a magasságodhoz ajánlotthoz. Ha több annál, akkor nem probléma, ha a terhesség alatt nem növekszik a súlyod (tehát annyit fogysz, amennyi a baba+magzatvíz+növekvő vérmennyiség stb. stb. súlya). Ez esetben a szülés után kevesebb kiló leszel, mint amennyivel teherbe estél. (Feltételezem, hogy nincs a szokásosnál nagyobb izomtömeged, tehát tényleg plusz zsír okozza a túlsúlyt.)


A másik, amit lehet, hogy utánanézel a cukorbeteg kismamák diétájának. Az nem árt akkor sem, ha nem vagy gdm-es, és segít, hogy ne hízz szükségtelen mértékben.


Mindenesetre, ha fontos neked a téma, akkor ajánlom, hogy konzultálj egy dietetikussal (olyannal lehetőleg, aki gdm-mel is foglalkozik).


Ami a sportot illeti, ha már a terhesség előtt elkezdted, akkor nyugodtan folytasd. Kivéve, ha valami kifejezetten esésveszélyes sport. Szóval ne ejtőernyőzz, vagy ilyesmi, de a legtöbb sportot folytathatod terhesen. Ha nem sportoltál előtte, akkor ajánlott elkezdeni a mozgást a lehető leghamarabb, akár a terhesség első napjától, ügyelve a fokozatosságra, csak annyit csinálj, amennyi jól esik. Ebben tudtommal nemrég változott az ajánlás, régebben az első 12 hétben nem javasoltak sportot elkezdeni.

dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!