Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szerintetek, a disznó máj,...

Szerintetek, a disznó máj, fehérje tartalmú?

Figyelt kérdés
mert ha igen, akkor azt is ehetném, húsnapon, mert szeretem.
2011. máj. 30. 11:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20 g fehérje van 10dkg-ban...viszont kalória is van benne azért...
2011. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
44%
höhö, mi az a húsnap? nyilván minden nap eszel húst, ha interneted van akkor csak futja rá...
2011. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 bix ***** válasza:

aczél: ez is valami válogatós diéta hogy egy nap csak húst esznek, másik nap gyümölcs, aztán zöldség...


kedves kérdező: a bab is fehérjetartalmú. mindenben van fehérje szinte, csak van amiben minimális. a kérdésre pedig a válasz: tartalmaz fehérjét de ennél sokkal jobb források is vannak.

2011. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

és minden nap biztosíts a szervezetednek alég fehérjét!

hát mióta éhezünk Magyarországon.. :/ inkább köttesd ki a neted vagy spórolj valahol valamin.. de ne a kaján :)

2011. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Kedves Aczél, nem spórolok a kajámon, csak a 90 napos diétát csinálom.Az négy napból áll, fehérje nap,keményítő nap,szénhidrát nap,gyümölcs nap, ezt kell ismételni, 90 napig, egy hónapja csinálom, és 6kg adtam le. De eddig nem mertem enni májat, csak most vettünk, mert mindenki szereti,

és gondoltam azt is ehetnénk, ezért kérdeztem meg tőletek.

köszönöm mindenkinek a választ!!!!!!!!!!

2011. máj. 31. 09:15
 6/31 anonim ***** válasza:
23%

azt hiszem jól tetted hogy megkérdezted.

hát, leendő élelmiszermérnökként őszintén szólva ezt nem ajánlanám. az csak az optimálistól elütő, hogy 1 hónap alatt 6kg-ot fogytál (heti 0,5-1 kg zsír leadása reális és nem egészségtelen) de ezzel a "módszerrel" nem csoda a 6 kg.

a tested (ha jól emlékszem, 3 napig nem eszel húst?) kb. eddig nem energiadeficited van, hanem fehérjehiányod.

a gyümölcs (cukrot tartalmaz /fruktóz/) keményítő (összetett cukor /glükóz/) és a szénhidrát (minden CH építőköve a glükóz) érdemben ugyan az a dolog, összetettségükben való kölönbözőség miatt van némi (kis) különbség a felszívódási sebességükben. de kíváncsi lennék mi különbözteti meg a keményítő és a szénhidrát napot, mivel a keményítő pont a tipikus szénhidrát (tésztákban (lisztből) burgonyában, gyülömcsökben az érettséggel csökken, zöldségekben mind van keményítő.

igazán nem támadni szeretnék, nem is lenne értelme! viszont én mint valamelyest tájékozott, képzett ember ilyen téren, nem tartanám kimondottan ajánlatosnak az ilyen szelektív táplálkozást.

megtisztelő volna ha kicsit elgondolkoznál azon amit írtam, illetve bármi kérdésed van vagy valamivel nem értesz egyet, kérlek írd meg!

2011. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:

Én azt olvastam ez egyik oldalon, hogy belsőséget fehérjenapon lehet enni.

Sokan támadják ezt a diétát, vagy állnak mellé, de engem csak az érdekel, amit a környezetemben látok, vagyis az eredményességét. Számtalan ismerősöm csinálta végig, és semmi bajuk, sőt! Erről ennyit…

2011. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

ide nem linkeltem az éhezős képsort???? O_O

óó nagy feledékenység, de hát azt hiszem ennyi még nekem is belefér.

parancsolj, Utolsó:

[link]


egyébiránt, ismerőseidre jó ránézni, leadtak csomó súlyfelesleget, és neked a végeredmény számít. nos, tényleg nézegesd egy kicsit a képeket.

amúgy, ha az ismerőseid mellé állna egy erős, egészséges ember (tehát lenne egyfajta komolyabb összehasonlítás) kíváncsi lennék akkor látnál-e már valami problémát a minőségi éhezéses diétában.

amúgy én nem támadom (ezt), csak megjegyeztem a szervezet normális (egészséges) működésével való összeférhetetlenségét.

ahhoz, hogy zsírt leadjon valaki, csak kevesebb energiát kell bevinnie. és ennek semmi köze a fehérje megvonáshoz, és hogy ~3(?) napon keresztül szénhidráton éljen és minimális fehérjét fogyasszon. (ha nincsenek is látványos fehérjehiány tünetek pff 90 nap után, a szervezet kitartó, rengeteg ideig képes kiállni különböző rossz körülményeket. ez nem jelenti azt, hogy kínozni is kell :))

2011. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:

Kedves kommentelők!

Előre elnézést kérek, én nem a regisztrált vagyok, hanem az illető párja.

Először is. Senkit nem érdekelt, hogy leendő képzett emberként szidd azokat, akik már sokmindent kipróbáltak, és most ezzel is megpróbálkoznak. /90 napos/

Elhiheted, hogy nem egyszerű, és nem is azért teszik, mert annyira jó nekik. Mindössze utolsó mentsvárként próbálják ki eme diétát!

A párom testvére is csinálta, aki amúgy testnevelési főiskolán végzett, plusz orvos biológus, 2 másik diploma mellett. Képzeld, Ő is megcsinálta ezt a diétát.

Vajon miért? Szerintem kicsit képzettebb ember mint az élelmiszermérnők. Ezzel nem szidlak, félre ne érts, de van "kis" külömbség!

Viszont van egy óriási eltérés is kettőtök között.

Ő utána nézett elég alaposan a dolgoknak, mielőtt bármibe is belekezdett. És láss csodát, végig csinálta, leadott jó pár kilót, és lám, jobban is érezte magát mint annak előtte.

Feltételezhető, hogy mivel tesit is végzett szakember, nem úgy néz ki, mint az általad belinkelt közizlést, megbotránkozást keltő képek.

Nagyon jól tudja mindenki, hogy sajnos vannak ilyen helyek, "élnek" így emberek, de ha nem tudnád, tájékoztatlak, hogy ennél rosszabb helyek is vannak. /Személyesen is tapasztaltam!/


Szóval a lényeg, hogy kérlek ne tedd ezzel a forummal azt, amit sok más helyen tapasztalni lehet, 1-1 hasonló bejegyzés után nem látogatják a fórumot.

Miért is? /Csak, hogy megértsd./

Mert tulajdonképpen Te nem a kérdésre válaszoltál, csak okoskodtál. Ha megnézed a domain nevet, akkor láthatod, hogy kérdés válaszként működik a fórum. Ez nem válasz, csak kioktatás. Szerintem a legtöbb embernek van annyi sütnivalója, hogy utánanéz, tulajdonképpen mit is tesz ilyenkor a szervezetével.


És még egy utolsó mondat.

Ha már mellette/ellene vitát szeretnél, akkor kérlek a megfelelő rovatba írd, amit az alábbi link alatt találsz!


Üdv:

G



http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__90-napos-dieta__93..

2011. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

szintén.. üdv.


1. nincs szó vitáról, evidens baromságokról nincsen vita. (nincs mit megtárgyalni, nincsen probléma amit meg kéne oldani --> nem vita tárgya)

2. nagyon minimálisan indoloktam csak magam. ez nem okoskodás, csupán meggyőződésem hogy nem úgy lehet segíteni az embereken, hogy elmondom neki hogy hülye, és elmondom azt is mit csináljon, hanem figyelmébe helyezem a lehetséges hiányosságot amivel eddig nem számolt.

3. a példaként említett személlyel kérném, hogy semmi képpen se nevezd a különbséget "kicsi"-nek. én harcművész vagyok, az általános emberi gyengeségektől mentes, semmiképp ne vonj összefüggést egy egyszerű diplomás ember és én köztem a továbbiakban.

4. irreleváns hogy élnek-e ilyen diéta után emberek, és hogy működött-e a diéta. az egészgégre alapvetően káros, innentől (1. pont) nincs értelme tovább foglalkozni vele.


(5.) megjegyezném, vannak normális étrendek amikben a szervezetet el lehet látni a szükséges tápanyagokkal, és közben energiadeficitet lehet fenntartani.

(6.) rengeteg inkonpetens orvos, testnevelő (stb.) szakember van.

2011. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!