Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szerintetek belevágjak?

Szerintetek belevágjak?

Figyelt kérdés
Nem vayok túl dagi de a koromhoz képest mégis....Szeretnék lefogyni pár kilót a 90 napos diétával mert szerintem az nem túl jó dolog ha az ember 13 évesen 68 kg.Mi a tapasztalatotok a erről a diétáról...?
2012. márc. 28. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
attól függ, hány centi vagy
2012. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

NE TEDD TÖNKREMAGAD A 90 NAPOSSAL

ÚRISTEN,

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Amúgy nem vicceltem, de ha kimered próbálni számolj a lebomlott izmokkal, a cukorbetegséggel és már magával az egészségtelenséggel

2012. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok embert ismerek, aki a 90 napos diétával kb. 10 kg-t lefogyott és nem lett semmi bajuk (persze előtte is egészségesek voltak), beleértve magamat is. Az elején elég nehéz, főleg lelkileg, mert az ember állandóan a kajára gondol és azt tervezgeti, hogy holnap mit fog enni, mit ehet stb, de látványos fogyással jár. Mégis, ha lehet javasolni, inkább ehelyett próbálj meg kiegyensúlyozott étrenddel lefogyni, úgy, hogy a lehető legkevesebb cukrot és lisztet fogyasztod és mellette mozogsz.
2012. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Ja,lefogytam éhezéssel 10 kilót, nahát, hogy milyen jó fogyókúra is a koplalás!

Ha jól számolom kedveském, akkor te és a jó barátnőid(biztos a zseniképzőben ismerted meg őket) hetente 2x ettetek fehérjét, ha már 4 naponta fordul elő egyetlen egy protein napocska.:) Tehát. Naponta szükségeket van kb 120 gramm fehérjére, azaz hetente 840 gramm fehérjére. És ez nem izomépítéshez elég, hanem hogy ne bomoljanak le. Tehát, ti ettetek kemény 240 gramm fehérjét, sőt, mivel tuti hogy nem rendelkeztetek kellő ismeretekkel hogy tudjátok, hogy ennyit kéne enni, és hogy az amúgy is miből, így ettetek kb hetente maximum 150 gramm fehérjét a 840 helyett. Arról persze ne is beszéljünk, hogy mivel én ezt egy kb 52 kilós lánnyal számoltam, gondoltam kb átlagban 70 kilósak voltatok, így számolhattam volna akkor 150 gramm fehérjével per nap. Dehát, dehát..:)

Nos, és mivel tudniillik mit illik tudni, az izom nehezebb a zsírnál. Hoppá hoppá!

Ez mit is jelent?:) Keressük a logikát, keressük...

jaaaaaaaa, hogy így fogytunk 10 kilót! nahát, nahát.

Ott van egy kedves kis fontos szervecskénk, a szív. A szívizom az okoskák szerint nem tud lebomlani, mint a többi izom. Ó, dehogynem, sőt, szerintetek az anorexiások miért szívrohamban halnak meg?

JÉÉÉÉ!

2012. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy lesz egy "kihaénnemjobbantudom" válaszadó, aki majd tudományos alapokra helyezve megírja a "frankót" a maga sajátos stílusában... A helyzet a következő:

- A 90 napos diéta alatt sokkal jobban odafigyeltem arra, hogy mit eszek, és arra is, hogy változatosan egyek (A túlsúlyos emberek általában összeesznek mindig minden sz.rt, nem véletlenül túlsúlyosak.)És odafigyeltem arra is, hogy elég vizet igyak, amivel előtte színtén nem foglalkoztam.

- Egyáltalán nem koplaltam (Pont ez a diéta lényege, hogy nem kell koplalnod.)

- Valóban nem ettem minden nap fehérjét (a diéta lényegéből kifolyólag), de - ember, nézzél már körül, ki az, aki minden nap megeszi a minőségi fehérjét 2g /TSkg mennyiségben a testépítőkön kívül?!

2012. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Moon_Walker ***** válasza:
Szia, nem diétázni kell hanem mozogni! Ha eleget mozogsz, akkor akármennyit ehetsz!
2012. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

"A helyzet a következő:

- A 90 napos diéta alatt sokkal jobban odafigyeltem arra, hogy mit eszek, és arra is, hogy változatosan egyek (A túlsúlyos emberek általában összeesznek mindig minden sz.rt, nem véletlenül túlsúlyosak.)És odafigyeltem arra is, hogy elég vizet igyak, amivel előtte színtén nem foglalkoztam.

- Egyáltalán nem koplaltam (Pont ez a diéta lényege, hogy nem kell koplalnod.)

- Valóban nem ettem minden nap fehérjét (a diéta lényegéből kifolyólag), de - ember, nézzél már körül, ki az, aki minden nap megeszi a minőségi fehérjét 2g /TSkg mennyiségben a testépítőkön kívül?!"


Oké, valami jó érvsorozatot vártam, de semmit sem kaptam. Mintha egy hülyének magyaráznék, rossz vitapartner vagy.

"A 90 napos diéta alatt sokkal jobban odafigyeltem arra, hogy mit eszek, és arra is, hogy változatosan egyek"

Hát ez...ez aztán..:DDD Bármelyik diéta alatt oda figyeltél volna, hiszen erről szól az egész.

"

- Egyáltalán nem koplaltam (Pont ez a diéta lényege, hogy nem kell koplalnod.)"

Ostoba vagy. Sehol sem említettem, hogy koplalni kéne. Az éhezést pont hogy azért hoztam fel, hogy megmutassam, hogy az u8gyanolyan mértéktelenül nagy hülyeség mint a 90 napos diéta.

" Valóban nem ettem minden nap fehérjét (a diéta lényegéből kifolyólag), de - ember, nézzél már körül, ki az, aki minden nap megeszi a minőségi fehérjét"

Szerinted miért túlsúlyos az emberek 60%-a?:) Mert lebomlanak az izmaik, maradt a zsír, azaz az undorító nagy háj. Aztán még növelik is a sok szénhidráttal.

Mindegy, én unintelligenseknek nem magyarázok, csak olyanoknak, akik képesek elfogadni amit a hozzáértők mondanak. Felőlem egyél heti 2x fehérjét és 3x tömény szénhidrátot(kár, hogy a fogyókúra a csökkentett szénhidrátról és a növelt fehérjéről szól) a maradék napod pedig éheztesd a szervezeted a gyümölccsel. Kapsz szervetlen tápanyagokat, hurrá.:) felőlem akár felis akaszthatnád most magad, jobban jársz, mintha 10 év múlva 2 gyerekkel elvisz a szívroham vagy örökké cukorbetegséggel szenvedsz. NEKEM MINDEGY.

2012. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kezdjél bele a sportok ba.Pl. minden nap csinálj meg 5, 10 ,15, 20...majd egyre több fekvőt, vagy minden este menyj le futni egy-két kört a ház körül.Semmiképp ne fogyózz mertr avval csak hízol.
2012. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Valami értelmesebbet kezdj el, ne a 90 naposat. Miért?

Mert ez butaság.

Mit fogsz csinálni a 91. napon? Visszatérsz a régi étrendedhez? Akkor vissza fogod hízni, amit most lefogysz.

De a leglényegesebb, hogy a 90 napos diéta nagyon egészségtelen.

4-ből csak 1 napon eszel fehérjét, így az izmaid le fognak épülni. A másik 3 napon át meg szénhidrátot eszel (a keményítő is szénhidrát, nem csak a cukor, és a gyümölcsökben lévő gyümölcscukor is szénhidrát). Ha magában eszed a szénhidrátokat, akkor azok sokkal gyorsabban szívódnak fel, és ezzel egyenes úton sprintelsz a cukorbetegség felé.

Nem hiszed el? Akkor elmesélem neked:

1. emésztéskor minden szénhidrát (a cukrok és a keményítők is) szőlőcukorrá bomlanak le, és ezt szívja föl a szervezet, ezt nevezzük vércukornak.

2. a megemelkedett vércukorszint hatására a hasnyálmirigy inzulint fog termelni. Ez a hormon viszi be a sejtekbe a cukrot.

Hol itt a baj?

Ha túl goyrsan kerül túl sok cukor a vérbe, akkor a hirtelen nagy inzulin-termelés történik. Természetesen a sejteknek nincs szükségük hirtelen ennyi cukorra, ezért ellenállnak, és nem engedik be a cukrot az inzulinnal. Emiatt még mindig magas lesz a vércukorszint, ami további inzulin-termelésre készteti a hasnyálmirigyet. Ha ezt rendszeresen, kitartóan műveled, akkor idővel két igen kellemetlen dolog alakul ki:

1. tönkremegy a hasnyálmirigy, nem lesz inzulin-termelésed;

2. a sejtjeid inzulin-rezisztenssé (ellenállóvá) válnak, és nem tudod a cukrot bejuttatni oda, ahol az energia kinyerése történik.

Vagyis cukorbeteg leszel.

A szénhidrátok felszívódásának sebességét a Glikémiás Index (GI) mutatja. Amié magasabb, az gyorsabb.

DE! Nagyon is lényeges, hogy mivel eszed a szénhidrátot, mivel a húsok és a zsírok komolyan lassítják a folyamatot.

Viszont te 4-ből 3 napon át magában tolod a szénhidrátokat, így ezeken a napokon (vagyis 75%-ban) túl gyorsan felszívódó vércukorral rombolod magad.


a 90 napos diétával lehet kilókat (sokat is akár) fogyni, de az nem zsír lesz, hanem izom. Utána gyorsan vissza is fogod szedni a kilókat, amelyek viszont nem izomba, hanem zsírba fognak menni.

Normális étrend, sok mozgás. Nem 90 napig, haenm életed végéig.

2012. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
neee 13 évesen ne kezdj ilyen diétát még úgyis nyúlsz, csak simán sportolj . de ne diétázz az a felnőttek dolga
2012. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!