Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 14 éves vagyok, és el akarom...

LiNorina kérdése:

14 éves vagyok, és el akarom kezdeni a 90 napos diétát. Nagyon rossz? A víznapot hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon rossz,csak utána kétszer annyit hízol vissza
2013. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
az ilyen trendi diéták semmit nem érnek. az osztálytársam is csinálta, és a végén semmi változás nem látszott rajta, és csak 2 kilót fogyott vele.
2013. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sok érvet és ellenérvet hallottam, most nem tudom, hogy belevágjak-e. Az egyik ismerősöm 15kg-ot fogyott vele, meg is tartotta az a súlyt, viszont sok helyen azt olvastam, hogy ha nagyon könnyen visszajön. Egészséges ez egyáltalán?
2013. jan. 23. 20:15
 4/17 anonim válasza:
Szerintem 14 évesen orvos segítségét kellene kérned a fogyókúrához. Fejlődésben van a szervezeted, a 90 napos diétával viszont minden nap valamilyen vitaminból, ásványi anyagból hiányt fog szenvedni. Többet fogsz vele veszíteni, mint nyerni. Egy diedetikus segít neked összeállítani egy egészséges étrendet, amely mellett koplalás nélkül tudsz fogyni, és az egészséged is megmarad. A 90 napos diétával egyébként a kolléganőm is azt érte el, amit az előttem szóló írt. Leadott 6 kg-t, majd két hónap alatt visszaszedett 8 kg-t. Többször próbálkozott vele, és az eredmény mindig az volt, hogy többet nyomott a mérleg. A 90 napos diéták elkezdése előtt 74 kg volt, most 82. Ha jól emlékszem, 4x csinálta végig a diétát.
2013. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. jan. 23. 20:19
 6/17 Mirk ***** válasza:

Én csináltam.

Lement 8 kiló egy hónap alatt, utána abbahagytam.

Mindent izomból adtam le. Ugyan olyan hájas maradtam mint voltam.


Olvass utána kicsit milyen hatással van a koplalás a szervezetre.

2013. jan. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

emlékszem , úgy 15 évesen és is csináltam, kb 1 hónapig.

amit elértem vele:

-fogytam 4 kilót

-viszont ez mind vissza is jött, ahogy abbahagytam

-plusz még az immunrendszerem is szétcsesztem, utána állandóan beteg voltam.


14 évesen tényleg nem kéne ilyet csinálni,fejlődő szervezet, ne cseszd szét.

2013. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hát ez elég sok elrettentő példa, köszönöm a válaszaitokat :-)
2013. jan. 24. 17:16
 9/17 Zsolti1127 válasza:

Egyébként baromi jó diéta, én 2x csináltam meg 2 v alatt és ha odafigyelsz nem jön vissza, max 1-2 kiló. Akarat kérdése.

De én nem vagyok már fejlődő szervezet, aminek én nem javasolnám. Van 1-2 dolog, amire oda kell figyelni étkezésnél és nem szabad nassolni. Sőt a cukrot csokit és a cukros üditőket el kell felejteni egy időre. A húsételek mellé köretnek zöldséget egyél. Kenyeret 1 nap max 1 szelet. Vacsira kenyér helyett sajt és mehet a felvágott, kolbi stb. Nagyon jókat lehet enni, de inkább 5x kevesebbet, mint 1-2x sokat. Este 6 után már nem kéne semmit sem enni. Ezzel a módszerrel és a 90 napossal én 110-ről 91 kilós lettem. ezt tartom 1 éve és nem híztam vissza. Igaz, hogy a második diéta után 89-re mentem le, de a karácsonyi beiglizés sem fogott ki rajtam. És akinek az izomból ment le, az valószínűleg a tv előtt várta a változást. Én mozogtam hozzá. Úsztam és tornáztam, napi rendszerességgel. Ilyen izmos még sosem voltam! Nekem a háj teljesen eltünt!!

2013. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Rus3K válasza:

Szia!

Én nem ajánlok semmi ilyen "fogyókúrás" szart.

Kb nőknek jó, mert ők elhisznek minden baromságot.

Elég sok fogyókúrás vagy diétás dologról olvastam és infóztam mindent. Én azt javasolnám, hogy jól válogasd meg mit eszel. Itt gondolok arra, hogy ha teheted, akkor kerüld az úgynevezett "szemét kaját/szénhidrátokat", először ez a legfontosabb, hogy minőségi ételt vigyél be.

Egyél változatosan és lehetőleg több zöldséget, gyümölcsöt. Kerüld a tésztás ételeket

Útmutatónak: [link]

Itt egy másik is, amiben bővebben felvannak sorolva az ételek.

[link]


Én magam példáját tudnám mondani.

Reggelre csinálj 50 g zabpehelyből (zablisztet), adj hozzá

50 ml zsírszegény tejet 2-4 tk cukrot, majd két tojást.

Próbáld csomómentesre keverni (habverővel), aztán serpenyőben mint egy omlettet vagy palacsintát süsd meg.

Én Activiaval szoktam enni, de lehet kevés lekvárral is.


Ebédre én rendelem a kaját. Vlaki nem hisz benne, de nekem bevált. Változatos és nem egy nagy összeg. Mind e mellett egészséges. Nincsenek agyon párolva a kaják. Tényleg minőségi alapanyagokból van. Ilyet pedig a Teletálnál tudsz rendelni az UPDATE menüket.


Este az a lényeg, hogy szinte fehérjét vigyél be.

Gondolok itt a tojásra, sajt, natúr joghurt, túró, cotage chees, ilyenek. Ezek legyenek inkább többségben.

Mellé ehetsz kígyóuborkát. Sok sportóló is diéta időszakban ezt kajálja, mert szinte olyan, mint a dinnye

csak felesleges cukor nélkül. Ehhez még ehetsz egy szelet

rozs kenyeret vagy puffasztott rizst.


Ez csak egy irány, amit magad finomíthatsz formálhatod a saját tested igényeire, hogy passzoljon.

Ha hosszútávon egészséges szeretnél lenni és szeretnéd elérni egy ideális sújt, majd megtartani azt, akkor próbáld ki.

A lényeg itt a mértékletesség, ne zabáld halálra magad! ;)

Azért írtam, hogy mértékletesség, mert karácsony előtt picit félrezabáltam és feljöttek a kg-k.

amit itt leírtam, azzal újév óta, azaz 4 hét alatt sikerült 101 Kg-ról lemennem 96-ra, ami szerintem egész jó.

A kaja az elsődleges kb. 70-80%-ban, az határozza meg a "külsőd", persze eltekintve a genetikától.

És még mondanám azt is, hogy járj el sportolni, mert azzal is elősegíted a fogyást. Ha formálódni is szeretnél, akkor ajánlottabb egy konditerem. Izmoktól csak formásabb leszel. ;)

Remélem hasznos a számodra vagy bárki számára, aki olvassa! :)

2013. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!