Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A 90 napos diétáról csak én...

A 90 napos diétáról csak én vagyok ilyen negatív véleménnyel? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A probléma szerintem ott kezdődik, hogy 90 napos fogyókúra. Egészségesen és tartósan fogyni teljes életmódváltással lehet véleményem szerint, olyan életmóddal, amit az ember egész életében be tud tartani, így nem jönnek vissza a leadott kilók.

Aztán, ha jobban megnézzük a 4 különböző napból szigorúan véve 3 szénhidrát nap van. A gyümölcsnap, mert a gyümölcsökben ott van a gyümölcscukor, persze nem azt mondom, hogy ne egyen az ember gyümölcsöt, sőt szükség van rá. A keményítő nap is az, mert a keményítő is szénhidrát. És végül maga a szénhidrát nap.

Az egyetlen normális nap, aminek értelme is van, az a fehérje nap, szerintem.

Végül, ha az ember abbahagyja a leadott kilók nagyon gyorsan visszajönnek. Több ismerősöm is végigcsinálta már ezt a fogyókúrát, egyikük sem tudta megtartani a súlyát.

Ezt a kérdést igazából azért tettem fel, mert anyukám is mindig ebbe a fogyókúrába vág bele, és végig is csinálja mindig, fogy is vele, de ahogy visszaáll az eredeti étkezésére visszahízik. Már legalább ötször lefogyott és utána vissza is szedte a leadott súlyt. Hiába magyarázom neki, hogy váltson életmódot, mert a saját szemével láthatja, hogy nincs értelme annak, amit csinál, nem képes megérteni. Még tudnék is neki segíteni az életmódváltásban, mert dietetikusnak tanulok és mielőtt elkezdtem a tanulmányaimat, már akkor is rengeteget tudtam az egészséges életmódról és fogyásról, mert én is életmódváltással fogytam 20 kilót és a leadott kilók azóta sem jöttek vissza, ennek már 2 éve.

Szerintetek hogyan tudnám vele megértetni, hogy ne ilyen hülye fogyókúrát csináljon, ha egyátalán meg tudnám vele értetni?


Nagyon köszönöm, ha valaki vette a fáradtságot és elolvasta ezt a regényt.



2013. júl. 15. 08:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
jojo effektusos diéta
2013. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 90 napos nem ér meg ennyi szót.


Az elméleti, talán filozofikus kérdésed már érdekesebb.


"hogyan tudnám vele megértetni, hogy ne ilyen hülye fogyókúrát csináljon, ha egyáltalán meg tudnám vele értetni?"


Na egy ember fejébe beleverni a te meglátásaidat, érveidet és élettapasztalatodat egy igen kemény feladat. Olyan ellenállásba tudsz ütközni, amiben képletesen szólva eltörnél. Anyukádon múlik hogy mennyire befogadó.

De tapasztalat, hogy minél régebb ideje ismer valaki, annál unalmasabb vagy számára. Ha egy idegen ember elmondaná neki mint amit te, azt elgondolkodással fogadná amit te mondasz az viszont egyetlen húrt sem kell hogy megpendítsen benn (azért reméljük nem így lesz).


Fogadjuk el: az emberek elsősorban hülyék, relative magas IQ-val, de ösztönösen hülyék. Lehet ezek csak a magyarok, nem tudom. Na ebből kiindulva magyarázz ha valakit tanítani akarsz.


Nekem is van egy kérdésem: Dietetikus, nagyon jók a teljes kiőrlésű gabonák? :D Akkor is, ha az alacsonyabb glikémiás index mellett nagy inzulin kiválasztást okoznak? Akkor is, ha keményítővel terhelik a szervezetünket, egy hús és lowcarb növényevéshez szokott szervezetet ezért állandó kísérőnkké válik a tömeges elhízás, cukorbetegség?


Na gondold át, a képzett szakemberek hogy tudják olyan növényekre helyezni hivatalosan az ajánlott táplálkozást ami hazugságok nélkül alig-alig lennének egyáltalán fogyaszthatók :D

Én tudom, a felsőoktatás manipulált, a kérdés inkább költői meg érdekesség csupán.

2013. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. TaplalkozasHarcmuves, a te kérdésedre válaszolva: ha az ember nem viszi túlzásba, alkalmanként fogyasztja a gabonát szerintem nem káros. Mondjuk én személy szerint nem eszek kenyeret, péksüteményeket stb., a teljes gabona fogyasztásom kimerül néha-néha egy kis zabpehelyben. Abban egyet értek veled, hogy az embereknek húst, gyümölcsöt, zöldséget kell ennie, de ha néha eszik egy kis kenyeret vagy ilyesmit, azzal nem árt magának hatalmasat. És a teljes kiőrlésű dolgok, szerintem még mindig jobb választásnak bizonyulnak, mint a fehér lisztes, minden mesterséges adalékkal felfújt dolgok.
2013. júl. 15. 09:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán lenne értelme vitatkozni, te magad nem eszel kenyeret.

Innentől :) Egészségedre és sok sikert otthon. Csak ügyesen, elvben mindenki meggyőzhető észérvekkel.

2013. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer :). Eredetileg azért hagytam el a kenyeret, mert mindig begörcsölt tőle a gyomrom, csak később lett tudatos döntés, mikor elolvastam több könyvet a paleolit táplákozáról. Ha nem vinném túlzásba szerintem nekem se okozna gondot, de teljesen jól érzem magam nélküle.
2013. júl. 15. 09:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak, akik nem tudnak lemondani a finom ételekről, sütemény, csoki, ilyesmi. Mert úgy érzik, anélkül az élet élhetetlen, vacak. Gondolom anyud is ezek közé tartozik. És ha mindig visszafogy és visszahízik, még mindig jobb, mintha sose fogyna, csak hízna folyamatosan. Mert így azért tart egy szintet, nem 200 kg csak 90 kg mondjuk és akkor az is jobb, mint a semmi fogyókúra és a folyamatos hízás. Én sem lennék képes olyan életmódváltásra, ahol ízetlen zöldségeket és büdös húsokat kéne ennem, mert nem érezném jól magam, inkább meghalnék, ha választani kéne. A sütemények, tésztaételek boldoggá tesznek, és úgy érzem megéri. Megjegyzem, nagymamám 90 éves, kövérkés, és semmi baja, teljes szellemi és testi erejében van. Én a tőle tanult ételeket főzöm és eszem, sütemények, tészták is vannak benne jócskán, 65 kg vagyok .
2013. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A többség mégis inkább elhízott és szívbeteg.


Finom ízeket például szénhidrátszegény süteményekből is ki lehet hozni, és ha valakinek a gasztronómia a hobbija és örömforrása, elvben nem zárkózik el az egészségtől.. Gondolom akkor nem sajnálja a pénzt egy adag lenmag és tökmaglisztre, némi kókuszra és valami elfogadható édesítő anyagra.

És már nem lesz 90 kilós senki. Például.

A tésztaételek abszolút kiválthatók alternatív tésztákkal, legfeljebb pénz kérdései.

2013. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok a nagyon drasztikus diéta híve. Az egészséges fogyókúrában benne van az édesség is, csak mértékkel és ritkán. Ha valaki megvon magától mindent az sem jó, egy ideig lehet, hogy bírja, de utána jön a nagy zabálás, mert már annyira ki van éhezve.
2013. júl. 15. 11:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mondjuk ezért nem vetem el élből a cukormentes sütik ötletét. Mert tudom hogy finomak, és hogy valakinek számít hogy ilyen finomságokat egyen. Vannak elég jó alternatívák, szerencsére hogy ha kiéhezik az ember lényegében semekkora kockázatot, még egy kis cukorterhelést sem kell vállalnia azért hogy habos-krémes finomságot egyen. Mondjuk én megvagyok nélkülük de ez szubjektív :))
2013. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne ìzetlen a zöldsèg és büdös a hùs? Rengeteg féleképpen el lehet készíteni mind2-t, nagyon sok lehetőségvan, csak venni kell a fáradságot kísérletezésre. én pl cukinichipsből, görögsalátábòl, ropogòs csirkéből állò menümet semmi pénzért nem cserélbém le egy pizzára, spagettira vagy olajtòl csöpögő sültkrumplira... nem beszélve a kedvens liszt és cikormentes étcsokis sütimről, ami jobb mint akármelyik porbòl készült cukrászdai kalòriabomba...az egészségért megéri a szemléletváltás!
2013. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!