Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A 90 napos diétáról csak én...

A 90 napos diétáról csak én vagyok ilyen negatív véleménnyel? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A probléma szerintem ott kezdődik, hogy 90 napos fogyókúra. Egészségesen és tartósan fogyni teljes életmódváltással lehet véleményem szerint, olyan életmóddal, amit az ember egész életében be tud tartani, így nem jönnek vissza a leadott kilók.

Aztán, ha jobban megnézzük a 4 különböző napból szigorúan véve 3 szénhidrát nap van. A gyümölcsnap, mert a gyümölcsökben ott van a gyümölcscukor, persze nem azt mondom, hogy ne egyen az ember gyümölcsöt, sőt szükség van rá. A keményítő nap is az, mert a keményítő is szénhidrát. És végül maga a szénhidrát nap.

Az egyetlen normális nap, aminek értelme is van, az a fehérje nap, szerintem.

Végül, ha az ember abbahagyja a leadott kilók nagyon gyorsan visszajönnek. Több ismerősöm is végigcsinálta már ezt a fogyókúrát, egyikük sem tudta megtartani a súlyát.

Ezt a kérdést igazából azért tettem fel, mert anyukám is mindig ebbe a fogyókúrába vág bele, és végig is csinálja mindig, fogy is vele, de ahogy visszaáll az eredeti étkezésére visszahízik. Már legalább ötször lefogyott és utána vissza is szedte a leadott súlyt. Hiába magyarázom neki, hogy váltson életmódot, mert a saját szemével láthatja, hogy nincs értelme annak, amit csinál, nem képes megérteni. Még tudnék is neki segíteni az életmódváltásban, mert dietetikusnak tanulok és mielőtt elkezdtem a tanulmányaimat, már akkor is rengeteget tudtam az egészséges életmódról és fogyásról, mert én is életmódváltással fogytam 20 kilót és a leadott kilók azóta sem jöttek vissza, ennek már 2 éve.

Szerintetek hogyan tudnám vele megértetni, hogy ne ilyen hülye fogyókúrát csináljon, ha egyátalán meg tudnám vele értetni?


Nagyon köszönöm, ha valaki vette a fáradtságot és elolvasta ezt a regényt.



2013. júl. 15. 08:45
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Az utolsóval abszolút egyetértek. A zöldségekből még finomabb és változatosabb kajákat lehet csinálni, mint krumpliból, rizsből, tésztából.
2013. júl. 16. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!