Kezdőoldal » Fogyókúrák » Dukan diéta » Hogyan tudnék elkezdeni egy...

Hogyan tudnék elkezdeni egy Dukan diétát vegetáriánusként?

Figyelt kérdés
Sajna az elmúlt 2 hónapban felszedtem 4 kilót, azzal együtt is, hogy alapjáraton vega vagyok. Antidepresszánst szedek, és sajna ez a leggyakoribb mellékhatása, és hogy dióhéjban összefoglaljam a problémát: jókedvemben túlnassoltam a limitet. Tegnap nekiálltam, hogy namármost a jól bevált Dukan (évekkel ezelőtt - még nem vegaként - leadtam vele 6 kilót), zabot ettem, két tojást, és 200 g fromage frais-t (0 g zsír, 3.4 g ch /100 g). Éjfélkor pedig egy jó marék étcsokis mogyorós M&M's-t (feleslegessé vált az egész aznapi önsanyargatás). Van itt esetleg olyan vega,maki végigtolt már egy Dukan diétát? Főleg a támadó szakasz ételeire vonatkozó tippek izgatnak. Köszi szépen előre is! Szánalmasnak érzem magam.

2014. aug. 27. 00:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vegaként simán lehet hízni, hisz általában sok a szénhidrát... Ebben nincs semmi meglepő.


Miért pont a Dukan? Megnéztem, az elején én csak tojást tudnék enni és semmi mást. Elég borzalmas. Töméntelen fehérjét enni elég vad, vegaként szinte csak azt pedig elég koplalós vagy nagyon macerás, nem? S ha megeszünk 20 tojást, az valószínűleg nem lesz összhangban a zsírszegény alapállással... De fehérjéből iszonyat sok kellene. Ja igen, tojásproteint kanalazva lehetne, de minek?


No de nem kritizálom tovább.


A tökmagliszt kifejezetten fehérjegazdag, tojásfehérjével meglepően ehető dolgot kapunk. Persze mivel fehérjés cucc, alig lesz benne kalória. De az első szakasz rövid, még koplalva is kihúzható (kérdés, érdemes-e), koplaláskor pedig pont jó, ha fehérjét eszünk, ne bomoljon az izom.


Emiatt nem vagy szánalmas.

2014. aug. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mármint a tojásfehérjés tökmaglisztet meg is kell sütni, ilyen kis puha "fehérjekenyér" lesz belőle :)
2014. aug. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi!! :-)


Lehet hagyom a francba egyébként, nem akarok (megint) éhezni, tavaly leadtam 15 kilót, na de persze nem mozgással, hagyjuk is. Nem szabad, hogy azt érezzem, éhezek, mert elkap a fíling :-( inkább tömöm magam akkor zöldséggel, keves szénhidráttal.


Mindenesetre köszi a tippet, a tökmagoisztet kipróbálom, a tökmagot amúgyis nagyon szeretem :-)

2014. aug. 27. 01:25
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se a Dukan diétát válaszd, inkább a vegyes étrendet (esetedben hús nélkül) kalóriaszámolással. Van egy honlap, a kaloriabazis.hu, nekem sokat segített.
2014. aug. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi :-) ez lesz. Ma megettem egy tányér rizst egy kanál tikka masala szósszal, egy instant kínai levest, egy szelet toast kenyeret mogyoróvajjal vékonyan kenve, és egy tortillát sajttal és zöldségekkel, 2 dl sovány bio tejet. Ez olyan 1400 kcal lehetett. Sétáltam a kutyámmal összesen 4-4.5 órát. Túl kevés az elfogyasztott kalória?
2014. aug. 27. 01:59
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem annyira kevés, mint inkább rosszak az alapanyagok. Tápanyagdúsabban kéne enni s nem kenyeret s hasonlókat enni.

Személy szerint az erőteljes szénhidrátcsökkentés mellett vagyok, ez szolid fehérjebevitel és nem kevés kalória mellett sok zsírt is jelent, ami kinek jó, kinek nem. Sokféleképpen lehet, de tényleg értékesebb, tartalmasabb forrásokat válassz inkább.

2014. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ketogenre gondolsz? Csinaltam, be is valt, meg nem vega koromban. Hat a mai menu egy keves teszta lett sajat keszitesu fokhagymas paradicsomszosszal es egy lehelletnyi parmezannal, na meg egy marek M&M's... De feleskudtem, hogy KRUMPLIT ES KUKORICAT novembeig semmilyen formaban nem eszem! Se sultkrumpli, se csipsz, se tortilla csipsz, se popcorn :D ez maris minusz 2 kilo, ahogy ismerem magam, mert a sultkriumpli es a popcorn az egyik kedvenc kajam (a rizs mellett, de a rizsrol nem tudnek lemondani). Jo, hat a smacket nem kellett volna talan megenni tegnap... Csokit sem eszem amugy (honapok ota)
2014. aug. 27. 18:00
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten a ketogénre gondolok, az már elég extrém. A feleslegem felét úgy fogytam le, hogy csak a csokis korszakaim megszüntetésére volt 1-2 ketogén napom, amúgy 80g ch, akkor még remekül bevált. Most már ketogénezek, mert a korábbi módszer már nem segít (de biztos tenné, ha képes lennék kevesebbet enni és/vagy edzeni), s a ketogén most már igen könnyen megy. Nem volt ez mindig így :)


Nemes elhatározások, drukkolok Neked! :) Nekem is az válik be, ha valamit totál elhagyok (aztán néha pici becsúszhat, de mégse annyi, mintha azt határoznám el, hogy csak heti keveset... az önfegyelem nem a hedonisták erénye), az elhatározásaimat nagyon tudom tisztelni :) A megfelelő táplálkozás is segít, pl. szénhidrátszegényen sokkal kisebb az édességvágyam, kevesebbet is eszem és jóllakottabb vagyok. Persze mindenkinek más az a szint, ahol jól érzi magát.

2014. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszi szepen meg egyszer! :-) tudnal meg nekem esetleg ajanlani magasabb feherje tartalmu alapanyagokat, amelyek nem husok? Koszi szepen!
2014. aug. 27. 19:35
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, kettőt már mondtam, az összes többi fehérjeforrásomban kevés van, de ugye, sok kicsi sokra megy. Azt Te is tudod, hogy pl. a sajtban sok van...
2014. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!