Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindig holnapra halogatom a...

Mindig holnapra halogatom a diétát, képtelen vagyok elkezdeni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mielőtt el akarom kezdeni a diétát mindig találok valamit amit muszáj megennem, mert az van bennem, hogy ha elkezdek diétázni úgysem ehetek már ilyet. Aztán mikor nagy nehezen elkezdem a diétát és megint találok valamit, akkor meg az van bennem, hogy ha már eddig se mondtam le semmiről, most erről már miért mondanék le. És akkor így tologatom mindig egy nappal előrébb a diétát. Bárcsak ne lenne egy finom kaja, de ahova csak néz az ember mindenhol ott vannak. Nekem meg muszáj lenne fogynom, de az akaraterőm egy pillanat alatt elszáll.

2014. aug. 5. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem diétázni kell, hanem életmódot váltani. Tényleg fölösleges a szigorú diéta, pont azért, mert nem tartható sokáig.

Ellenben egy változatos, zöldségekkel, gyümölcsökkel teli étrend hosszútávon is fenntartható.


Egyébként többet tudnánk segíteni, hogy mi az, amit pl. megkívánsz, és meg kell enned. Lehet, hogy be is lehetne éppen illeszteni az étrendedbe. :)

2014. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Figyelj mindent ehetsz fogyókúra alatt csak mértékkel. Mondjuk a marhát, sertést,édesség, tésztafélék , keményítőből kevesebbet. Sokat egyél zöldség . gyümölcsből, csirkét bőr nélkül tyúk meg ilyenekt ehetsz csak bőr nélkül. Napi 5x-ször étkezz és ne sokat egyél hanem keveset azért kell naponta 5. Gondolj bele ha nekiállsz diétázni akkor sovány leszel meg nem kell sok minden miaat igegeskedned Pl: magas vérnyomás , magas cukor, magas koleszterin. Szóval kezdj neki és meglátod jó lesz. Csinálj mondjuk naponta 10 has-hátat és fekvőt is . És hetente növeld. Meg jártj le futni meg tornázz. Remélem tudtam segíteni
2014. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pizza,tészták,péksütik,nutella,... ilyesmik:) Annyira nem lehet őket beilleszteni sztem. Tudom hogy életmódot kellene váltani, de az szinte ugyan az. A diéta alatt én sem koplalást értettem, az egészséges életmódban meg ezeket kerülni kell. Az meg nem olyan jó ha néha kihágást követ el az ember, mert akkor vérszemet kap. Legalábbis én. Volt mikor kibírtam 4-5 napig, normálisan ettem szóval nem éheztem. Aztán engedtem magamnak valamit és utána nem volt megállás.
2014. aug. 5. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Tészta legyen durum, péksüti meg max. briós, pogácsa, tönköly- vagy rozslisztből készült apróság. Először erre térj át, aztán mehet tovább.
2014. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Hagyd a f**zba, maradj dagadt.
2014. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerre kell mindenről leszokni, na meg lehet nagyon finom, egészséges alternatívát találni.

Jó, a nutellára pont nem, de minden másra igen.

És ha te pl. minden nap ennél péksütit, nem kell rögtön teljesen lemondani róla. Térj át teljes kiőrlésű pékárukra, és fogyassz belőlük mindig kicsit kevesebbet. Ha kezdesz hozzászokni 1-1 napot próbálj meg kihagyni.

A tésztát cseréld durumtésztára, és ugyanígy mindig picit kevesebbet egyél belőle. Ha pl. szedsz az ebédből, és azt érzed, olyan jó lenne még egy kanál tésztát szedni, gondolj arra, ha most ennyivel kevesebbet eszel, szépen fokozatosan korlátozni tudod ezen ételek mennyiségét.


Ha pl. pizzát ennél, csinálj egészséges pizzát. Lehet rozslisztből is pizzatésztát csinálni. A szószt készítsd el te magad, tegyél rá sok zöldséget, és rögtön nem lesz olyan gáz, mint a megrendelt pizza.

De ha még egészségesebb, tészta nélküli pizzát szeretnél enni, az alap, amire minden mást pakolsz, lehet karfiol is. Megtisztítod a karfiolt, és összeturmixolod. Akkor jó, amikor rizs szerű lesz. Ezt elkevered tojással (1 nagyobb fej karfiolhoz 2 tojás) és ezt teríted a tepsi aljára. Ez lesz a tészta. Erre jön a feltét. Nagyon finom. :)


Egyébként nem egyik napról a másikra kell mindenről leszokni, amit szeretsz, hanem fokozatosan. Mindig kevesebbet, egy-egy napot kihagyva. Vagy meghatározva, hogy pl. hétfőn eszek egy teljes kiőrlésű péksütit, mert annyira szeretem, ellenben nem eszek pizzát és tésztás ételt, se nutellát. Egy másik nap meg mondjuk lemondasz a péksütiről, de eszel tésztát stb.

2014. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!