Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Étvágycsökkentő, ha nem...

Étvágycsökkentő, ha nem "éhségből" eszek?

Figyelt kérdés

Imádom az ízeket, imádok enni. Sajnos vagy nem sajnos unalmamban is eszek. Tudom, önuralom és egyebek, de higgyétek el, próbáltam már. Nem nyert.


Próbáltam sportolni is. Biciklivel jártam-keltem kisebb túrákra, kevesebbet ettem, és meg is lett az eredménye. Emlékeim szerint 76 kilóig lefogytam. Csakhogy én ezért vért izzadtam, állandóan enervált és kimerült voltam, hülyének éreztem magamat az állandó osztás-szorzással... nem mellesleg azon nyomban vissza is jött az egész (plusz a kamat), amint megvettem az autómat, mivel én nem szeretem a sportot. Ez van, engem nem motivál, nem érdekel, ilyen vagyok, bumm neki. Próbáltam "egészségesen étkezni". Nos ez megint egy hétig tartott, utána azt mondtam, hogy most már innentől kezdve legeljen, aki akar. Én nem akarok.


Viszont tavaly ősszel történt valami. Egyáltalán nem volt étvágyam. Éhes se voltam, így hát nem is zabáltam egyáltalán; valami 1000 kalória környékén ehettem így saccra, azt is kínkeservesen, inkább tudatosan, mert hát "valamit enni mégis kell". Fogytam is egy hét alatt 2 kilót, de talán többet is. Hogy mi történhetett, nem tudom. Lehet, hogy beteg voltam, mert emlékeim szerint volt egy minimális köhögéses-tüsszögéses enyhe megfázásom, vagy lehet, hogy csak a szervezetem kapcsolt, hogy na akkor most itt megállunk. Sajnos csak egy hétig tartott ez az állapot, aztán -mondanom sem kell- visszaálltunk az origóra.


Én viszont pontosan ezt az érzést keresem azóta is: nagyon jól esett, amikor egyszerűen képtelen voltam enni. Szinte hihetetlen volt, hogy én nem zabálok, röhejesen hangzik, de még időm is több jutott dolgokra, hiszen amennyivel kevesebbet ettem, ugye, annyival több idővel gazdálkodhattam. Na meg a pénz. Az is kevesebb ment el. Egy álom volt. Gyógyszerek, VALÓBAN MŰKÖDŐ étrendkiegészítők elől sem zárkózom el egyáltalán. (Az "igyá' vizet" nem működik nálam, mivel mint írtam, az ízek miatt eszek.) Mivel valószínűleg így is visszafordíthatatlanul kapott a szívem és talán az ízületeim is a 27 évem alatt, kb. hót mindegy egy kis kemikália ide vagy oda. Csak működjön. Tudom, nincs bennem akaraterő, mentálisan beteg vagyok, lusta vagyok... igen, ezeken a körökön túl vagyok, megkaptam az észrevételt, nyugtáztam is, csak épp előrébb nem kerültem ezekkel és a megoldás még mindig várat magára.


Egyébként férfi vagyok, nem tudom, mennyire számít. Extrém kövér mondjuk nem vagyok és nem is voltam sose (173/92), de annyira pont igen, hogy hülyén nézzek ki és hogy a nők észre se vegyenek.



2020. júl. 18. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos ezen egy dolog segíthet: az akaraterő
2020. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értékelem, hogy rám szántál pár percet az életedből, de a leírást akkor ugye nem olvastad el?
2020. júl. 18. 15:59
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Az egeszeges etkezes nem legelesbol all 😂 nagyon nem vagy kepbe. Egy baratnom annyi finomsagokat eszik, hamburger, szendvicsek, sutemenyek, brownie, pizzat is csak tudni kell oket egeszegesen elkesziteni. Cukor es liszt nelkul. Ha ezt a kettot elhagyod mar nyertel. Mar neten van annyi fele variacio ami finomak is.

The Hungry Hungarian girl az instan talalod. Na nala van annyi jo finom etelek amiket lehet enni es ezzel fogyott 20 kgot.


A vizet nem eszed... enni tudsz finomat, de a viz tenyleg fontos es b@aszki mibol tart meginni? Az is hozzajarul a fogyashoz es kb a legegyszerubb dolog... miert akarnad kihagyni?

En miota tobbet iszok a szervezetem is jobban kivanja es e n egyebkent imadom a vizet. Nem is gondol bele az ember mekkora kincs.. es szerencsesek vagyunk hogy van, nem mindenki jart igy.


De ha mindenre az a valaszod es igy fogod fel hogy nem mukodik nalad akkor mire varsz? Csodak nem leteznek.

Kisit csak egy kicsit nezz utana dolgoknak mielott eldontod a hulyeseget magadba, hogy csak salataval lehet fogyni... de ha nem akkor meg vess magadra es fulladj meg a hájban... csaj nelkul.

2020. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, hogy mennyire segít rajtad, de hátha. Tavaly augusztusban kezdtem az életmódváltást, azóta 25 kilótól szabadultam meg, szép lassan. Előtte rnegeteg falási roham, kívánósság Mindent megettem, ami elém került. A diéta elején elkezdtem figyelni a testem jelzéseire. Mikor éhes, mikor szomjas és csak akkor enni. Ezzel csökkent az étkezéseim száma bőven. Utána kalóriát számolva, 1600 körül ettem kb 4 hónapig. Na akkor jött el az a pont, mit te keresel. Nem kívánom az ételt, nem tudok enni. Mondjuk hetente van pár étkezés, ami úgy kifejezetten jól esik, de minden más, amit megeszem, az azért van, mert tudom, hogy a testemnek szüksége van rá . Van, hogy 5-6 órán keresztül nem eszem, belemerülök a dolgaimba és nem is a szervezetem mondja, hogy éhes, hanem az óra alapján úgy döntök, hogy akkor eszem valamit, hogy a szervezetem tudjon tovább működni. (Volt egy időszak, amikor óra alapján sem ettem, de az nagyon rossz döntések sorozatával kezdődött és egészségi problémákkal zárult). Remélem le tudsz szűrni valamit, ami hasznos számodra. Sajnos az utak legeleje mindig nehéz
2020. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nos akkor még egyszer. A gyógyszer-/táplálékkiegészítő-vonalon induljunk el. A következő életviteli tanácsadásnál töröltetem a nem a kérdésre érkezett válaszokat. Jó nektek egyébként - nektek működött, amit írtok, nekem meg nem. Shit happens.


Szóval készítmények érdekelnek továbbra is. Igen, a Google a barátom, de mivel szinte minden találat a tietekkel megegyező konteókat szajkózza, így nem tudom, mit higgyek el.

2020. júl. 18. 18:29
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
azok nem működnek!
2020. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Hát figyelj. Én azt tudom mondani hogy egy erre szakosodott boltba (pl Biotech) kérdezd meg mit mondanak.

De én határozottan állítom hogy egyik sem hatásos, csak tele van tőlük az ember mellékhatással.

Azért étrend kiegészítő az összes mert megfelelő étrend mellett

- fokozza az anyagcserét VAGY

- növeli az izmokat

...stb

Szóval érted. Én nem hiszek ezekben.

2020. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nincs készítmény, jobbik esetben hatástalan, vagy állandó szapora fosást okoznak. A depresszió, szerelmi bánat, szeretteid elvesztése nem a legjobb fogyókúra, és tablettában nem árulják.
2020. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Lachesys ***** válasza:
89%

csak orvos tudja felírni amit te keresel, de tőle meg nem fogod megkapni, mert csak kóros elhízásra adják és elég sok mellékhatása van. az extrém obezek is max 1 évig szedhetik. orlistat a neve amúgy, de tök mindegy.


amúgy hasonló vagyok hozzád, nekem is kb 20 kilót kéne leadni, és utálom, hogy sokszor nem tudom abbahagyni az evést. imádom a mekis krumplit (max havi 1x eszem amúgy, de rengetegszer kívánom), és hiába csinálok egészséges kajákat, és szeretem azokat is - igen tudok túró alapú pizzát is csinálni, meg gomba"pörköltet", töltött padlizsánt - de hagyjuk, attól még ha az igazi pizzára vágyik az ember, nem fogja kielégíteni a hamisítvány.


de amúgy csak az akaraterő működik. ezvan. erőt kell venni magunkon.

2020. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én is megjártam ezeket a köröket, mint te, és sajnos egyetlen táplálékkiegészítő sem használt... ilyen Hoodia, zöld kávé kivonat, szűztea, Alginát stb. mind megvoltak, de egyik sem működött.

Szerintem ne dobd ki a pénzed ilyesmire.

Egyetlen dolog működött nálam: vettem sima konjak lisztet (nem kapszulát 10x-es áron), és elkevertem egy teáskanálnyit egy pohár vízben (apránként adva hozzá a vizet, hogy ne legyen csomós, ki kell tapasztalni). Kaja előtt fél órával megittam, ráittam még egy pohár vizet, és utána sokkal kevesebb kajával is jóllaktam. Feleannyikat ettem, mint különben, de ugyanolyan finom kajákat. Annyi, hogy az édességet az teljesen elhagytam, meg minden cukros dolgot is. Ugyanez amúgy az útifűmaghéjjal is működik.

2020. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!