Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Étvágycsökkentő, ha nem...

Étvágycsökkentő, ha nem "éhségből" eszek?

Figyelt kérdés

Imádom az ízeket, imádok enni. Sajnos vagy nem sajnos unalmamban is eszek. Tudom, önuralom és egyebek, de higgyétek el, próbáltam már. Nem nyert.


Próbáltam sportolni is. Biciklivel jártam-keltem kisebb túrákra, kevesebbet ettem, és meg is lett az eredménye. Emlékeim szerint 76 kilóig lefogytam. Csakhogy én ezért vért izzadtam, állandóan enervált és kimerült voltam, hülyének éreztem magamat az állandó osztás-szorzással... nem mellesleg azon nyomban vissza is jött az egész (plusz a kamat), amint megvettem az autómat, mivel én nem szeretem a sportot. Ez van, engem nem motivál, nem érdekel, ilyen vagyok, bumm neki. Próbáltam "egészségesen étkezni". Nos ez megint egy hétig tartott, utána azt mondtam, hogy most már innentől kezdve legeljen, aki akar. Én nem akarok.


Viszont tavaly ősszel történt valami. Egyáltalán nem volt étvágyam. Éhes se voltam, így hát nem is zabáltam egyáltalán; valami 1000 kalória környékén ehettem így saccra, azt is kínkeservesen, inkább tudatosan, mert hát "valamit enni mégis kell". Fogytam is egy hét alatt 2 kilót, de talán többet is. Hogy mi történhetett, nem tudom. Lehet, hogy beteg voltam, mert emlékeim szerint volt egy minimális köhögéses-tüsszögéses enyhe megfázásom, vagy lehet, hogy csak a szervezetem kapcsolt, hogy na akkor most itt megállunk. Sajnos csak egy hétig tartott ez az állapot, aztán -mondanom sem kell- visszaálltunk az origóra.


Én viszont pontosan ezt az érzést keresem azóta is: nagyon jól esett, amikor egyszerűen képtelen voltam enni. Szinte hihetetlen volt, hogy én nem zabálok, röhejesen hangzik, de még időm is több jutott dolgokra, hiszen amennyivel kevesebbet ettem, ugye, annyival több idővel gazdálkodhattam. Na meg a pénz. Az is kevesebb ment el. Egy álom volt. Gyógyszerek, VALÓBAN MŰKÖDŐ étrendkiegészítők elől sem zárkózom el egyáltalán. (Az "igyá' vizet" nem működik nálam, mivel mint írtam, az ízek miatt eszek.) Mivel valószínűleg így is visszafordíthatatlanul kapott a szívem és talán az ízületeim is a 27 évem alatt, kb. hót mindegy egy kis kemikália ide vagy oda. Csak működjön. Tudom, nincs bennem akaraterő, mentálisan beteg vagyok, lusta vagyok... igen, ezeken a körökön túl vagyok, megkaptam az észrevételt, nyugtáztam is, csak épp előrébb nem kerültem ezekkel és a megoldás még mindig várat magára.


Egyébként férfi vagyok, nem tudom, mennyire számít. Extrém kövér mondjuk nem vagyok és nem is voltam sose (173/92), de annyira pont igen, hogy hülyén nézzek ki és hogy a nők észre se vegyenek.



2020. júl. 18. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%
Nincs csodabogyo es kesz!
2020. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

A legtöbb étrend kiegészítő legfeljebb azért hatásos, mert hiszel benne. Hosszú távon egyik sem működik, mert nem ezektől fogsz fogyni. Ha ez ennyire egyszerű lenne, mindenki zabálná az étvágy csökkentőket és senkinek nem lenne problémája a súlyával.


A leírásod alapján sokmindennel nem vagy tisztában. Valószínűleg segítene, ha ezeknek utána néznél. Például a víz ivás nem azért fontos, hogy eltelj tőle és ne tudj annyit enni. A legelés alatt nem tudom, mit értettél, de ha a diéta neked saláta levelekből áll, akkor nem csoda, hogy nem tudod sokáig tartani.

Amíg elzárkózol a sportolástól és idézőjelbe teszed az egészséges étkezést, nem fogsz látványos eredményeket elérni, akármit is szedsz be. Tudom, hogy az elején nagyon nehéz motiváltnak maradni, amíg nem látod a változást. De ha komolyan szeretnél fogyni, elsőként a motivációdat kell helyretenned. Fogalmazd meg, hogy mit szeretnél elérni, és miért. Mindenkinek más válik be. Van, akinek segít ha csatlakozik másokhoz és egymást bátorítják, van aki naplót vezet az eredményeiről, van aki folyamatosan elképzeli magát, amint elérte a céljait. Neked kell megtalálnod, hogy melyik válik be.

2020. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

Ugy latom hiaba mondogatjuk ezeket.


De tenyleg szerinted nem mindenki szedne a bogyokqt ha az fogyasztana? Mindenki vekony lenne....

Sajnos csak kemeny melo val lehet ezt elerni. Es ismet ha egyszeru lenne mindenki vekony lenne.


Es mint az elottem szoloknak is. Nehez igen, nehez elindulni sportolni, nehez ugy enni, a viz is fogyaszt azt viszont nem nehez tobbet inni es meg erre sem vagy kepes a legegyszerubbhez?

2020. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha imádsz enni, és az ízeket, akkor használj fűszereket, hagyma, fokhagyma, chili, zöldfűszerek, de a kedvenc zacskós fűszerkeveréked is kb. 30kcal, amit hetekig használhatsz. Nagy hiba, ha valaki úgy akar fogyni, hogy fűrészpor ízű vackokat rágcsál, nem csoda, ha feladja.
2020. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kicsit utánanéztem a dolgoknak, és az a kiábrándító valóság, hogy tényleg minden ilyen cókmók kamunak tűnik. A #9 fogta meg a lényeget, de elég szomorúan konstatálom, hogy ez ilyen lehetetlen kérés. Mármint az orvoslás és a génkutatás terén havonta jönnek az áttörések, és egy laikus számára egyszerűen hangzó dolgot még mindig nem sikerült megoldani... Valóban minden készítményhez mellékelve van a használati, aminek a lényege, hogy edzés + diéta szükséges mellé. Tehát voltaképpen egy marék vitamint is bevehetnék ennyi erővel. A #10 tippjét ki fogom próbálni, hátha segít. Ugyanakkor szkeptikusan állok hozzá sajnos, mert az állítólagosan határeset-csodaszer mogyoró is telít, mint az állat - ami valóban igaz is, de nálam ez már csak akkor áll be, amikorra betoltam az egész, 200 grammos csomagot, ami úgy 1000 kcal (ha nem több), és csupa szénhidrát és zsír ráadásul.


#12

"Ha ez ennyire egyszerű lenne, mindenki zabálná az étvágy csökkentőket és senkinek nem lenne problémája a súlyával."

Á, szerintem kizárt. Egészen biztos vagyok abban, hogy tömegesen vannak olyanok, akik nem lennének hajlandó (vagy sajnos képesek) mondjuk havi 10 ezret elkölteni ilyen termékekre még akkor sem, ha azok valóban, 100%-ban bizonyítottan működnének is.

2020. júl. 22. 18:29
 16/16 anonim ***** válasza:

Erzelmi ehseged lehet. Pòtolni akarsz vmit.

Pszichologus nekem segitett etkezesi gondokkal.

V vizsgaltasd ki magad. Jo e a cukrod stb?. Nem azert vannak e falasi rohamok?

Am par.napig nehez megallni a nasikat de.utana mar ingadozik a vercukor es nem fogod annyira kivanni oket

Tenylef minden.finomsagot.lehet egeszsegesen kesziteni

2020. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!