Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Honnan ered, ki találta ki a...

Honnan ered, ki találta ki a 6 után nem evést diéta alatt?

Figyelt kérdés
És minek köszönheti hallatlan népszerűségét ez a téveszme?
2010. szept. 10. 05:44
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
86%
Én megbolondulnék, ha 6 után nem ehetnék... de szerintem ezt át kellene írni úgy, hogy lefekvés előtt 2-3 órával már ne egyél, meg ne tömd meg magad, ha nem muszáj, mert telitömve nem lehet jól aludni. Viszont ha nem eszek semmit, akkor meg annyira éhes leszek, hogy alig várom, hogy reggel legyen és ehessek. Sőt, ha így van, akár hajnal 2kor is felkelek enni. Szerintem nem ez számít, hanem a sport... nagyon fontos a folyamatos mozgás, főleg azoknak, akik ülőmunkát végeznek, nemcsak az alakod miatt, hanem pl egy kollegám húzta halasztotta, hogy majd elmegyek mozogni, majd elmegyek... addig addig, hogy trombózist kapott és 31 éves. :-( Bocs az offért, szerintem gagyi a 6 után nem eszek diéta!!!
2010. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg az a bajom, hogy sokszor eszek mégis vékony vagyok. Én például kb 11 körül alszok el, előtte félórával is be tudok vágni egy nagy tál pörköltet. Ha éhes vagyok nem is tudok elaludni.

Ha véletlenül felébredek hajnal 2 körül akkor is ennem kell valamit, mert éhesen nem tudok visszaaludni.

2010. szept. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%

elalvás előtt 3-4 órával nem tanácsos már enni, mert igazából csak "rohad" a hasadban.

Tehát ha este 11-12 kor fekszik le valaki, ez 7-8 órás vacsit jelent, ami szerintem normális és teljesen kivitelezhető.

tehát a 6 után nem evés egy normális 10kor fekvő emberre érvényes lehet, és be is lehet tartani...

2010. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
szerintem annyira nem hülyeség: mert bár én nem fogyózom, de este már nem kívánok enni semmit. talán ez ösztönös a szervezet részéről, mert leáll az emésztés és az alvásra készül föl. én este hamar álmos leszek és korán kelő vagyok, ez is adottság kérdése. de valóban, egy össze-vissza életciklusban, pl. éjszakai munka, stb. szerintem sem állja meg a helyét.
2010. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
56%
Ez nem téveszme,hanem a diéta fontos része.Az első időben nehéz,de később megszokja a szervezeted.A gyomor sok emésztő enzimet termel ami a diéta elején gondot okozhat.Időt kell adni a szevezetnek hogy letisztuljon a fölösleges anyagoktól.Ha valóban diétázni akarsz ezt kell tenni.ZS
2010. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Kriszti83 ***** válasza:
72%
Én úgy halloottam, hogy este 6 óra körül lelassul az emésztés, mert a szervezet készül a pihentető alvásra. Ezért ha mondjuk este 9-kor jól bevacsorázol, az terheli a gyomrodat, a vacsora reggelig ott bent "erjed", majd csak hajnalban kezdesz emészteni. Tele pocakkal gyakrabbak a rémálmok is. Másrészt ha fogyózni akarsz, azt ajánlják lefekevés előtt 4 órával már ne egyél... ki tudja, honnan ered, mi az igazságalapja.
2010. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%

Sokan hülyeségnek tartják, pedig egyáltalán nem az éhezésről szól, hanem arról, hogy azt az energiát, amit este 6 után viszel be, már nem használja fel a szervezet.

Ha tényleg hülyeség, akkor nem tudom, mitől fogytam tíz kilót 5 hónap alatt és fogyok azóta is.

2010. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
100%
valaki írta ,hogy ez volt megfelelő a régi fizikai munkások életciklusának, és ezzel egyet értek. manapság mint tudjuk nem a 3, hanem napi 6-7étkezés az ideális, 2 maximum 3óránként melyeknek tartalmaznia kell megfelelő minőségű és mennyiségű fehérjét ,valamint szénhidrátot. mivel normális állapotban reggel/délután edzünk és mozgunk, estefelé pedig otthon gubbasztunk ezért,tényleg célszerű úgy alakítani a szénhidrát bevitelt, hogy a nagy része még nap közben(edzés előtt,ha délután edzünk) kerüljön elfogyasztásra. estefelé(tehát 6 után) pedig bátran lehet fogyasztani tojásfehérjét(sárgája nélkül) ,zsírmentes túrót, sovány húsokat akármekkora mennyiségben. én például lefekvés előtt közvetlenül is megiszom egy fehérje shaket:)
2010. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
80%

Szia!

Én kb. 5 hónapja kezdtem 18-után nem étkezni majd csak reggel 7-8 körül eszem, 3 napig volt nehéz azóta semmi gondom vele. Gasztroenterológustól érdeklődtem hogy gond-e ez az étkezési szokás. Ő azt mondta minden embernek így kellene tennie. A bélrendszernek jót tesz a 12 órás szilárd táplálékmentesség. természetesen ha pl valamiért hajnal 2ig fent vagyok akkor egy kis kiegészítést magamhoz veszek. Pozitív hatását nem érzem (max. annyi, hogy nem hízok tovább) de negatívat sem! Talán azóta több folyadékot fogyasztok.

És hogy a kérdésre is válaszoljak a kitalálója maga az élet... Csak az ember képes 24-órából 18--at zabálással tölteni... egyébként szerintem nem annyira népszerű ez a "téveszme".

Laci

2010. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

07.19 és 10.54

A kérdés a diéta idejére vonatkozott,tehát a teli hasas lefekvés alapból kilőve.

2010. szept. 10. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!