Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Kért már valaki étrendet...

Kért már valaki étrendet táplálkozasi tanácsadótól?

Figyelt kérdés

Pl ujvári dóri, tóth timea, lilla fitt akikre gondolok.

Elhatároztam hogy valakitől kérek, de hatha vannak jó vagy rossz tapasztalataitok

(Tisztíban vagyok a fogyás elméletével, 28 kg lement, csak unom a recepgjeimet, az étrendtervezést, kcalszámolást, meg az utolsó 7 kg nehézkesebb)


2022. júl. 22. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem ismerem ezeket az embereket, de a helyedben inkább dietetikushoz mennék, aki diplomás szakember, és nem csak egy tanfolyamot végzett.
2022. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha esetedben csak lányok jönnek szóba, akkor Dubi Annát keresd fel mindenképpen.
2022. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 köszi, de táplálkozási szakembert keresek, nem edzést. Sportolok is, de most a célom új, egészseges receptek felfedezése, amiket nem nekem kell kiszámolgatni
2022. júl. 22. 10:01
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

1-es, elvben ez igaz lehet (vagy még inkább igaz lehetett régebben), de most már sokszor jobban jár az ember táplálkozástudományi szakértővel/tanácsadóval mint dietetikussal, mert az utóbbi adott esetben elavult dolgokat tanult, és talán nem halad a korral.

Persze az előbbinél is előfordulhat, hogy tényleg csak egy tanfolyamot végzett (de nem feltétlenül, és vannak nagyon komoly képzések is) és/vagy nem ért hozzá igazán.

Szóval az egész kissé lutri, az ember alapos utánanézés után csak remélhető, hogy jó kezekbe kerül.

2022. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"köszi, de táplálkozási szakembert keresek, nem edzést."

Nem véletlenül ajánlottam Dubi Annát, értettem a kérdésedet. A hölgy étrendtervezéssel is foglalkozik, méghozzá magas fokon, ezért őt ajánlottam.

2022. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

3#

Sokszor az ilyen "egyszerű" emberek, akik a testépítéssel foglalkoznak, többet értenek a táplálkozáshoz, mint a diplomás szakemberek..

Láttam már dietetikust 1200 kalóriás étrendet írni úgy, hogy simán ehetett volna 1800-at is az adott személy.

2022. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Dietetikus. A tanácsadók között sok az önjelölt. Az edzők között is.
2022. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarlak megbántani, de neked inkább egy receptkönyv, vagy gyűjtemény kellene. Amiből ingyen is elég sok van online. Mellé van írva a kalória is. Sőt, rengeteg helyen keresővel ellátott adatbázis is van, hogy mondjuk reggeli, 400 kcal, vagy alatta, és kidob 200 receptet. Alapanyagokra is rákereshetsz. Ezért egy szakembert megfizetni full felesleges. Plusz semmi nem garantálja, hogy ízleni fog az étel, amit ír neked, bármilyen alapos, rendes, hozzáértő is az illető. És megsúgom, ők is pontosan ugyanezt csinálják a saját adatbázisukban.

De persze, ahogy érzed, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. De az ételt ugyanúgy meg kell csinálnod, ugyanúgy ki kell mérned. Csak azt a keresésre fordított pár percet, spórolod meg, amit tömegközlekedésen is elintézhetsz.

2022. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#kérlek ne te döntsd el helyettem, hogy mire van szükségem. Oka van a kérdésemnek.


Rengeteg recepthez hozzáférek, 6pp kalóriás ebédekhez, 400as reggelikhez. Azok viszont az én saját szükségleteimnek nem felelnek meg. Ha pedig azt mondod hogy egyek más mennyiséget, mwgint a számolgatásnál tartunk. Tegyük fel, hogy ki is számolom, akkor meg valamiből ha egy reggeliben 1.578 dl joghurt van, nem tudok mit csinálni a többivel. Arról nem is beszelve, hogy továbbra is nekem kell kiválasztani mit egyek pl hétfőn reggelire. Amit 2.5 évig csináltam és szeretnek benne 4 hét szünetet.


Olyan válaszokat várok, akik dietetikustól vagy táplálkozási tanácsadótól kértek már étrendet és kifejezetten jó vagy kifejezetten rossz tapasztalataik vannak.

2022. júl. 22. 14:22
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt, én szerintem normálisan írtam, normális reagálást várok, még ha nem is értesz egyet.

Másrészt, mint írtam, arra költöd a pénzed, amire akarod. De jó eséllyel szakembernél is lesz olyan, hogy x mennyiség kell, és marad az adott alapanyagból. Ők is ugyanilyen adatbázisokból dolgoznak. Tudom, mert én is elvégeztem egy ilyen kurzust. A tanácsadók, dietetikusok nem csodatévők. Ha irreális elvárásokkal mész, a legjobban is csalódni fogsz.

Az, hogy nem te akarod eldönteni, mit egyél, meg nem akarsz számolni elfogadom, egy idő után megterhelő tud lenni. Pihenőt tartani teljesen jogos, és lehet rá igényed. Viszont ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy ha ott leszel a célodnál, mennyire fogod tudni megtartani. Ugyanis egy célt elérni melós, de megtartani sokkal nehezebb. Akkor is lesz, hogy pihenned kell ebben az egészben, sőt, nem csak, hogy pihenned kell, hanem át kell szervezned, mivel lehetetlen életed végéig számolgatni. És ebben maximum pár tanácsot kapsz, nem konkrét útmutatást, hiszen nem mondhatnak grammokat, kalóriákat, mert az megint a számolgatásra vezet vissza. Mondhatod, hogy még nem tartasz ott, és ez így van, de pont ezalatt a diétával töltött időben szerzett tapasztalataid fognak segíteni. És ismétlem, pihenőt tartani normális. De ha irreális elvárásokat támasztasz, csak csalódni fogsz, nem pedig pihenni.

2022. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!