Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Valaki használ itt alga...

Valaki használ itt alga tablettákat? Tényleg fogyaszt? Mire jó?

Figyelt kérdés

Használ valakinek valamiben,vannak jó hatásai?

Gondolok itt a spirulina és a chlorella tablettákra/porra.



2022. aug. 5. 23:34
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

"Az életmódjukon semmit sem változtattak,sem az étkezésen,sem a mozgáson."

"amióta szedi,nem éhes olyan gyakran,mint szokott."


Ütik egymást a mondatok, szóval változás volt, hisz kevesebbszer éhes, ergo kevesebbet eszik. Emellett gyakori tévhit a "nem változtattam semmit", ugyanis ez csak akkor mondhatná az ember biztosra, ha folyamatosan monitorozná minden tekintetben az életét. Egyszerűen csak nem szándékos volt a változás.

2022. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Persze,nyilván hazudnak. :)

Tipikus magyar beszólás,ha nem értek valamihez,mert még új,és tudományosan jelenleg nem teljesen bebizonyított (de már vizsgált),akkor az hazugság.

Akik pedig ténylegesen fogyasszák és jó eredményeket értek el vele,plusz a betegségeiken is segített? Azok is hazudnak! :D

Itt nem brutális fogyásokat kell elképzelni, hanem akin van mondjuk +20 kiló, a felét simán leadta.

A belinkelt cikkben is említett,hogy már megfigyelés alatt áll az algák fogyasztó hatása.

[link]

Több idegen nyelvű, előrehaladottabb tanulmányban pedig olvasható, milyen hatással vannak az algák többek között a kövérség,diabétesz,rák visszeres és egyéb megbetegedések kezelésére.

2022. aug. 7. 10:21
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, oké, velünk nem szúrsz ki. Szedjed az algákat, ne változtass semmin, ne számold a kalóriákat, ne sportolj, hajrá! Én nem vagyok se túlsúlyos, se beteg, velem nem cseszel ki. Majd írj pár hónp múlva, hogy hány kilót fogyasztott le rólad a spirulina.
2022. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
72%
:D és az tipikus magyarozik, aki nulla tudással, algákkal akar lefogyni Európa legdagadtabb országában :D
2022. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túlsúlyos,tévedés ne essék.

Egy normális eszmecsere miatt tettem fel a kérdést,nem kell egyből ítélkezni.

Már korábban is leírtam,hogy én is sőt mindenki tisztában van vele,hogyan kell lefogyni. Alap az étkezés és a mozgás.

Ez csak egy plusz segítség. És itt nem csak a fogyáson van a hangsúly,hanem azon is,hány betegségre van pozitív hatással.

De egyébként google a barátotok,még az általatok belinkelt cikkben is megtalálhatóak ezek.

2022. aug. 7. 10:30
 16/48 A kérdező kommentje:

Nekem van nulla tudásom? Belinkeltek egy cikket,amiben ugyanezek le vannak írva,és én vagyok a hülye. :D

Sőt,ha utána olvasol,sokkal többet is találsz.

És igen, az egész világon már elterjedt ez a tipikus magyar lenéző,egyből támadó,mindenbe belekötő hozzáállás.

Nem kell ehhez külföldinek lenni,hogy észrevedd, elég itt feltenni egy egyszerű kérdést. :D

2022. aug. 7. 10:35
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Ne ferdíts, nem kis segítséget írtál, hanem hogy semmi változással fogytak le CSAK az algák miatt. Nem betegségekről írtál, nem jótékony hatásról, hanem sport és diéta nélküli fogyásról.

A google neked is barátod, akkor nem tennél fel ekkora barom kérdéseket, hogy "tenyleg fogyaszt- e az algatabletta". Téged idézve.

2022. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Mert ez így van. A betegségeiken is segített. Szerinted miért kezdték el tanulmányozni? Mert nem egy emberen segített. Vagy szerinted mind hazudik,és mindenki hülye?:D


Google neked is a barátod,ha pontosan ezt beírod,meglátod,hogy nem hülyeség.

2022. aug. 7. 10:40
 19/48 A kérdező kommentje:

És ha a kérdést pontosan azért tettem fel így,mert erre felfigyelnek az emberek.

Ki ne figyelne fel arra,hogy valami fogyaszt e?

Ha valaki szánt rá időt,hogy szedje,akkor le tudja írni a tapasztalatait.

De nálunk még jelenleg ez nem annyira elterjdt,mint külföldön,ez a hozzászólásokból is lejött.

2022. aug. 7. 10:42
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor szakmázzunk. Az általad belinkelt "cikk" egy közlemény, nem egy tényleges tanulmány. Gyakorlatilag egy összefoglaló, ami akár az Indexen is megjelenhetett volna. A szövegben csak arról van szó, hogy terveznek egy nagyobb szabású követési vizsgálatot az algákkal kapcsolatban (nemcsak az általad fetisizált spirulinávla kapcsolatban), amit 2025-ig vinnének végig, ergo még reprezentatív számaink nincsenek az algák bármilyen jellegű hatásosságával kapcsolatban, csak in vitro (azaz gyengébbek kedvéért petri csészsés) kísérletekből, melyek ma már nem számítanak elfogadottan reprezentatívnak a humán gyógyászatban (ahogy az állatokon, pl. rágcsálókon végzett kísérletek sem). Ezen kívül a szöveg irodalmi és történelmi kitekintéseket tesz, egy kicsit beszél az algák áráról is, aztán szevasz. Ez nem egy szakmai cikk, nem egy metaanalízis, ez egy semmi, amit egy bölcsész karos lány is meg tudott volna írni, ha megnyitja a szakirodalmi adatbázist. Attól még valami nem tudományos forrás, mert angolul, vagy mert fent az NLM-n.

Ilyen az, amikor két szót tudsz angolul, a biológiai/kémia részéhez egyáltalán nem értesz, de bedobsz ide valamit a PubMedről, aminek értetted az első két bekezdését, aztán a gyakorikerdesek.hu kommentelői előt tudsz villogni a nem létező tudásoddal.

De még egyszer mondom, egyed az algát. Vagy jó, vagy nem. Kit érdekel? Ettől miért vagy ilyen frusztált? Pároddal minden rendben? Gyerekekkel oké minden?

2022. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!