Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Valami természetes étvágycsökk...

Valami természetes étvágycsökkentő?

Figyelt kérdés
Van valami természetes növény, gyümölcs...legyen az akármi, ami csökkenti az étvágyat? Még ha csak minimálisan is? :)
2010. nov. 11. 02:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem étel és nem is természetes, de a rágógumi pl. elveszi a kedvedet az evéstől, ahogy a fogmosás is a mentolos íz miatt. Amúgy én tapasztalt fogyózó vagyok, de még nem éreztem hiányát "étvágycsökkentő" szernek. Igyál egy jó nagy bögre meleg teát, az eltelít egy ideig. Evés előtt egy pohár víz, állítólag attól is hamarabb hagyod abba az evést, hamarabb megtelsz. Egyébként a gyomrod összszűkül, ha kevesebb adagokat eszel, én már észrevettem, hogy sokkal kevesebbtől jóllakom, mint régen.


Amúgy azért butaság az étvágycsökkentő, mert fogyni úgy lehet, ha sokszor eszel kis adagod. Ha "elveszed" mesterségesen az étvágyadat, akkor koplalni fogsz, a tested meg behúzza a vészféket és tartalékolásba kezd. Szóval szvsz legokosabb, ha sok kis adagot eszel fogyás szempontjából ideális élelmiszerekből.


26/N

2010. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia! Csatlakozom az előttem szólóhoz. Régebben én is azt gondoltam, hogy süket duma, hogy egészséges kajákat egyél, elég, ha megvan a napi kalóriaadag, és azt nem lépem túl. Aztán gondoltam egyet,elkezdtem egészségesen enni, és valóban, a normális tápérték miatt kevésbé vagyok éhes, fáradékony, stb. (ja, és fogyok is)

Ha még a fogyó elején állsz, és jobban/gyakrabban éhes vagy, ajánlani tudom a DM-ben (és gondolom, máshol is) kapható puffasztott kölest, búzát, bulátát, nagy zacsiban lehet kapni. Ízük nincs nagyon, de ha kicsit eszel belőlük, és rá egy nagy bögre teát, vizet, stb., garantáltan nem leszel éhes.

Sikeres fogyót, kitartás:))))

2010. nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én a korpatablettára esküszöm. Étkezés előtt fél-egy órával kell pár szemet bedobni és bőséges folyadékot inni rá. Egyrészt telít, másrészt tisztít belsőleg a rost-tartalma.

40 éves korom után a télen felszedett 6-8 kiló már nem ment le magától rólam, azóta március és április korpázással telik, és a téli felszedett kilókat májusra leadom...

2010. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van ezekben, viszont az a gond hogy normális fogyókúrát nem lehet úgy vinni hogy este 10kor eszek ebédnek való kajákat, és nem napi 5× hanem többször. Ami oké nem lenne rossz ha nem épp azokat enném amit..csak az is gond hogy nem szólhatok anyáméknak hogy vegyen még ezt meg azt mert azt eszünk amit csinálnak. Azt eszem ami van de néha ez nem túl jó...azért akarok étvágycsökkentőt hogy kevesebbet egyek, ergo ne jöjjön rám esetleg este 10kor, vagy hajnali 2kor az ehetnék. Tegnap is hajnali 2 körül ettem paradicsomos káposztát.

Igazából nem fogyózom, csak diétázom, ami valamilyen szinten nem ugyan az, szóval amúgy se koplalok, de szeretném lecsökkenteni a napi étel adagomat. :)

Zöld teát olvastam több helyen hogy az jó lehet, és az egészséges is. Azt hiszem azt fogom kipróbálni, koplalni nem fogok tőle :)

És köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 11. 16:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj azt még kifelejtettem...evés előtt mindig szoktam inni 1-2 pohár vizet, van mikor tejet, de eddig pont az ellenkezőjét sikerült elérnem, hogy 2× annyi adagot eszek..
2010. nov. 11. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyél rengeteg meleg levest, tészta nélkül. Ne legyen gulyás, sajt..stb leves.

Meleg tea is jó szokott lenni.

2010. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hoodia P57. Most rendeltem meg,nagyon sok jót hallottam róla. Igaz az ilyen készítményekről eléggé megoszlik a vélemény,viszont ez természetes anyagokat tartalmaz,és nem zsírégető hanem a kisagy a vércukorszintnek küldd jelet,ezáltal nem leszel éhes. [link] Itt tudsz tájékozódni,minden fontos információt leírnak. Az ára is töredéke a többi kapszulához képest. Ha minden jól megy nekem megérkezik napokon belül,bármit tapasztalok írni fogok ha érdekel.
2010. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 cydor válasza:

alma illóolaja elveszi az éhségérzetet (vagy csökkenti)

evés elött fél órával vizet inni. ne közvetlen evés elött, mert akkor nagyon felhigulnak az emésztőnedvek, amitől nagyobb lesz az étvágy.

evés közben már érdemes sokat inni, hogy hamarabb telítődj.

ha iszol csak lassan apró kortyokban

ha eszel, kis falatokban, jó alaposan rágd meg míg elfolyósodik.

az íge is jobban kijön, és kevesebb étel is elég.

egyél frisset, amennyire lehet nyerset.

kerüld az olajokat és zsírokat amennire lehet főzésnél, sütésnél.

fogyassz olajos magvakat, diót, szűz olajakat.

2010. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3dl víz, ebbe önts fél deci citromlevet. Én ezt szoktam csinálni. Szerintem a rágó csak ideig-óráig csökkenti az éhséget, de mivel rengeteg nyál termelődik,előbb utbóbb éhesebb leszel tőle.
2010. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!