Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Nem azért híztam meg, mert...

Nem azért híztam meg, mert egészségtelenül étkezem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kaptam gyógyszert alvászavarra, ami pajzsmirigy alulműködést okozott mellékhatásként, egyelőre nem tudom abbahagyni, a csökkentése folyamatban van.


Nem eszem semennyi kenyeret, édességet, kekszeket, csak abonettet, zöldséget, gyümölcsöt stb., inni citromos vizet és ásványvizet szoktam. Heti 3-5ször eszek keveset a főtt ételből, ami éppen van itthon, de akkor is igyekszem azt a részét, ami nem hízlal. A hízásom előtt ugyanígy ettem, csak a főtt étel több volt és napi szinten.


20 éves koromig próbáltam erőltetni a sportot, de sosem éreztem azt, hogy egyre könnyebb lenne és egy pillanatig sem volt jó érzés. Akkor is és most is az van, hogy x idő után rosszul leszek és legalább másfél óráig szédülök és hányingerem van. Kivizsgáltak, semmi bajom, akkoriban az orvosok az allergia gyógyszeremre fogták, hogy ennyire gyenge vagyok. Most 10 km (~20 perc, nem jobb, ha lassabban csinálom) tekerés után abba kell hagynom, mert leájulok a bicikliről, bár most csak 2 nap mertem kipróbálni, annyira gyűlölöm azt az érzést.


Másfél hónap alatt fogytam 7 kilót, 65-66 vagyok, de annyira minimálisat eszem, hogy félek, hogy valami bajom lesz. Ugyanazt eszem, mint régen, csak sokkal kevesebbet.


Mi legyen? Inkább hagyjam az egészet, aztán gyógyszermentesen majd lemegy magától a felesleg? A rosszullétek miatt évek óta nem sportolok, de nem voltam túlsúlyos. Nyáron ugyanezzel a módszerrel, napi szobabiciklizéssel, de dupla ennyi gyógyszerrel meg sem mozdult a súlyom és most elképesztően örülök, hogy van eredménye.


2011. nov. 4. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A helyedben nem tenném tönkre magam, egyelőre egészséges életmód keretein belül maradnék, nem sanyargatnám a testem, és gyógyszermentesen újrakezdeném. De szerintem bőven elég lenne, ha meg tudnád tartani ezt a súlyt, mert átlagos magassághoz, átlagos izomzattal teljesen rendben van.
2011. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak 162 centi vagyok, de nem is annyira a kinézetem aggaszt, hanem hogy egyetlen ruhámba sem férek bele és érzem magamon a súlyt, egy sétálástól kifáradok, fájnak a térdeim, a hátam.

A szobabiciklizést nem adom fel, de itt írtátok, hogy napi másfél óra kellene, ennek a teljesítése meg lehetetlennek tűnik.

2011. nov. 4. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyógyszer mellett nem szabad erőltetni semmit, csak tényleg azt csináld ami jól esik, és nem fáraszt ki nagyon. Az evéssel is óvatosan bánj, mert ha nem viszel be elég tápanyagot a szervezetedbe komoly gondok alakulhatnak ki.

A gyógyszereknek nem kevés mellékhatásuk is van, pl. amit te is írtál, tehát a szervezetednek duplán szüksége van értékes tápanyagokra.

Hidd el, minden rendbe jön, és eljön az az idő, amikor az alakoddal tudsz foglalkozni. Addig is, sok sikert!

2011. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagy segítség ez most nekem, megfogadom a tanácsot! Könnyebb beletörődni a súlyomba, ha veszélyezteti az egészségem a fogyókúra.
2011. nov. 4. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!