Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » 7 hét alatt sikerülhet látvány...

7 hét alatt sikerülhet látványos eredményt elérni így? KAJA, EDZÉS. Segítség kéne, fontos!?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne addigra kicsit formába hoznom magam. 175cm vagyok, 63 kg. Szeretnék kicsit fogyni, és tónusosabb izomzatot. A terv a következő: naponta 1,5x testsúlykg szénhidrát, 2,2x tskg fehérje, napi zsírbevitel 30g alatt.

Szénhidrátforrás a zabpehely, pufirizs, zöldségek, néha teljes kiörlésű kenyér, diabetikus ch csökkentett száraztészta, rizs, barnarizs lenne. Fehérje gyanánt sok csirkemell, pulykamell, kefír, tonhal, tengeri hal, túró, cottage cheese, light sajtok, tofu, joghurt, kefír, néha tej, sok tojás(leginkább a fehérje), nagyritkán light gyümölcsjoghurt ha megkívánom, fehérjeturmix.


Arra gondoltam, hogy 1200 kcal körül tartanám a kaját, de leginkább alatta. 1000 és 1200 között.(tudom, hogy kicsit kevés) Minden nap 3l víz, 1l natúr zöld tea. Ezzel a kajálás így rendben lenne, sikerülhet fogynom???

És tudom, hogy a diéta önmagában nem elég, mert formásodni is szeretnék, és eszem ágában sincs izmot veszíteni. Milyen edzést és milyen időközönként javasoltok nekem?? Ebben eléggé amatőr vagyok. Valami oylasmi kellene, amitől fogyok is picit, és az izmaim is picit tónusosabbá válnak. Leginkább a has és popsi a problémás. Nem várok csodát 7 hét alatt, de kész vagyok a legszigorúbb tervet is betartani, mert ki KELL hoznom addigra magamból a maximumot. Holnap kezdem, de addig nagyon örülnék, ha valaki írna nekem pár sort, tippet a mozgással, kajával kapcsolatban.

A holnapi kajám ez lenne:

R:60g zabpehelyből, 1 adag proteinből zabkása

T:100g jégsaláta,120g paradicsom,2főtt tojásfehérje

1 szelet pufirizs megkenve 30g sovány túróval.

E:150g csirkemell, 200g salátamix, 100g cottage cheese, 1 szelet pufirizs

U:50g csirkeszív, 100g sárgarépa, 1dl 0,1%-os joghurt

(IDE kellene valamilyen edzés)

V:1 adag proteinshake


2012. ápr. 5. 14:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
elfelejtettem kort és nemet írni. 17L
2012. ápr. 5. 14:04
 2/12 anonim ***** válasza:
Így sem nézhetsz ki rosszul. Ajánlom a futást, először kezd napi 10-15 perccel, aztán majd növelheted az időtartamot. Lábizmot abszolút növeli, popsit és a hasat is formázza, tehát szinte mindent. Sok sikert!
2012. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
végre egy értelmesen összerakott étrend, kivéve a szivet, azt helyettesítsed mellel, mert a szív nem éppen diétába való, és nem is minőségi éppenséggel, amit nem látok az a telítetlen zsírsav, egy marék olajos mag mehetne, a szénhidrátot legfőképpen edzés utánra időzítsed, hogy visszatöltse a glikogén raktárakat, multivitamin készítmény sem ártana, őőő edzésnek pedig ez a 10 perc futás, ettől falnak megyek az mi? heti 5*1 óra aerob(tempós séta) vagy intervallum aerob (3 perc séta 2 perc kocogás) mellé kettlebell,fegyenc edzés, súlyzós edzés,crossfit, vagy valamilyen tornás dvd 3-4 alkalommal edzettség függően hirtelen ennyi:D
2012. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha idáig nem nagyon sportolt, hidd el a 10 perc futás sem egyszerű. Én is úgy kezdtem anno. Már elég sokat fogytam azóta, meg izmosodtam is. Minden nap fél órát-45 percet futok mostanában. Mondjuk kaja szempontjából én nem változtattam semmit. Azt eszek, amit megkívánok, így is sikerült egy 20-ast ledobni, össze is esnék, ha állandóan salátával tömködnének. Egyszer megpróbáltam, hogy húú, de jó, még azon is változtatok, aztán sokkal rosszabb lett. Sokkal többet aludtam miatta, mindig elfáradtam. Azóta lemondtam róla. Persze kell zöldség is meg gyümölcs is.. de ne csak az legyen már az asztalon.
2012. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nem éppen a legjobb fogyókúrába a szív és a belsőségek, de vashiányom van, úgyhogy azt az 50 got, ami 93 kcal és 13,5 g fehérje, még belekalkuláltam:)

Egyébként az insanity-t érdemes lenne elkezdeni???

2012. ápr. 5. 19:41
 6/12 Krisz85 ***** válasza:

Szia,


jó lesz ez, szerintem a kalóriabeviteled alacsony még így is, heti 7 alkalom aerob + 3 súlyzós edzés kéne,

A turót lefekvés előtt edd meg, mert a benne lévő kazein miatt elkerülheted az éjszaka alvás közbeni izombomlást, a katabolizmust, amit írtál is.

Ha súlyzós edzést csinálsz akkor csinálhatod azt is, hogy reggel, edzés előtt és edzés után eszel szénhidrátot máskor pedig nem. Viszont edzés után pláne ha súlyzós edzés azonnal egyél. A csirkeszívet felejtsd el, és több fehérjét egyél mert ez igy nagyon kevés, legalább 3 g / tskg, zsírt is vigyél be, ugyanis ha nem viszel be megfelelő mennyiségben a zsírvesztés leáll, 10 g elég + ként viszont az jó legyen, pl lenmagolaj. Ha lehet 7x egyél


Mintaétrend:


1 étkezés 06:00 26g zab 5db tojásfehérje 24gtejsavóprotein

2 étkezés 09:00 71g tonhal,150g zöldség,9glenmagolaj

3 étkezés 12:00 135g csirkemell 150g zöldség 9g lenmagolaj

4 étkezés 15:30 135g csirkemell filé 9glenmagolaj,53g rizs

5 étkezés (edzés után közvetlen 18:45) 47g tejsavófehérje 11g Full force slow carb

6 étkezés 20:00 181g csirkemell filé 53g rizs

7 étkezés 22:00 103g turó, 150g zöldség


Aktuális testsúly 63 kg

Napi fehérje 180 g

Szénhidrát 118 g

Zsír 32 g

Kalória 1477 kcal


Edzésnek pedig heti 3x súlyzós edzés is, hétről hétre mérve a súlyod ezt újra kell számolni. A súlyzós edzés teljes testedzés kéne legyen, kiemelve a nő testrészekre pl fenék comp has, alsóhát, viszont a többi testrészt is át kell mozgatni súlyzóval!

2012. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tyűha..azt a mindenit!! :))

Nagyon köszönöm a tanácsokat, meg az étrendet is. :) Nah, ez aztán kielégítő válasz volt. Egyébként bevetettem a biotech super fat burner cuccát pár napja, és annyira energizál, hogy ma alig bírtam leállni a teremben, azt hiszem a hátsómat szétbombáztam a gugolásokkal rendesen :D

Mai napi adagom 1064 kcal: 72g ch, 149g fehérje, 20 g zsír

Naagyon kevés??? :S Nem merek több zsírt és ch-t enni, mert félek hogy visszahúzna a fogyásban, fehérjéből meg szerintem felesleges többet bevinni. És így az a baj, hogy a kcal hát...elég kevés. :/ Viszont ami jó, hogy már pár napja így étkezem, és egyelőre nem jelentkezett a ch megvonásból adódó fáradtság :)

2012. ápr. 7. 22:31
 8/12 A kérdező kommentje:
vagy egyek több fehárjét?? Nem lesz gond, ha 3g/kg-ra emelem??
2012. ápr. 7. 22:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Nah...részletekben válaszolok. Ami az edzést illeti, úgy osztom fel, hogy délelőtt 1óra aerob. ez minden nap. Minden második nap pedig délután súlyzós edzés. Általában csak 2 izomcsoportot szoktam megdolgoztatni, másnapra így is alig bírok mozdulni. Egy kérdés: mi a jobb: több sorozat kisebb súllyal, vagy kevesebb sorozat nagyobb súllyal? Melyik az eredményesebb? A ch-t egyébként úgy osztom el, hogy reggelire megy, mert hát ugye utána aerob. Meg kondi előtt 2órával viszem be a többit. a köztes étkezésekben annyira nem jelentős a ch. A súlyzós edzés után fehérjeturmixot iszom, az nem jó?? Vagy muszáj utána is ch?
2012. ápr. 7. 22:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Waah, mennyit összerizsáztam...na de remélem válaszolsz Krisz :)
2012. ápr. 7. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!