Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » 7 hét alatt sikerülhet látvány...

7 hét alatt sikerülhet látványos eredményt elérni így? KAJA, EDZÉS. Segítség kéne, fontos!?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne addigra kicsit formába hoznom magam. 175cm vagyok, 63 kg. Szeretnék kicsit fogyni, és tónusosabb izomzatot. A terv a következő: naponta 1,5x testsúlykg szénhidrát, 2,2x tskg fehérje, napi zsírbevitel 30g alatt.

Szénhidrátforrás a zabpehely, pufirizs, zöldségek, néha teljes kiörlésű kenyér, diabetikus ch csökkentett száraztészta, rizs, barnarizs lenne. Fehérje gyanánt sok csirkemell, pulykamell, kefír, tonhal, tengeri hal, túró, cottage cheese, light sajtok, tofu, joghurt, kefír, néha tej, sok tojás(leginkább a fehérje), nagyritkán light gyümölcsjoghurt ha megkívánom, fehérjeturmix.


Arra gondoltam, hogy 1200 kcal körül tartanám a kaját, de leginkább alatta. 1000 és 1200 között.(tudom, hogy kicsit kevés) Minden nap 3l víz, 1l natúr zöld tea. Ezzel a kajálás így rendben lenne, sikerülhet fogynom???

És tudom, hogy a diéta önmagában nem elég, mert formásodni is szeretnék, és eszem ágában sincs izmot veszíteni. Milyen edzést és milyen időközönként javasoltok nekem?? Ebben eléggé amatőr vagyok. Valami oylasmi kellene, amitől fogyok is picit, és az izmaim is picit tónusosabbá válnak. Leginkább a has és popsi a problémás. Nem várok csodát 7 hét alatt, de kész vagyok a legszigorúbb tervet is betartani, mert ki KELL hoznom addigra magamból a maximumot. Holnap kezdem, de addig nagyon örülnék, ha valaki írna nekem pár sort, tippet a mozgással, kajával kapcsolatban.

A holnapi kajám ez lenne:

R:60g zabpehelyből, 1 adag proteinből zabkása

T:100g jégsaláta,120g paradicsom,2főtt tojásfehérje

1 szelet pufirizs megkenve 30g sovány túróval.

E:150g csirkemell, 200g salátamix, 100g cottage cheese, 1 szelet pufirizs

U:50g csirkeszív, 100g sárgarépa, 1dl 0,1%-os joghurt

(IDE kellene valamilyen edzés)

V:1 adag proteinshake


2012. ápr. 5. 14:02
1 2
 11/12 Krisz85 ***** válasza:

Há nem vagy egyszerű, :-)


Szóval egyrészt, pláne ha ennyit edzel nem gáz a több kalória, vissza nem fog húzni ebben biztos lehetsz. Az anyagcserédre jótékony hatással van, csak igyál sokat legalább 5 litert naponta, a veséd miatt, illetve az anyagcseréd gyorsítása végett.

A biotech-es super fat burner jó termék, kezdőknek megfelelő, kolin inzitol tartalmú, én is használom, a zsírmágnesként is használják a bevitt szénhidrát zsírrá alakulását is gátolja, viszont jó ha tudod, hogy a super fat burner adagolása szerintem gyárilag sz*r, ahhoz hogy a kolin és inzitol fokozatosan a máj rendelkezésére álljon célszerű ennél nagyobb mennyiségben bevinni, én 3x 2 tablettát használok belőle reggel, délben és este kaja után.

Szerencsére nem stimuláns zsírégető mint pl a Scitec reform stb, amit nem mindenki visel el, sajna én sem, ráadásul azt pihenőnapokon érdemes csak használni.


Most kicsit több mint 2g fehérjén vagy, igazából ez a minimum, a 3 g főként az izommegtartás miatt volna fontos.

Örülök ha nem jelentkezett a ch miatti fáradság, de nyugi majd fog. Egyébként a diéta lényege pont az hogy az összkalóriabevitelt úgy csökkentjük, hogy közben az anyagcserénk nem lassúl jelentősen, vagy egyáltalán.Nem kell ezen parázni nyugi, nem lesz gond a magasabb fehérjétől az inzulinszintedet úgysem emeli meg, mivel az csak a szénhidrátra reagál. Továbbá a többletkalória miatt jobban fog pörögni az anyagcseréd, és még intenzívebb edzéseket végezhetsz az izomvesztésen való aggodalom nélkül.

Az aerobot éhgyomorra kéne reggel pl felkelés előtt, de a lényeg hogy el legyen végezve ha reggel után csinálod is jó, nincs igazán jelentősége, nem ezen fog múlni. A ch-t egyenletesen kéne, reggel, edzés előtt, és edzés után azonnal. Majd rá egy órára hogy az izmok glikogén raktárai visszatöltődjenek. Egyébként nem rossz ha fehérjét iszol utána, sőt kell, nem muszáj akkor a ch, de célszerű, ahogy most csinálod sem rossz egyébként, kivéve a turós dolgot, meg hogy nem viszel be elég telítetlen zsírt (lenmagolajat). Ha nagyon intenzív volt az edzés akkor jobb a ch edzés után is.

Hogy melyik a jobb?! Szálkásító edzés nincs, ez hülyeség, ha az izom a megszokottnál kisebb terhelést kap - pláne diétánál ahol kalóriamegvonás van - azonnal elkezd leépülni, szóval a könnyű súly sok ismétlés hülyeség sajnos nem működik a gyakorlatban, a versenyzők is csak víztelenítéskor alkalmazzák , akkor kell is a verseny előtti 1 hétben. Tehát akkora súlyt válassz amivel még szabályosan meg tudod csinálni a gyakorlatokat és 8 ismétlést meg tudsz csinálni, felmehetsz nagyobb ismétlésre is, főleg has és vádli esetében ott kell is, de a lényeg a szabályos edzés, bemelegítés és nyújtás. Az intenzitást egyébként is másképp is lehet fokozni mint egetverő súlyokkal, pl óriássorozatok (pl 5x50 guggolás súllyal , triszettek, szuperszettek, eröltetett ismétlés, lassú negatívok) úgyis az izmot kell érezni nem rángatni a súlyokat, és hát fájnia kell, akkor dolgozik az izom ezt sajnos el kell fogadni, sokan nem teszik azért is nem fejlődnek semmit. Szóval ha szabályosan tudnál csinálni mondjuk oldalemelést 3 kgos kézisúlyzókkal 11 ismétléssel 3 sorozatban, akkor ne csináld 1 kg os súlyokkal 15 ismétléssel csak mert szálkásít, ezt akartam mondani :-)


Ha van még kérdés írj! Krisz

2012. ápr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Krisz85 ***** válasza:

egy kis stilisztikai hiba


így akartam írni:


csak mert "szálkásít" :-)

2012. ápr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!