Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Miért van az, hogy a kalória...

Miért van az, hogy a kalória számláláskor, mindenki csak a csirke, pulyka és a hal hust emlegeti? A sertéscomb, és a csirkecomb között csak 30 kalória a különbség. Egy fogyózni vágyó sertéstartó.

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 13:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Mert most ez a divat, csak baromfit "illik" enni. Szerintem meg igy csak magyon egyoldalú lesz az étkezés - én személy szerint mindenféle húst eszek, és ettöl függetlenül mennek lefelé a kilók.
2009. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha betartom a napi 1400kalóriát akkor bátran ehetem a jó kis disznóhusit?
2009. szept. 30. 13:57
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem azon van a hangsúly melyik állatod eszed,hanem hogy milyen részét.A disznósonka például remekül beillezsthető fogyókurázok étrendjébe is,ehetsz zsirosabb husokat is csak ritkábban
2009. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ilyeneket írtok .Megeszem a csirkehúst is .
2009. szept. 30. 14:29
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Az 1400 kalória végülis mindegy miből áll össze,lehet akár jó kis mócsingos csülökpörkölt is,az akkor is csak 1400 kalória.
2009. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
13.57 Te is eszel mindent válogatás nélkül?Van amit mellőzöl,süti egy kis puding ijesmik?Hagyományos ételeket fogyasztasz?Mióta csinálod,mennyi ment le?Mennyit mozogsz?
2009. szept. 30. 17:03
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az jött be a legjobban, hogy általában olyanokat eszem, ami nem túl sok kalória, de ha rákivánok, akkor BÁRMIT megeszek, csak pl a csülökpörköltböl csak 3 - 4 falatot. (Édességet nem, mert azt soha nem szerettem és nem is tudtam megenni, mer beteg leszek töle)

Ha igy csinálom, akkor nincs olyan, hogy annyira kivánok valaki "tilos" dolgot, hogy ha összetalálkozom vele, akkor bezabálok belöle. Számomra nincs tilos étel, és ennek ellenére - vagy éppen ezért - nem volt gond leadni 20 kilót és ezt utánna tartani is tudom.


Viszont a kalóriák mellett az elegendö mpzgásra is kell figyelni, anélkül nem sok (tartós) sikered lesz.

2009. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
20.47-es köszönöm amit írtál.Igen a mozgás hiányzott az életemből,egészen egy hónappal ezelőttig amíg elnem határoztam magam.Addig is sétáltam,hiszen a bolt nem jön hozzánk ha vásárolni akarok,de ez kevés volt.Egy ismerősöm tanácsolta,hogy az első héten egyek rengeteg párolt zöldséget,jobban megindul a fogyás.Mi erről a véleményetek?
2009. okt. 1. 08:51
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

A sok zöldség elöször is vizhajtó, másodszor méregtelenitö, ezért hamar lemegy rólad 2 -5 kiló, de ennek negyrésze viz. A pozotiv, hogy egyrészt motivál, mert elindult a fogyás, másrészt a méregtelenités miatt kevésbé kivánod a nagyon kalóriadús ételeket. A hátránya, hogy pár nap után ez a súlyveszteség lelassul illetve megáll - ha tudod, hogy ez normális, akkor nem gond, csak ne es pánikba, hogy mit csinálsz rosszul, hogy megállt a fogyás. A másik negativum, hogy tartósan CSAK zöldségekkel nem fogsz meglenni, mert hiányaid lesznek.


Remélem, tudtam kicsit segiteni, csak bátran kezdj bele, de ne felejtsd el a mozgást se betervezni. SOk sikert!

2009. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Szakemberek állítják össze a kalóriatáblázatot,és ismerik a kutatási eredményeket, ami hosszútávon nagyon fontos.

Tízéves vizsgálatról van szó,amelynek során több mint félmillió ember esetét elemezték.A férfiak között előforduló halálesetek 11%-a,és a nők között előforduló halálesetek 16%-a lett volna elkerülhető,ha a kérdéses személyek csökkentik a vörös hús fogyasztását.A csirkehús evése némileg csökkenti a rák veszélyét,mivel tele van proteinekkel,vitaminokkal és ásványi anyagokkal, hangsúlyozták az amerikai kutatók.A vörös hús számos okból kifolyólag válhat életveszélyessé.Egyrészt rákkeltő anyagok képződnek benne,amikor magas hőfokon sütik, másrészt tele van telített zsírsavval.A vörös hús emeli a vérnyomást és a koleszterinszintet. A disznó, és a marhahús vörös hús.

2009. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!