Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Miért van az, hogy a kalória...

Miért van az, hogy a kalória számláláskor, mindenki csak a csirke, pulyka és a hal hust emlegeti? A sertéscomb, és a csirkecomb között csak 30 kalória a különbség. Egy fogyózni vágyó sertéstartó.

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 13:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

20:06-os: ez igy nem igaz, ugyanis nem tuhatja senki, hogy aki meghalt, az meddig élt volna más étredn mellett - mivel UGYANAZ a személy nem tud párhuzamosan két életet élni.

A vörös húsok, mint halálok már régen nem érvényes, nyugaton már a most MO-on divatos "egészséges táplálkozás" már túlhaladott: pl. a szénhidrátok tiltása - idöközben közismert, hogy ezzel nagyon sokat ártanak maguknak, akik cukr helyett édesitöket használnak, vagy a tojás tiltása - a koleszertin nem a megevett életekböl kerül a szervezetbe, hanem egy saját hormon, ami a zsiremésztést segiti, és a férfi hormonk termeléséhet is szükséges. Tehát akinek kevés a koleszterinje, az nem tudja a zsirokat megemészteni, illetve az elfogyasztott zsir felhasználja a koleszterint.

A margarin kimondottan káros az egészségre, mert az ugynevezett Transzfett-ek - a gyártás során keletkezö modosult zsirmolekulák - sokkal többet ártanak, mint a természetes állati zsiradékok, ezért inkább javasolt a vaj illetve a zsir (föként liba és disznószir) fogyasztása.

A light- termékek tele vannak mesterséges anyagokkal, amik ugyan rákkeltöek, de a reklám miatt a termékekek nagyon jól el lehet adni.

A listát a végtelenségig sorolhatnám, a divatos élemiszerek föként kereskedelmi okokból lesznek reklámozva.

Szóval a legjobb, ha a régen bevált táplálkozási szokásokat tartjuk meg, csak a mennyiséget kell az igényeknek megfefelöen módositani.

2009. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

Végül is szalonnát is ehetsz, csak nem sokat. Ha tele akarod a hasadat, akkor könnyebbet kell enned. De ha beéred kevesebbel, akkor ehetsz pörköltet meg töltött káposztát is. Fogytam én már tíz kilót abált szalonnán meg pudingos buktán, de akkor nagyon sokat dolgoztam, viszont ritkán ettem.

De a sovány disznóhús ugyan olyan fogyókúrás étel, meg a csirkecomb is meg a pulyka is, mint a mellek. csak ezt könnyebb mérni, nincs csont bőr, stb, nem kell feldolgozni. a mell olyan szinglikaja, öt perc alatt konyhakész, 6 perc alatt megsül.De a többi hús ugyan olyan jó, persze.Ez inkább olyan fittnessdivat.

2009. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
21:34-nél az öt pont!
2009. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Két hét alatt 2 kiló a minusz.Eszem mindent nem éhezek.Sziasztok.
2009. okt. 10. 07:47
 15/19 anonim ***** válasza:
92%
A sertés húsa alapvetően kerülendő diétában, mert relatív magas a zsírtartalma. Bár a sertéscomb a legzsírtalanabb, de ígyis 8gr zsír van benne 100 grammonként. (a dagadóban pl 42..), ráadásul a legrosszabb fajta zsírból. Naponta testsúlytól függő ugye hogy mennyit eszel belőle, de azért 3-400 grammot biztosan. Szorozd fel hogy ez naponta mennyi zsír. Na ezért nem célszerű diétában disznót enni. (meg amúgy sem)
2009. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

Sziasztok! Nem értem a kémia ezen részét, de az biztos, hogy végigcsináltam a 13 nap alatt 8 kg mínusz fogyókúrát és mindegyik hús helyett sertéscombot ettem és 10 kiló lement. Mielőtt az egészségmániások leugatnak, igen, 80 kilóról 70-re fogytam vele 173 magassághoz.

Ami nagy igazság. Régen hajnalban kelt a paraszt, szalonna hagyma kenyér, dolgozott mint az állat, zsíroskenyeret evett és mindent ettek, lisztet zsírt kenyeret és nem híztak meg.

Ma az a baj, hogy sokat eszünk (ÉN IS) és iszonyatosan nagy a csábító ereje annak a sok finomságnak amit a boltban meg lehet vásárolni, még csak sütkérezni sem kell. Azért mikor napközisek voltunk, 30 éve napi 5 étkezéssel nem voltak kövér gyerekek. Ki voltunk csapva az udvarra és futottunk, stb. Ma sajnos a tv, számítógép és nem mozognak a gyerekek és a felnőttek sem annyit. Ez a baj. Szóval nem a kajával van a baj, hanem a mozgáshiánnyal és az ételek mennyiségével.

Bocs az eszmefuttatásért, sok sikert!

2009. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak jár a pont!!!Mindenki másnak aki fikázta a disznóhúst:Nálam nem alapvető élelmiszer,de heti 1-2 alkalommal abból van a kaja.Próbálnátok napi 12 órában trágyát lapátolni ha párolt zöldséget,meg csak csirke húst ennétek.Nem eszem meg egyszerre 30-40 dkg.húst ahogy az egyik válaszoló írta.Teljesen el telít a 10dkg.hús is,nem vagyok nagyevő.Erről ennyit.Minden választ köszönök.
2009. okt. 11. 09:51
 18/19 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező! Legtöbben a kérdésedre válaszoltunk a két húsfélét összehasonlítva, csak valahogy elfelejtetted a saját kérdésed lényegét. Persze ehetsz disznóhúst, ha szereted, de mást kérdeztél. Nem fikázta senki a disznót, csak leíírta, mi a különbség.. mert te kérdezted.
2009. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem pontoztam le senkit,de jegelem a kérdést.Sziasztok.
2009. okt. 13. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!