Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » 5 kg fogyási tippek? (anorexia...

5 kg fogyási tippek? (anorexia, túlevés, bulimia után)

Figyelt kérdés

Az az igazság, binge eating-gel felszedtem 12 kg-t, miután anorexiás voltam, ez 2 hónapig tartott. most rettenet kövér vagyok, elegem van magamból, és szégyellek emberek közt lenni. nagyjából kg minusztól kielégülnék, valaki, aki hasonlóban szenvedett, nem tud öt kiló leadására (és nem rögvest visszaszedésére) jó módot? akár gyógyszer, bármi!



elnézést az elírásokért.


160cm/65 kg



2017. máj. 4. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Mivel gyanús volt, hogy már többször kiírtad a sirámaidat a gyakorira,ezért utána néztem és valóban, nem először kérdezel "okosat". A jó módszer az,ha felkeresel szépen egy pszichológust.
2017. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Helyes, teljes értékű táplálkozás, üres kalóriák nélkül a jó módszer + rendszeres testmozgás.
2017. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy le fognak pontozni, de én is szenvedtem hasonlótól, és leírom a tapasztalataim.

Nem fog segíteni, ha egyik napról a másikra minden "egészségtelen" ételt megvonsz magadtól. Sokkal okosabban jársz, ha csökkented a mértéket. Pl. Eddig megettél 1tábla csokit, mostantól 1sorral kevesebbet. Majd egy idő után még 1 sorral kevesebbet, míg hozzászoktatod magad, és nem pánikol be a szervezeted, hogy mostantól éhezés van. Fokozatosan csökkentsd a kaját, és közben figyelj arra, hogy egészségesen próbálj enni. Ha mondjuk a brokkolit nem szereted, csak azért ne edd, hogy lefogyj, annak nincs értelme. Egyél inkább olyat, amit szívesen eszel(répa, paradicsom, uborka, bármi..)

Emellett kezdj el tornázni. Ismét hangsúlyozom, hogy NE egyik napról a másikra csinálj meg 500 guggolást meg 400felülést. A mindennqpi életedbe csempészd bele, busz helyett gyaloglás/kerékpár, járj el valamilyen szakkörre, sétáltass kutyát vagy akármi.

A lényeg a FOKOZATOS hozzászoktatás, így kényelmesebben és tartósan tudsz lefogyni!

Kitartást és sok sikert kívánok:)

2017. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
160 centihez 65 kiló, és rettenet kövér vagy? A fejedben van a baj.
2017. máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

A magasságához tényleg sok. Én is ennyi vagyok és 56 kilósan már kifejezetten duci voltam.

Kérdező: még mindig túleszel? Sajnos aki volt már anorexiás az sosem fog tudni úgy fogyókúrázni hogy ne essen át újra a ló túlsó oldalára. A "rögtön visszaszedés" dolgot meg nem értem, a fogyás utáni visszahízás nem természetes dolog, csak akkor szeded vissza ha utána ész nélkül elkezdesz zabálni. Fogyás után ha már elérted azt a súlyt amit akartál lehet növelni a kalóriabevitelt annyira amennyivel tartani tudod a súlyod, így nem lesz falásrohamod sem. A falásrohamokat semmiféle gyógyszerrel nem fogod tudni megelőzni, ez a te fejedben dől el hogy tudod-e magad kontrollálni. Egyél normális adagokat, ne a fogyáson járjon az eszed. Az adipexet meg feletsd el ha nem akarsz szívrohamot.

2017. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Életmódváltás, de ne pörögj rá, mert evészavarok után a lelki, mentális egészséged a fő...


Nem csodálom, hogy rengetegnek tűnik a felesleg a kérdező számára, bizonyára elég sok kiló feleslege van s ha rosszul oszlik el... Nyilván nem "rettenet kövér", de legalább nem 1 kiló pluszra mondja, mint egyesek. Kicsit túlérzékenyen kezeli a teljesen valós problémát. De legalább nincs szó undorító kinézetről és önutálatról, mint egyeseknél s nem piszkafa akar lenni.

2017. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!