Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Elkezdeném! Miket ehetek?

Elkezdeném! Miket ehetek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 21:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Azt sem tudod mit ehetsz, mi a lényeg, de el akarod kezdeni? Grat.
2012. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Marhára értelmes vagy ! Igen pont ez a fórumok lényeg e,hogy kérdéseket teszünk fel és néha ilyen okoskák beválaszolnak ....!
2012. szept. 26. 21:51
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Az első nem jól fejtette ki, de teljesen igaza van.

Mit szeretnél elkezdeni? Fogyást, szálkásítást, életmódváltást?

2012. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tedd fel értelmesen a kérdést. Köszönjük.
2012. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Vajon melyik rovatba tettem fel a kérdést ?
2012. szept. 26. 22:13
 6/31 anonim ***** válasza:

Milyen diétát szeretnél majd követni?

Mert pl. kalóriaszámlálásos diétánál (én is ezt csinálom) mindent ehetsz, de azért ott sem ajánlott csokit enni csokival.

A legkifizetődőbb az életmódváltás. De oda nagyon erős jellem kell és szilárd elhatározás, hogy egy életre le tudj számolni a szemét kajákkal. Szerintem ez lehetetlen, nincs olyan ember, aki néha ne csábulna el, akár egy pohár italra is.

2012. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Óh, elnézést, nem néztem meg az alkategóriát.
2012. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

[link] én itt kezdtem, ennek van egy blogja is :) sok kaja van fent :)

de ha beírod google-be vagy youtubera, bármit megtalálsz paleósan :) vagy ez? [link] csak keress rá h paleo ételek

2012. szept. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Olvass sokat a tények-tévhitek.hu oldalon. Tudás nélkül csak egy divatot követnél. Mondjuk ez véletlen egy jó választás lenne, de ugyan ennyi erővel lehetne rossz döntést is hozni :)


Kerülje minden ember a keményítőben gazdag ételeket (gabonák, rizs, burgonya, kukorica, krumpli, hajdina stb..)

Kerüljék a mérgező növényeket (glutént, lektineket tartalmazók - gabonák, hüvelyesek (bab, szója, földimogyoró), burgonya(félék) tehát bizonyos paradicsomok sem ajánlottak, a lektinek hatásáról majd olvasol. Van ehető paradicsom is, és nem az ára miatt ehető.. :)


Kerüljük a tejféléket, a tehén váladéka a borjú táplálására szolgál, számunkra minimális tápanyagot tartalmaz- sokkal több felesleges hormont, túlzott kalciumot.


Kerüljük a vegyszereket, attól hogy a glutén természetes növényi toxin, még a mesterséges édesítők, tartósítók sem lesznek biztonságosabbak.

Ajánlott a c-vitamin és d-vitamin bevitelt az ajánlások fölött tartani, a recens kutatások eredményeinek megfelelő 1-5g c-vitamint, illetve 4-10 000 NE d3-vitamint fogyasztani zöldségek, gyümölcsök és napozás mellett. Például azért, mert a kalciumhiány oka nem a kevés tejivás, hanem az alacsony D3 szint miatti alacsony kalcium hasznosulás.


Omega3 bevitelt célszerű magasan tartani. Egészségesek az állati zsírok, de nekünk ideális mennyiségben Omega3 zsírsavakat a halak zsírjai (főleg természetesen a hidegvízi halak) olajai tartalmaznak. Erre is lehet figyelni. Talán a lenmagolaj is jó ilyen szempontból.


Nem célszerű dohányozni, alkoholizálni. Van egy jelenség, szinte mindenkit érint, ez a béláteresztő szindróma. A bélfalunk áteresztését mindenképpen az egészséghez közeli szinten kellene tartani, ezért a lektin tartalmú élelmiszereket (lektinek - növényi mérgek), az alkoholt, gyógyszereket értelemszerűen kerüljük, hiszen gyilkos galócát sem eszünk a káros hatásai miatt.


Röviden ennyi, de sokat lehet foglalkozni 1-1 témával.

2012. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. szept. 27. 13:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!