Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zabkását ehetek fogyókúra alatt?

Zabkását ehetek fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés

Kb 58 kg-ról szeretnék lefogyni 52 kg-ra.

Heti 2-3 alkalommal futok 30 percet. Eddig tojásfehérjét ettem reggelire rántva, a többi étkezésemet próbálom sovány húsra, sovány tejtermékekre, zöldségekre redukálni. Eddig jó vagyok. Édességeket abszolút ki szeretném iktatni (néha-néha egy szelet/kocka étcsoki belefér azért szerintem).


A kérdésem az lenne, hogy ehetek-e tojás helyett zabkását reggelire?


Ha igen, milyen fajtát érdemes venni (DM-ben, Rossmannban kapható) és hogyan célszerű elkészíteni?


Köszönöm!


24/L



2012. szept. 14. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze h ehetsz, ennél jobb reggelit nem is találhatnál ;)

Én 80kg-ról fogytam le 53kg-ra (165cm)úgy, hogy minden reggel zabkását ettem és még eszek most is.

A lidl-ben meg a spárban lehet kapni teljesen natúr zabpelyhet 200ft/félkiló.


21L

2012. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

És egyébként hashajtó hatású? Vagy nem? Ilyen gondjaim lesznek tőle? :)

Hogy célszerű elkészíteni fogyókúra alatt?

2012. szept. 14. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hashajtó. Magas rosttartalma segíti az emésztést de nem hajt meg. Én mindig vízzel főzöm és teszek bele édesítőt plusz fahéjat, vagy sovány kakaóport vagy gyümölcsöt, magvakat, mikor mihez van kedvem :)
2012. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Angel inosent válasza:
Én viszont mindig tejben főzöm meg, és mielőtt leveszem a tűzről, egy fél banánt még bele karikázok, - ez pótol minden édesítő ízesítést - és előre megpárolt narancshéj is szórok bele. Ennyi banán nem fogja lényegesen emelni a cl-a szintet, viszont a zabkása élvezeti értékét annál inkább megdobja. :)
2013. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jézusom, mindjárt sírok...


TOJÁSFEHÉRJE REGGELIRE? És hol marad a sárgája?!


Ne csináljátok már ezt lányok, reggelire simán be lehet tolni egy 2-3 tojásos rántottát sárgájával együtt.


Zabkását is nyugodtan ehetsz. Én 40-50 grammnyit szoktam (5-6 evőkanál kb.) 4dl vízzel megfőzni, sima olcsó Sparos/Aldis/Lidles apró szemű zabpelyhet. Teszek bele édesítőt, egy kanál keserű kakaóport, egy csipet sót, nagyon finom. Almát is lehet bele reszelni, de banánnal, barackkal is isteni!


Persze, tejben is finom, de az nálam pl. hascsikarást okoz.

2013. szept. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!