Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleó - ha csak fogyni szeretnék?

Paleó - ha csak fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egy életmód, de fogyáshoz is jól működik... Vajon vissza fogok hízni, ha fogyás után szép lassan visszaállok egy nem paleo, de a mostaninál sokkal jobb étrendre?

És ne hordjatok le légyszi! Köszi!



2012. dec. 19. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én is fogyás céljából kezdtem el. Aztán két hónap után (mikor lement rólam az összes felesleg), azt vettem észre, hogy nem akarok visszaállni. Nem bírtam megenni a kenyeret, a krumplit, a cukrot szärokat stb.


Egyébként ha a diéta után vissza kívánsz állni, akkor csak akkor nem hízol vissza, hogyha a diéta alatt nem éheztetted magad. A diéták utáni visszahízás oka az, hogy a diéta alatt éheztetett test alacsonyabb anyagcserére kapcsol, hogy kevés energiából is fenntartsa magát. Majd amikor az illető visszaáll az eredeti sok kalóriabevitelre, akkor a lelassult anyagcsere miatt renegeteg felesleges kalóriát, amit nem használ a szervezet valahova el kell tárolni, és ezért kezdődik megint a hízás.


Magyarul ha nem éhezteted magad (sosem érzed, hogy éhes vagy, 3 óránként eszel), akkor nem fogod visszahízni.

2012. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet tudni a választ.

Ha elkezdesz több szénhidrátot, vagy tejtermékeket enni, akkor az fog számítani: milyen az anyagcseréd, emésztésed, napi kalória leadásod és hogy mennyit eszel. Ugye ezek eléggé ismeretlen tényezők, majd ügyesen kisakkozod, nem eszel túl sok keményítőt és cukros dolgokat, ésszel meg fogod tudni oldani visszahízás nélkül.

2012. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 19. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, nekem nincs ilyen gondom, mert ha akarnék se tudnék visszaállni nem paleo étrendre.

A gyomrom se bírja, és amúgy is túl finnyás lettem.


De szerintem híznál visszaállás után. :( Bár segíthet ha elkezdesz sportolni és valóban sokkal jobb minőségű táplálékot fogyasztani az eddigieknél ügyelve a mennyiségre.


De úgyis rá fogsz jönni hogy sok minden nem is hiányzik. Pl. nem hiszem hogy hiányolni fogod a tejet.

2013. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!